YeahPad PillBox7 7.0" Android 4.0.3

feberman
20-02-2013, 02:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Ucuz tablet arayanlara : YeahPad PillBox7 7.0" Android 4.0.3 A13 1.52 Ghz, wifi, 1080p HDMI, hassas dokunmatik ve dahili 4 GB hafıza alanı

Fiyatı yaklaşık: 114-115 TL

Merhabalar herkese,

Bugün size yeni aldığım Çin tabletlerinin öncülerinden Yeahpad PILLBOX 7 7.0" Android 4.0.3 A13 ten bahsedeceğim.

Doğrusunu söylemek gerekirse ben aldıktan sonra fiyatı biraz daha düşmüş durumda.

Şimdi biraz değerlendirelim.

Çinden gelmesine rağmen hasar görmemişti ürün ve bütün aksesuarları da tamdı.

Arka yüzeyinde adı olan Yeahpad yazısını görüyoruz ve siyah mat bir plastik ürün.

Ekranı multitouch olmasına rağmen donuk ve ucuz görüntüsü var. Fakat karşımızda bir apple ürünü olmadığına göre beklentilerde tabiki düşük olmalı. Görüş açısının da düşük olduğunu söylemek gerekir. Dikey olarak gözle görülebilir bir fark var parlaklık olarak, yatay görüş açısı ona göre çok daha iyi. Sensörüne gelirsek algısında bir sorun göremedim rahat ve her dokunuşa cevap verecek durumda. Yinede üründe biraz ısınma sorunu olduğunu söylemek gerekir.

Tablette G-sensörü var yani ekran dönüşleri yatay ve dikey olarak mevcut.

Kamerası her nekadar 2mp desede onu 1.3mp olarak düşünebilirsiniz. Özelliklerinde olduğu kadar da kaliteli değil.

Ses kalitesi oldukça iyi, pek arkaplandan cızırtılı ses de gelmiyordu. Ayrıca kulaklıkla da denedigimde ses kalitesi tatmin ediciydi. Tabletin mp3 ve flac türlerini çaldığını belirtmekte isterim.

Wi-fi yı normalinden azda çekse çokta sorun değil yani bir notebook kadar iyi performans veremiyor. 3G ise takar takmaz çalıştı hiç sorun yaşamadım.

İşlemcininde gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Pek yavaşlama görmedim. Videolarda DivX, avi mkv dosyalarını gayet iyi çalıştırdı takılma yaşamadan çalıştırdı.

Fakat bataryasını okadar övemeyeceğim ama video ve internet kullandığım 2 saaten sonra sarjı baya azalmıştı. Fakat bu kadar ucuz bir ürün için pekte sorun değil diye düşünebiliriz. Günlük kullanıma yetiyor. Yarı ekran parlaklığında 720p video izlerken internete de Wifi ile bağlıyken %30 luk kısım 2.5 saatte bitti.

Son olarak, görüntü olarak kaliteli olduğunu söyleyebilirim, fakat bataryası için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim bataryasını değiştirme imkanı olduğunu belirteyim buarada içini açıp bakınca daha iyi bir batarya alınarak değiştirilir :)

Böylesine ayrıntılı incelemelere devam edeceğim, değerlendirmelerimi okumaya zaman ayırırsanız sevinirim. İyi alışverişler :)

Tabletin Karakteristiği:

YEAHPAD PILLBOX7 - 7-inch tablet hassas dokunmatik ekran (800x480 piksel çözünürlüklü).
Çoklu dokunma özelliği (Multi-Touch). (5li dokunmaya kadar destekliyor).
Android 4.0.3 işletim sistemi ve tek çekirdekli Allwinner A13 işlemcilidir. Allwinner A13, Cortex-A8 frekansı 1-1.5 Hz olan işlemcidir ve grafik hızlandırıcı olarakta GPU Mali 400 bulunuyor.
RAM: 512 Mb DDR III
Dahili Hafıza: 4 Gb (32 GB' a kadar Micro SD hafıza kartları destekliyor )
3G modemleri destekliyor.
3D-oyunlar (OpenES 1.1).
Flash 11.1
Formatını değiştirmeye gerek kalmadan HD filmleri 1080p kalitesinde olarak oynatabiliyor.
Tablet internette gezinmek, e-bookları okumak, video ve resimleri depolamak, Word, Excel üzerinde çalışmak ve birçok Android uygulaması ve oyunlarını çalıştırmak için uygun.(.apk uygulamalarını destekliyor)
Tablet bütün Android uygulamları destekliyor. Önceden yüklü olarak içinde uygulamalar ve oyunlar var. Örneğin, Angry Birds, Fruit Ninja, Plants Vs. Zombies, Android Market, Gmail...
Dahili Mikrofon

Model Özellikleri:

İşletim Sistemi: Google Android 4.0.3
RAM: 512MB DDR III
ROM: 4GB
7'' dokunmatik ekran 800 x 480
WiFi-802.11b / g (wireless geniş bant) desteği
Adobe Flash 11.1. HTML 5 desteği
Harici bir printer bağlayabilme
3G: harici 3G modemleri destekler
Yerçekimi Sensörü: 360 degrees (Tabletin ekranına göre resimi çevirmek gibi özellikler)
Diller: English, Russian, etc.
Internet uygulamaları desteği: Opera, UCWeb, SkyFile, Dolphin, etc.
Ofis programları desteği: WORD, EXCEL, POWERPOINT, PDF, TXT
3D oyun desteği
Oynatılabilen ses formatları: MP3, WMA, MP2, OGG, AAC, M4A, MA4, FLAC, APE, 3GP, WAV
Oynatılabilen video formatları: AVI (H.264, DIVX, DIVX, XVID), rm, rmvb, MKV (H.264, DIVX, DIVX, XVID), WMV, MOV, MP4 (. H.264, MPEG, DIVX, XVID ), DAT (VCD form), VOB (DVD form), PMP, MPEG,. MPG,, FLV (H.263, H.264), ASF, TS, TP, 3GP, MPG
Desteklediği fotoğraf formatları: JPG, BMP, PNG, GIF, etc.
Standart kulaklık girişi 3.5. mm
Hafıza kartı girişi
USB-bağlayıcı
Boyut: 182 x 121 x 10 mm
Ağırlık: 278 gr.

Paket içeriği:

Şarj cihazı

USB kablosu

OTG kablosu

Kullanım Klavuzu

Almak isterseniz ürünün linki : http://www.focalprice.com/CE0105 ... d.html#.USPUtPKVFDI