Yeni açılan kullanıcı hesabına tam yetki

Tolga LEVENT
04-06-2010, 19:49   |  #1  
Tolga LEVENT avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Merhaba arkadaşlar, heni bir hesap açarken bilgisayar yöneticisi olarak açtım ama bazı dosyaları silerken SYSTEM izin vermiyor diye bir seçenek çıkıyor, bununla ilgili çözümü forumda aradım ve çıkan sonuçları uyguladım ama birşey elde edemedim. bana bu koduda yardımcı olur musunuz?

Tolga LEVENT
06-06-2010, 18:03   |  #2  
Tolga LEVENT avatarı
OP Taze Üye
14 mesaj

Yokmu bilen

mancukya
06-06-2010, 18:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Silmek istedigin dosyalara bagli olmasin senin neyi silmek istedigini ne bilecek Antivirus yada windows dosyalarini silmeye kalkiyorsan yada o anda calisan program dosyalari ise yani kullanimda olan dosyalar admin yada baska hesap zaten silemezsin.

hasan_gul
07-06-2010, 15:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

bende aynı sorun var krdeş daha önce kullanıcı hesabım vardı o ismi değiştircem değiştiremedim

akmaN
08-06-2010, 11:06   |  #5  
Üye
86 mesaj

Merhaba,

Başlat - Çalıştır
Açılan pencereye "Msconfig" yazın. Gelen ekranda  "Araçlar" sekmesini aktif ederek "UAC Ayarlarını Değiştir" seçeneğinin seçerek "Başlatma" butonunu tıklayın.

Ardından gelen ekranda yukarı aşağı ayarlanabilen ayarı aşağı doğru çekerek "Tamam" tıklayın. Kullanımda olan Kullanıcınız her türlü işlemi yapmaya ayarlanmış olacaktır. Ancak güvenlik seviyesini düşürmüş olacağınızdan oluşabilecek güvenlik zaafiyetleri konusunda uyarmak isterim.

Hayırlı günler.

noleafclover
08-06-2010, 12:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: hasan_gul  
bende aynı sorun var krdeş daha önce kullanıcı hesabım vardı o ismi değiştircem değiş
bunu değiştiremezsin

Alıntı: Tolga LEVENT  
Merhaba arkadaşlar, heni bir hesap açarken bilgisayar yöneticisi olarak açtım ama bazı dosyaları silerken SYSTEM izin vermiyor diye bir seçenek çıkıyor, bununla ilgili çözümü forumda aradım ve çıkan sonuçları uyguladım ama birşey elde edemedim. bana bu koduda yardımcı olur musunuz?
Silmemen gereken bir şeyi siliyorsundur o yüzden izin vermiyordur ha illa silecem diyorsan 

alttakini bir notepad e yapıştır ve farklı kaydetten sonu .reg olacak şekilde kaydet

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas] @="Sahipliğ al" "NoWorkingDirectory"="" [HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command] @="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F" "IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F" [HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas] @="Sahipliği al" "NoWorkingDirectory"="" [HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command] @="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t" "IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
olışan kayıt defteri değerine çift tıklayıp çalıştır ve onay ver 
şimdi bir dosyaya sağ tıkladığında sahipliği al seçeneğinin olduğunu göreceksin 
silmek istediğin dosyaların bu şekilde sahipliğini alarak silmeyi dene

hasan_gul
08-06-2010, 12:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

hmm eğer öyleyse hiç karıştırmıyım ilerde xp driverı çıkarsa o zaman zp ye geçerim krdeşim 
yinede çok teşekkürler ayarını bozarım diye korkuyorum şimdi bozmiyim böyle kalsın 
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim

noleafclover
08-06-2010, 17:44   |  #8  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: hasan_gul  
hmm eğer öyleyse hiç karıştırmıyım ilerde xp driverı çıkarsa o zaman zp ye geçerim krdeşim 
yinede çok teşekkürler ayarını bozarım diye korkuyorum şimdi bozmiyim böyle kalsın 
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür
Görünen ismi değiştirebilirsin eğer istediğin bu ise ama bu ismi değiştirsen bile C:\Users\Kullanıcı adı   dizinindeki isim aynı kalacaktır bunu değiştiremezsin.Eğer istediğin oturum açma ekranında görünen ismi değiştirmek ise Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları  yolunu izleyip Hesabınızın adını değiştirin bağlantısına tıklaman yeterli

Clıck
24-07-2013, 12:43   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

Sahiplik alma.
Başlata "cmd" yaz.
"CMD" ye sağ tıkla "Yönetici olarak çalıştır" de.
Sonra şu kodları yaz. "takeown /f (silmek istediğin dosyanın yolu/ornek c:\windows\...) /r /d e"
Bu kodun son kısmındaki "e" bilgisayarın türkçe ise oluyo sanırım. Eger ingilizce ise "y" yazman gerekiyo.
Bundan sonra silmek istediğin dosyaya sağ tıklayıp "Özellikler" ordan "Güvenlik" orda "Düzenle"yi seçip kendi kullanıcına sadece o dosya için izin verebilirsin.
Ben bu yöntemi kullanıyorum.