Yeni aldığım kart hakkında

Anıl özlü
05-08-2013, 19:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaşlar hardware konusunda acemiyim kusuruma bakmayın :D

Ben bugün ATI Radeon HD 7970 ile 700W MidTower kasa aldım ve eski kasamdaki bileşenleri yeni kasama aktardım.

Sorun şu ki Bilgisayarı açtıktan birkaç dakika sonra kendiliğinden kapanıyor. Diğer bileşenlerim şu şekilde:

İşlemci: Intel I5 650

Anakart: Foxconn H55MXV

Ram: 2x2 Gb

7970 yerine eski kartım olan ATI Radeon HD 4650 yi taktığım zaman bu sorun olmuyor. İşlemci ve anakartımı yenileyene kadar kartı kullanmayı düşünmüştüm mümkün değil mi? Yardım ederseniz sevinirim.

Sistem Bilgilerim
DiamondMines
06-08-2013, 01:57   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Anıl özlü  
Arkadaşlar hardware konusunda acemiyim kusuruma bakmayın :D

Ben bugün ATI Radeon HD 7970 ile 700W MidTower kasa aldım ve eski kasamdaki bileşenleri yeni kasama aktardım.

Sorun şu ki Bilgisayarı açtıktan birkaç dakika sonra kendiliğinden kapanıyor. Diğer bileşenlerim şu şekilde:

İşlemci: Intel I5 650

Anakart: Foxconn H55MXV

Ram: 2x2 Gb

7970 yerine eski kartım olan ATI Radeon HD 4650 yi taktığım zaman bu sorun olmuyor. İşlemci ve anakartımı yenileyene kadar kartı kullanmayı düşünmüştüm mümkün değil mi? Yardım ederseniz sevinirim.

O anakarta ve işlemciye ve belleğe göre çok çok güçlü bir ekran kartı almışsın. Güç kaynağın yeterli olması lazım ama büyük ihtimal anakart sorun çıkartıyordur. Bios güncellemesi ile bir dene bakalım sorun çözülebilir. Bence direk sistemi al ve anlayan birine götür parçalara zarar vermeden.