YENİ BASLAYANLAR ANTİ VİRÜS PROGRAMLAR

Hellformem57
07-06-2009, 23:03   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

anti virüs programi yapmak istiyorum ne yapman laizm benim

kopuKÇocuk
08-06-2009, 01:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
970 mesaj

anti virüs programi yapmakmı almakmı

Hellformem57
08-06-2009, 19:28   |  #3  
OP Yeni Üye
42 mesaj

yapcam yani nasil yaparbilirm

vsign
09-06-2009, 11:39   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

Her tarafımı vürüs sardı yardım.

Selam arkadaşlar,
Görev yöneticisini başlatamıyorum. Görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı hata mesajını veriyor.  gpedit.msc den iptal ettiğim halde gene çıkıyor. Çoğu vürüs programlarını kudurmuyor. Gizli dosyaları göremiyorum. Sorundan kurtulmak için format attım. Görev yöneticisi çalışmaya başladı. Avastı kurmak istedim kurdurmadı. Bidefenderı kurdum tarama yaptı bir sey bulamadı. Güncelleme için nete bağlanır bağlanmaz program bir anda kendi kendini uninstall yaptı. Görev yöneticiside tekrar devre dışı hatasını almaya başladım. Ne yapmalıyım nete bağlandığım an kendi kendini güncelliyor vürüs. Format attım fayda etmedi lütfen acil yol gösterin arkadaşlar nasıl kurulabilirim bu beladan
Şimdidden yardımlarınız için teşekkür ederim

Mustafa@PC
09-06-2009, 12:39   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Başka bir format cd'si ile  format atın,

Diğer yandan format atarken,hızlı formatı seçmeyin,gerekirse bilgileri yedekleyip,

Tüm partitionlara format atın...

icemanphoenix
09-06-2009, 12:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
308 mesaj

geçmiş olsun öncelikle.
yapman gerekenler (nacizane tavsiyem)
1. pc den hiçbirşey yedekleme. yedek alıpta bunları geri yüklüyorsan onun için formattan sonra tekrar ortaya çıkıyor. muhtemelen virüs o yedeklerinde kendisine sıcak bir yuva bulmuş Ağzı kulaklarına varıyor
2. illaki benim filmim müziğim var diyorsan sadece bunları yedekle ve pc nin tam kurulumu bitmeden asla  pc ye geri yükleme!!!
3. format atarken geçerli tüm sürücüleri sil. tekrar bölümle ve biçimlendir. biçimlendirmeyi hızlı biçimlendirme olarak yapma!!! bırak yavaş biçimlendirsin. sen o esnada git soguk bişi iç. bi duş al bu sıcakta iyi gelir Ağzı kulaklarına varıyor
4. pc internete bağlı olmaksızın formata başla ve windowsu temiz bir şekilde yükle. daha sonra avast, avira veya kaspersky gibi bir antivirüsün 60 yada 90 günlük (pro versiyon) deneme sürümünü temiz bir pc de indir ve kendi pc ne kur. antivirüsü kurana kadar pc yi nete bağlama!!! ayrıca iyi bir anti-spyware de kurmalısın. ad-aware AE var ücretsiz. veya yine forumda arkadaşlarımızın tavsiye ettiği diger anti-spyware proglarıda kullanabilirsin.
5. antivirüsü ve anti-spy proglarını kurduktan sonra donanım sürücülerini yükle. orjinal cd leri varsa problem degil. yoksa yine temiz bir pc  de indir ve pc ne öyle kur.
6. nete bağlan ve windows ile antivirüsün ve anti- spy ın güncelleme yapmalarını sağla. bunları bitirmeden herhangi bir yedek dosyanı pc ye yükleme!!!!!!!
7. temiz kurulumun komple bittikten sonra yedeklerini aldıgın medya dosyalarını komple derin taramadan geçirerek pc ne tekrar yükleyebilirsin.

bunlardan sonra hala virüs var dersen ondan sonrası beni aşar. tek tavsiyem soğuk bir bardak su al ve daha deneyimli bir arkadaşımızın tavsiyesini bekle Ağzı kulaklarına varıyor