yazıcı sorun bea

İtacHi_
25-02-2007, 20:08   |  #1  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

arkideşler benim bi sorunum var bea.bende hp f370 yazıcım var .u ayzıcıya yeni bir kartuş aldım.yazıcı yazılar yazdırdığığım her şeyi tam yazmıyor.yarısı var yarısı yok olan yarıda gri çıkıyor bunun nedeni nedir acil yardım plsss arkiler.(uzmanlardan yardım bekliom haberiniz olsun)

egemengiga
25-02-2007, 20:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

gormeden fazla yardim edemeyebilirim ama kafanin temizlenmesi gerekebilir, ya da karttuslarin orjinal degildir. bazi yazicilarda yeni karttus takarken ufak bir karttus tanitmasi gerekebiliyor(canon larda). eger yaziciyi tam olarak kullanabiliyorsan baslik temizleme tusunu kullanmissindir(tabi varsa cunku o modeli bilmiyorum). neyse eger yazici konusunda yeniysen kitapcigini oku. bunlari hakaret olarak algilama senin ne kadar bilgin oldugunu bilemem.

son birsey sakin kizma. renkli karttus ile siyah olani ters yere baglamis olabilir misin???

nightsilver
25-02-2007, 23:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
455 mesaj

hp lerde bildiğim kadarıyla yükledikten sonra masaüstünde saatin bulunduğu yerde hp digital imaging monitor simgesi çıkar çift tıkladığında Ayarlar>yazdırma ayarları>yazıcı araç kutusu yazıcı kartuşlarını temizleyin seçeneği var bunu seç sonra zaten kendisi sınama sayfası yazdırcak