"Yedekleme" İçin Hangi Prog. ?

H€LL
22-06-2009, 14:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
277 mesaj

Arkadaşlar başlıktandan anlaşılacağı gibi yedekleme programı arıyorum daha önce bir çok kişinin tavsiyesi üzerine acronis true image kurdum  ve ona güvenerek sistemi alt üst ettim xp xplikten çıktı daha sonra geri yükleme yaptım ancak %100 geri yükleme yapmadı yarım yamalak bi yükleme oldu pcyi yine formata gitti ve doğru yaptığımada eminim çünkü resimli anlatımından bakarak yaptım yani kimse yanlış yapmışsındır falan demesin

benim aradığım diyelim C:/ 5gbmı bunun tamamını yedeklicek yani 5gb'tı olduğu gibi yedekleme yapcak geri yüklerkende olduğu gibi geri yüklücek bu notboklarda recovery oluyoya onun gibi olsun istiyorum geçen gün arakadaşım notbook'una win7 kurmuştum ama vistaya geri dönmek istedi bi recovery yaptık vista ve kurulu olan programlarla birlikte geri geldi işte bende bunu yapabilecek bi program arıyorum

Son Düzenleme: H€LL ~ 22 Haziran 2009 15:14
Mike_23
22-06-2009, 16:27   |  #2  
Mike_23 avatarı
Yıllanmış Üye
117 mesaj

[url][/url]http://disk-imaging-software-review.toptenreviews.com/[url][/url]

Belki işine yarar...

Banned
22-06-2009, 16:33   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Ghost 12 gerçekten mükemmel bir yazılım ve aynen dediğiniz gibi ydek alır, istediklerinizi yapabilir, hatta yeni sistem kurabilir, istediğini an harddiski formatlayabilir, yedeği geri yükler ve yedek aldığınız halinden  devam edersiniz.  İsterseniz yedeği başka bilgisayara yükleyedebilirsiniz. 14 nolu sürümüde çıktı ancak bence 12. B arada yedek almak için yazılımı sisteme kurmanız, yedeği geri yükleyebilmek için yazılımın cd sni  kullanmanız gerektiğini unutmayın.

zrgnlr04
22-06-2009, 16:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

Acronis en kolayıdır,hemen küsmeyin,inatla üzerine gidin.Forumlarda araştırırsanız doğru old.görürsünüz.Ben 10 tane yedek aldım,D ye en kabadayısı 3-3.5 dk.sürdü.Yanlız belirteyim bende ofis ve nero yok,biraz da o yüzden tabii.Geçen gerekli oldu(windows cıvıtınca)en son aldığım yedeği geri yükledim,şimdi onu kullanıyorum,formata da gerek kalmadan.Daha önce kullandığım tüm programların ve sürücülerin bir yedeğini E ye atıyorum.Çok kolaylık oluyor.

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 22 Haziran 2009 16:49
H€LL
22-06-2009, 17:14   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
277 mesaj
khramn
Ghost 12 gerçekten mükemmel bir yazılım ve aynen dediğiniz gibi ydek alır, istediklerinizi yapabilir, hatta yeni sistem kurabilir, istediğini an harddiski formatlayabilir, yedeği geri yükler ve yedek aldığınız halinden  devam edersiniz.  İsterseniz yedeği başka bilgisayara yükleyedebilirsiniz. 14 nolu sürümüde çıktı ancak bence 12. B arada yedek almak için yazılımı sisteme kurmanız, yedeği geri yükleyebilmek için yazılımın cd sni  kullanmanız gerektiğini unutmayın.
norton ghostu denemeye karar verdim ama v12 sürümünü bulamadım 14'ü indiriyorum 12 ile 14 arasında çokta fark yok gibi umarım dediğin gibidir bide yedeği geri yükleyebilmek için yazılımın cd sni  kullanmanız gerekir demişsin bundan pek bişey anlamadım yedeği zaten hddye veya dvdye aktarıcam geri yükliceğim zamanda recover my computerdan yedeği gösterip geri yüklemeyi başlatıcam yani ben böyle biliyorum senin dediğin herhalde sistem hiç açılmazsa cdden boot edip yükleme olayımı

Banned
22-06-2009, 17:32   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
H€LL
norton ghostu denemeye karar verdim ama v12 sürümünü bulamadım 14'ü indiriyorum 12 ile 14 arasında çokta fark yok gibi umarım dediğin gibidir bide yedeği geri yükleyebilmek için yazılımın cd sni  kullanmanız gerekir demişsin bundan pek bişey anlamadım yedeği zaten hddye veya dvdye aktarıcam geri yükliceğim zamanda recover my computerdan yedeği gösterip geri yüklemeyi başlatıcam yani ben böyle biliyorum senin dediğin herhalde sistem hiç açılmazsa cdden boot edip yükleme olayımı
Diyelim daha önce almış olduğunuz D diskinin yedeğini geri yükleyeceksiniz, bunu direk sistemde kurulu yazılımla yapbilirsiz. Diyelim almış olduğunuz C (sistem diskinin ) yedeğini geri yükleyeceksiniz, yazılımı tıklayıp geri yüklemeyi seçtiğinizde size lütfen cd yi takıp sistemi yeniden başlatın uyarısı verecektir. Siz uyarıya uyup cd yi takıp sistemi yiden bşlatmanız durumunda cd boot olacak ve yedek geri yüklenmeye başlayacaktır. Ghost yukarda bahsettiğiniz gibi komple disk imajını alıp geri yüklemede de onu yüklediği için mevcut diski formatlamakta ve yedeği öyle  yüklemektedir. Buda sistem diskine geri yükleme yapabilmek için cd ye ihtiyaç doğurmaktadır.