Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezi (ACİL!)

emrah33
08-12-2008, 00:52   |  #1  
emrah33 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
802 mesaj

Öncelikle herkesin Kurban bayramını kutlarım. Benim sorum şöyle;
  Windows Vista yedekleme ve geri yükleme merkezinden sistemimin bir yedeğini alıp harddiskime format atmak istiyorum ve daha sonra istediğimde bu yedek sistemi yeniden kurmak istiyorum. Bu mümkünmüdür? Bununla değilse bana önerebileceğiniz bir program varmı?

Son Düzenleme: emrah33 ~ 08 Aralık 2008 01:17
bektash
08-12-2008, 00:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

Böyle birşey yapmana sebep olan şey nedir ki ? System Diskine kurdugun programların bir listesini cıkart Hepsini D: Sürücüsüne Yedekle Formatını At bu sana zaten bi zarar getirmez ;)

emrah33
08-12-2008, 01:14   |  #3  
emrah33 avatarı
OP Yıllanmış Üye
802 mesaj

Sistemimde 2 adet hdd var. Önce kullandığım vista ve sonradan birbirlerini görmeyeceğini bile bile xp kurdum 2. harddiske. Aslında önce eski sistem ve ardından yeni sistem kurulmalıydı ama ben mecburen vistadan sonra kurmak zorunda kaldım. önceden 2. harddiskimde ubuntu kullanıyordum ve format attım. Ama bi sorunum var,grup sistemden kalkmadı. Yani bios ayarlarından hdd yerlerini değiştirdiğim zaman ise grup başıma bela oluyor. Vista dvd'siyle sistem açılışı yaptım ve başlangıç onarma ile onardım ve vista açılıyor. xp cd'si ile boot edip onarma seçeneğinden fixmgr yaptığım zaman ise xp boot oluyor. Ama ben bunların ikisini bir kullanmak istiyorum.Belki sistem yedeğini alıp yerlerini değiştirirsem sorun ortadan kalkar diye düşündüm.
Doğrumu düşünüyorum acaba?

Son Düzenleme: emrah33 ~ 08 Aralık 2008 01:45
Alparslananadolu
08-12-2008, 14:53   |  #4  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
642 mesaj

En güzel çözüm disk yedekleme programları... Acronis True İmage 11 bunların en ideallerinden biri. Sisteminizin yedeğini alın, ihtiyaç durumunda 10 dakikada bütün sisteminizi geri yükleyin. Formatla uğraşmak, sistem kurmak, virüs temizlemek gibi sıkıntılardan bu yöntemle kesinlikle kurtulursunuz. Acronic True İmage ile ilgili internetten bilgi edinebilirsiniz. Düşünmeye ve denemeye değer...

luqqa
08-12-2008, 18:29   |  #5  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

şimdi disk yedekleme vista orjinali kullanırsan hrddiskler de sorun çıkarsa basına bela olur yedeksiz kalırsın. True image kullanım kolaylığı ve daha küçük yer kaplayan yedekler almanı sağlar. ama dediği gibi format atıyorsan sayet neden yedekten yuklemek? dediği gibi kullandığım prgramlar gibi bir kaç dvd olusturup formattan sonra kurman daha mantıklı gibi. Ama yok prgramların ince ayarları var onlar urastıyor diyorsan true image kullanman vista yedeklemeden daha mantıklı gibi

pardon unutmusum edit : yedeklemeyi aldıktan sonra geri yuklemek için windows yuklemesi sırasında bilgisayarı onar gibi bir secnek çıkıyor ona tıklayınca yedekten geri yukleme menusu var oraya tıklayarak vistadan aldığın yedeği geri yukleyebilirsin

Son Düzenleme: luqqa ~ 08 Aralık 2008 18:30
naim20
08-12-2008, 19:30   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

bilgisaya oyun yükledim masa üstündeki simgeler hersey yazılar filan yanı hersey buyudu sistemi geri yukledim ama olmadı bı bılgısı olan varmı yardımcı olursanız sevınırım