Yeni Bilgisayarımda [save energy] hatası! Acil!

sisvo
26-01-2020, 10:18   |  #1  
sisvo avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
16 mesaj

Merhabalar, 8 GB RAM lik yeni bir bilgisayar aldım. Driverlarım vs. güncel olmasına rağmen, genel olarak oyundayken karşıma çıkan bir sorun var. (Kasanın fanı bulunmakta) "Your computer is shutdown in 5 minutes for save energy" gibi bir yazı çıkıyor, bunu engellemek için de bir buton koymuşlar ama ne o butona tıklayabiliyorum ne de bununla ilgili bir şey yapabiliyorum. İnternette bu sorunu arattım ama bulamadım sorun nedir? Masaüstü Exper İntel i5 8 GB Ram Nvidia

Not: Bu yazıdan sonra kapatıma 1 dakika kalada aynı mesaj çıkıyor (tabi 1 minutes for save energy olarak) ancak yine kapatamıyorum ve işlem gerçekleşiyor.

Çok önemli bir not daha: Gelen uyarı yazısı Windows'un uyarı arkaplan temaları gibi değil, siyah arkaplan beyaz yazılar ve kırmızı butonlar adeta virüs gibi. Anti virüsümle taratma yaptım ama bir şey çıkmadı zaten PC yeni. Bu PC'mi aldığım markanın (Exper'in) sorunu olabilirmi acaba?

Son Düzenleme: sisvo ~ 26 Ocak 2020 10:32 Neden:
excel_mustafa
27-01-2020, 21:57   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

öncelikle sorunun tam kaynağını bul. monitörü başka pc ye bağla. sorun aynen devam ederse monitör arızalıdır. monitörün menüsünden power save, autoclose gibi seçenekler varsa kapat.

sorun kasadaysa bios a gir ve power save, power off ve shutdown ile ilgili seçenekleri kapat.

zazaca
01-02-2020, 20:46   |  #3  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

selam  masa üstmü kulanıyrsunuz leptap mı ? eyer tahminim doğruysa  güç seçeneklerinde bilgisayarınız Enerji tasarufunda  onu ya yüksek performansa alın yada dengeli olana sorununuz çüzülecektir

Son Düzenleme: zazaca ~ 01 Şubat 2020 21:17
sisvo
18-03-2020, 14:55   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
16 mesaj

Selamlar, LG monitörümün altındaki tek tuşa tıkladım. Ekrandan açılan seçeneklerden ayarları seçtim ve en alttaki "General" seçeneğine tıkladım. Yine tek tuş ile sağ sol yaparak smart energy saving ile automatic standby seçeneklerine gelip ikisinide kapattım. Sorunum çözüldü çok teşekkürler :)