yedek hartdisk in boyutunu arttırmak

mahsunkul
30-05-2008, 15:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

merabalar. üstad benim sabit diskim 2 kısımdan oluşuyo c: ve d: ben zamanında bazı bilgilerimi (setaplar resimler vb) d  diskine yükledim. fakat d diskimin evatı 7gb ve bu zamanla doldu. yerel diskim c ise 70 gb ve yarısı boş. kısaca ben d: sürücüsünün boyunu yükseltmem gerekli 15 gb olmalı en az.fakat bunu yapamıyorum. düşündüm bi ara yerel diski tekrardan mı bölsem diye onuda henüz yapamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

1.83 ghz
504mb ram
yerel disk kapasite=72 küsür gb.
hp compaq nx6310(dizüstü)                   ...başarılar...

cbilgen13
30-05-2008, 16:21   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

dostum sabit diski sorunsuz ve en kolay şekilde bölmenin yolu format atıp bölümleri baştan oluşturmaktır...ama ben işletim sistemine format atmadan bölmek istiyorum diyeceksen sana partion magic programını tavsiye ederim..bu programı kullanarak c sürücüsünü tekrar boyutlandırabilirsin bendeki sürüm vista altında çalışıyor mu hiç denemedim. ama istersen kurulum dosyasını link olarak verebilirim..programla yapmak istersen tekrar buraya yaz..anlatarak yardımcı olmaya çalışırım...

mahsunkul
30-05-2008, 18:45   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

teşekkürler cbilgen13 . dediğiniz gibi ben format atmaksızın bu işlemi gerçekleştirmek istiyorum. bahsettiğiniz programı şu anda indiriyorum.
saygılar

mahsunkul
30-05-2008, 22:17   |  #4  
OP Taze Üye
15 mesaj

partion magic programı benim laptopta çalışmıyor. her şey güzel gidiyo en son tatam dedikten sonra hata veriyo. sanırım başka bir program aramam gerekecek.
selametle