Yedekleme işlemi hiç bu kadar kolay olmadı!

CHIP Online
08-01-2009, 21:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

SanDisk, dünyanın ilk tek tuşla yedekleme imkanı sunan USB belleğini kullanıcılarına duyurdu.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Yede ... y-olmadi_10367.html

Resimlerle: USB bellekte sıra dışı tasarımlar

Çeşitli hafıza ürünleriyle teknoloji dünyasında haklı bir üne sahip olan SanDisk, geliştirdiği yeni bir USB sürücüyle kullanıcıların verilerini en kolay şekilde yedekleyebilmesini sağlayacak.

SanDisk'ten bu konuda yapılan bir açıklamaya göre, Ultra Backup USB Flash Drive ismini taşıyan SanDisk'in bu yeni cihazı, üzerinde yer alan bir buton sayesinde tek tıklamayla kullanıcıların verilerini kolayca bu sürücüye yedekleyebilmelerine olanak sağlıyor. Yedekleme işlemi için herhangi bir kablo ya da ayrı bir yazılıma da ihtiyaç duyulmuyor.

Bunun yanında şifre-korumalı erişim kontrolü ve AES donanım tabanlı şifreleme gibi iki katmanlı güvenlik korumasıyla da birlikte kullanıcılara sunulan yeni Ultra Backup USB Flash Drive'ın 4 ve 64GB'lık modelleri de bulunuyor.

Ürünün fiyatı ise sunduğu depolama alanına göre farklılık gösteriyor. 4GB'lık modeli 25 Dolar'a edinilebilirken 64GB'lık olanının fiyat etiketi ise 200 Dolar.

Tüm konu: Yedekleme işlemi hiç bu kadar kolay olmadı!

Resimlerle: USB bellekte sıra dışı tasarımlar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ürünü nasıl buldunuz?

ozanaab
08-01-2009, 21:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

oha dedim 64gb usb disk yani..
vista da readybost:P
vista saçma bi işletim sistemi. neyse... güzel walla.
ilerde 500gb lıklarına ezik dicez teknoloji çok hızlı ilerliyo.

Fattur
08-01-2009, 22:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

işleri güçleri yokmu bu adamların ya?
:) :) :) (: :D:D

panda34
08-01-2009, 23:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
CHIP Online
Tartışıyoruz: Ürünü nasıl buldunuz?
Haberi okumadım , bilmiyorum !!!

physfg
09-01-2009, 00:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
mengu88
Haberi okumadım , bilmiyorum !!!
niye yorum yapma ihtiyacı duydun ki o zaman o halde öyleyse ve dolayısiyle fil hakika bil mukabele...Gülüş

dznlm :
ürüne gelince , o tuş adamı uyuz eder yaf düşünsenize yanlışlıkla bastınız "ulan tüh bak yine kopyalıyor" falan...

bir de 64 Gb ha deyince kopyalanmaz ki ya...sonuçta yine bekleyeceksin...içinden açıp kopyalamak çok mu zor ?

bir yönü güzel olabilir ki olacağını pek sanmıyorum.
bellek açılmadığı durumlarda tuş işe yarayabilir yani farklı bir veri tabanında kopyalamaya izin verebilir...o güzel olurdu...

Son Düzenleme: physfg ~ 09 Ocak 2009 00:27