Yardımcı olurmusunuz lütfen laptop açılmıyor

ozgursen41
04-01-2015, 12:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba arkadaşlar lenovo z580 laptop kullanıyorum laptopumda win 8 yüklü herşey düzgün işlerken ben lenovonun sitesinden driverlar kısmından BIOS driverini indirdim ve yükledim ekrana kapatılıyor yazısı geldi ve pc kapandı.

açma tusuna basıyorum 2 sn. açılmaya uğraşıyor otomatik kapanıp tekrar açılmaya çalışıyor bataryasını sökmeyince bu işlemi sınırsız olarak yapıyor ne yapabilirim 

şimdiden teşekkürler ilgileriniz için..

Son Düzenleme: ozgursen41 ~ 04 Ocak 2015 12:43
badwizard
04-01-2015, 13:40   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Güncelleme esnasında yolunda gitmeyen birşey olmuş gibi görünüyor, cmosun tekrar yazılması gerekebilir, teknik servisle bağlantı kurmanda fayda var.

ozgursen41
04-01-2015, 13:43   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

laptopu aldığım bilgisayarcıya götürücem olmazsa servise göndericem ama benim yapabileceğim bişey yokmudur acaba. Laptopun garantisi var 1 yıl daha D sürücüsünün harddiskini söküp göndersem sıkıntı çıkartırlar mı acaba

badwizard
04-01-2015, 18:08   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Hayır senin yapabileceğin bir işlem gibi görünmüyor fiziksel müdahale gerekebilir, zaten garanti kapsamında olduğu için riske girmene gerek yok, eğer makinanda 2 tane hdd varsa ikincil olanı çıkarabilirsin yok eğer D: sürücüsünden kastın ayrılmış bir partition ise D: sürücüsünü ayrıca çıkartamazsın, diski sökmen teknik olarak sorun olmaz ama fiziksel müdahale sayılacağı için bu servisi işkillendirebilir, eğer diskinde önemli dosyaların varsa diski başka bir makinada okutup dosyalarını yedekleyip sildikten sonra göndermen daha yerinde olur.