YArdımmm Mavi Ekran !!!!!!

Sakarya_teknik
05-03-2007, 17:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar lütfen yardım edin ta home premium paketi aldım ve kurmaya başladım birden mavi ekran hatası verdi mavi ekran türkçe ve içeriği

hdd nizde virüs yada trojen içere bilecek dosyalar bulunmaktadır yada hddniz arızalı veya hasar görmüş olabilir ve hex olarak bir sürü adres verilmiş

Pcmin ozellikleri şunlar

2x512 DDR kingston
P4 3.0 gh işlemci
samsung 80gb sata 2 8m önbellekli hdd
Nvidia 5500 256mb ekran kartı
asus p5vd - mx anakart

HDD sıfırdan format atılmış tek parta düşürülmüştür[V]

PcMaKeR
06-03-2007, 11:20   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

xp cd si ile sistemi başlat. Kur bölümüne kadar gel. Format at diskine ve format bitince hemen makinayı resetle yani format bittikten sonra dosyalar kopyalanıyor ya o bölüme gelince reset at makinana korka sorun olmaz. Sonra tekrar dene kurmayı o zaman olur. Kuru DVD den başlatman gerekli artık.

e-r-c-e
09-03-2007, 11:22   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

sakarya_teknik arkadaşım geçen bende de çıktı mavi ekran ama bende bu mavi ekran sorunu nu hdd min sata olmamasına bağladım veri hızının duşuk olması ile alakalı olduunu düşünmüştüm eğer orjinal vista kullanıyorsan microsoft ile bi görüş derim.

black_flood
09-03-2007, 12:27   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

windows vista hdd içinin ful boş olmasını tercih etmektedir.o yüzden bu hata çıkıyor helede daha önce virüs bulaşmış ve sonrasında temizlemede yapılmışsa diskte fdisk çekmeden kurdurtmuyor.ayrıca disk fdisklenmiş demişsin tek sorun anakart görünüyor vistanın anakart seçtiğinide unutmamakta fayda var ama en azından sadece anakart seçiyor xp gibi herşeyi seçmiyor.

Son Düzenleme: black_flood ~ 09 Mart 2007 12:29