yazıcı dirverlerini kurulmuş sisteme enteğre edebi

respectful
07-11-2008, 14:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

mrb arkadaşlar

1000 e yakın bilgisayarım var ve bunlar çeşitli iller ve ilçelerde bazen format atmak zorunda kalıyorum burada sorun yok ama illerde ve ilçelerde olan bilgisayarlarda yazıcılar tanıtmakta zorluk çekiyorum her bilgisayardada tek tip yazıcı yok ben bunu sistemi kurduktan sonra ilçeye giden bilgisayara yazıcıyı kendisi tanıması için ne yapabilirim bilgisayarlarda tek tip değil aklına bir yöntem gelen varmı
yani belirlediğim yazıcı driverlerini sisteme nasıl enteğre edebilirim yazıcı takıldığında otamatik tanısın
(mantıklı bir soru olmayabilir ama bu konuda sıkıntım var)
kolay gelsin iyi çalışmalar

kkkmert
07-11-2008, 21:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
300 mesaj

win xp tabanına entegre ederek yapabilirsiniz nlite prg ile

fearless_young
08-11-2008, 20:30   |  #3  
Üye
63 mesaj
kkkmert
win xp tabanına entegre ederek yapabilirsiniz nlite prg
bence  öyle olmaz kkkmert arkadasim cünkü driver eklerse 700 mb cd ye sigmaya bilir ve dahasi farkli pclerde işe yaramayabilir sen en iyisi driver yedekleme yazilimlari var onlarla yedekle yada tüm yazici driverlarini bir klasöre paket yap her gittigin pc de sürücü güncellestirmeden arama yapilacak yeri o arsiv yaptigin klasörü göster otomatik kendi sürücüsünü bulur o arsivden arsivide bir flash sürücüye yada cd ye koy takarsin o sekilde iyi bir sonuç alacagina eminim

respectful
10-11-2008, 10:51   |  #4  
OP Taze Üye
17 mesaj

ilginize tşk ederim arkadaşlar ama bilgisayarları ben götürmüyorum sistemi hazır vaziyetre teslim ediyorum takan arkadaşlarda anlamadığı için yazıcı tanıtmaktan sıkıntı çkıyor bunu nasıl yapabilirim aklına pratik bir yol gelen varmı

mancukya
10-11-2008, 14:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

o cdler 549 en fazla 600 mb cdye sigar ama drivers eklerken adam gibi yapabilen bir program daha görmedim mutlaka bir kac driversde sorun yapiyor kurarken yok bulunmadi yok su dosya gibi o yuzden 100 de 100 garantili degil