Yazılım için notebook tavsiyesi

NewerOkay
13-12-2015, 00:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Arkadaşlar,bir önceki konumda kendimi tam ifade edemediğimi fark edip yeni konu açma gereği duydum.

Oyun oynama gibi bir amacım yok,yazılım işleri ile uğraşacağım için ekranı olabildiğince kaliteli olması lazım çünkü çok uzun süreler ekrana bakıyoruz,ekran kartı nvidia olursa iyi olur.

Maximum bütçe 2.800TL,bu fiyatın altı beni çok rahatlatır (lenovo istemiyorum)

Sizlere daha çok yardımcı olmak için belli kriterlerimi sıralayım:

1.Çok ağır olmasın,zarif görünüşü olsun

2.Ekranı olabildiğince kaliteli olsun full HD led tercihimdir

3.Ekranı kadar donanımı da kaliteli olsun,ha bu fiyata olmaz derseniz donanımı ekrana göre düşük olabilir

4.Marka olarak Asus ilk tercihimdir

Önceden karar verdiğim model şuydu:http://www.istanbulbilisim.com.t ... -fiyati,173342.html

Ancak ben uzun süre boyunca notebook kullanan biriyim ve bu model donanımının güçlü olmasından kaynaklı çok ısınıyormuş ve ekranı kaliteli değilmiş.(eğer yanılıyorsam yine bunu alabilirim)

Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler,benim için en önemli öncelik göz sağlığımdır,ekranı olabildiğince iyi olsun

Ek olarak: Yeri geldiğinde windows,yeri geldiğinde Linux kullanacağım için,Linuxlarda sorun çıkarmazsa çok iyi olur

http://www.hepsiburada.com/asus- ... lgisayar-p-BD601483

Şöyle bir notebook buldum arkadaşlar,bir forum sitesinde rastladım buna,daha gelişmiş versiyonları var mı bilmiyorum

// Aradığım tüm özellikleri asus tp500lb de buldum arkadaşlar,şıklık desen var,güç desen var,dokunmatik desen ekran desen ssd desen var.

Ben resmen aşık oldum desem yeridir,siz de onay verirseniz bunu alacağım,bir üst modeli varsa onuda alabilirim

Son Düzenleme: NewerOkay ~ 13 Aralık 2015 00:40 Neden:
Akif_52
13-12-2015, 01:03   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

Önerdiğiniz cihaz orta seviyenin biraz altında denebilir.Dokunmatik olması tasarım konusunda sizin için bir avantaj sayılabilir.Önerdiğiniz cihazda zaten ultrabook.Fakat yinede U serisi bir işlemci çokta iyi denemez.Bir süre sonra yetersiz kalabilir.Yani i5 olmasına kanmamak lazım.Ekran kartıda iyi.Tercih edilebilecek bir ürün denebilir.Tercihiniz arasında dokunmatik olmasınıda var sayarsak bir kaç ürün göstereceğim.

Sizin verdiğiniz kriterlerde ekran kartı öncelik tercih.Ardından ise işlemci.Ondan sonra ise ekran.

Bu cihaz sistem özellikleriyle ön planda ve uzun süre yeni bir cihazı aratmaz.

Bu ise sistemi ön planda tuttuğu gibi ekranıda ön planda tutmuş.Yani sizin aradığınız bu olabilir.

Bütçeniz yetse aslında sizin için en iyisi bu.Herşey yerliyerinde.

Kusura bakmayın pek yardımcı olamadım.Belki ertesi gün daha ayrntılı yardımcı olabilirim. :)

NewerOkay
13-12-2015, 01:19   |  #3  
OP Taze Üye
19 mesaj
Alıntı: Akif_52  
Önerdiğiniz cihaz orta seviyenin biraz altında denebilir.Dokunmatik olması tasarım konusunda sizin için bir avantaj sayılabilir.Önerdiğiniz cihazda zaten ultrabook.Fakat yinede U serisi bir işlemci çokta iyi denemez.Bir süre sonra yetersiz kalabilir.Yani i5 olmasına kanmamak lazım.Ekran kartıda iyi.Tercih edilebilecek bir ürün denebilir.Tercihiniz arasında dokunmatik olmasınıda var sayarsak bir kaç ürün göstereceğim.

Sizin verdiğiniz kriterlerde ekran kartı öncelik tercih.Ardından ise işlemci.Ondan sonra ise ekran.

Bu cihaz sistem özellikleriyle ön planda ve uzun süre yeni bir cihazı aratmaz.

Bu ise sistemi ön planda tuttuğu gibi ekranıda ön planda tutmuş.Yani sizin aradığınız bu olabilir.

Bütçeniz yetse aslında sizin için en iyisi bu.Herşey yerliyerinde.

Kusura bakmayın pek yardımcı olamadım.Belki ertesi gün daha ayrntılı yardımcı olabilirim. :)

Dokunmatik olmasına gerek yok hocam,kodlama işleri ile uğraşıyordum tasarımcı değilim,ben o ürünü ekranı iyi ve SSD olduğu için begenmistim

Yanı çok uzun sure boyunca kullandığım için notebookun dayanıkli olması gerekiyor

Asus x550jx notebookun çok begenmistim lakin çok isiniyor diyorlar ve ekranı hakkında pek hoş şeyler söylenmiyor aklım karisti açıkçası,ben yıllar boyunca kullanabileceğim bir notebook arıyorum,dokunmatik olmasa daha iyi en azından çabuk bozulmaz

İlk verdiğiniz linkteki asus bilgisayarı 2 hundur dusunuyorum gerçekten fiyatına çok iyi bir donanım vadediyor ,ancak ne derece doğru bilemem ,çok fazla ısındığını ve ekranının kalitesinin yeterli düzeyde olmadığını söylüyorlar,ısınma ve ekranı sorun olmayacaksa 2 gün öncesinde karar kıldığım asus x550jx alabilirim,sizide yoruyorum kusura bakmayın,önceki laptopum gibi olsun istemiyorum 1.5 sene sonra bozuldu (lenovog500)

Son Düzenleme: NewerOkay ~ 13 Aralık 2015 01:36
yousooff
13-12-2015, 09:42   |  #4  
Taze Üye
18 mesaj

eğer alıcağın bilgisayarı uzun süre kullanıcaksan katlanır bilgisayar almanı tavsiye etmem. Ne kadar ergonomik olsada o menteşeler kısa sürede ilk aldığın gibi olmayacak.

Akif_52
13-12-2015, 20:29   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj

Tamam dostum.Senin aradığın cihaz Monster.Her bakımdan kaliteyi barındırıyor.

aysekl
03-01-2017, 10:30   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

bunu tavsiye edebilirim,kaliteli marka ve ben çok memnunum.

http://www.indirimvekalite.com/b ... 3.html#.WGtTa9SLSzc