YENİ BİR BAŞLIK İSTİYORUZ

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
theironman
16-06-2005, 10:46   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Bazı arkadaşlarımdan da biliyorum, üyelerimizin pek çoğu bu forumun gerektiği kadar bilgisayar dünyasına eğildiğini düşünüyorlar ancak bu bağlamda bir eksiklik hissediliyor: "HAYATA DAİR" Yani chip forumunda yeni bir klasör açılmalı ve seviyesi düşmemek kaydıyla günlük hayatta olan bazı durumları bu foruma taşıyabiliriz, buna inanıyorum. Bazen "biraz gülelim" başlığı altında ben de dahil bazı arkadaşlar konular açıyorlar, ama GENEL klasörüne uyan bir şey değil bu, bunu biliyoruz. O nedenle böyle ekstra bir alan sağlanmasıyla bu forumun daha da renkleneceği kanaatindeyim. Ama bu klasörün özellikle moderatörlerce titizlikle izlenmesi gerekiyor, çünkü üyelerimizin bazıları bu fırsatı yanlış yönde kullanabilirler ki konu itibariyle hayata dair konular çok çabuk saptırılabilir. O nedenle ben CHIP ten böyle bir şey istiyorum, çok zor olmasa gerek. Arkadaşlar sizlerde düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

cursed
16-06-2005, 19:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,123 mesaj

Çok güzel bi konuya dikkat çektin selim ... Gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç var neticede bizlerde insanız makine ddeğiliz ki hep makine makine konuşalım he aynı şeyler lütfen bizide bi düşünüp böyle bi şey açarsanız sevinirim sayın chip ailesi saygılarımla ...

egoist
16-06-2005, 21:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
375 mesaj

iste budur yaa.... hep baazi cerceveler daahilinde konusabiliyoz Forum da, yanlis anlasilma olabilir, civiklik olarak degerlendirilebilir, burasi ciddi bi Forum denebilir diye hep baazen gunluk hayattaki kullandiimiz seyleri yonta yonta yaziyoz.  (argo deil.. sakin yanlis anlamayin)
Hatta inanin sanki karsimizda Turk Dil Kurumu war gibi iitina gosteriyoz yazdiklarimiza.
Bu Forum a giren insanlarin kahkaha atmasalarda baari tebessumle ayrilmalari ni istiyoz.
en azindan daha samimi bi ortam daha cazip geliyo insanalara. Ya biraz rahat olalim sadece.
Kendimizi Cumhurbaskani nin huzurundaymis gibi hissetmeyelim yeter.
Tabii bu forum un butun konularinda deil. Civitmadan harbiden.
Hem en baba ciddi gazetelerin bile Karikatur bolumu war, biraz mizah kimseyi öldürmez....
tüm Forum ahalisine saygılar ve sevgiler....

SeRBoY_WHiTe
16-06-2005, 21:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Geçen PROGRAMLAMA/JAVA forumunda bir olayla karşılaştık. Arkadaş ın biri tv deki bir tartışma programına kızmış. Biraz da içerlemiş olacak ki eleştiri babında içini döküvermiş ortalığa. Sonrasında gelişenler ise malumunuz...
Hasılı velkelam böyle olaylar yaşanacağına arkadaşımızın belirttiği üzre bir uygulama yapmak elbette isabetli olacaktır...

Son Düzenleme: SeRBoY_WHiTe ~ 17 Haziran 2005 11:47
cursed
17-06-2005, 11:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

İşte bu devam arkadaşlar ! ! !

Recep Baltaş
17-06-2005, 14:12   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bende açılsın  derim...Tabii kurallara aykırı davranın kulağını çekeriz eyüple beraber....:))))
Bende böyle konuları tartışmayı çok severim....Genel e gerçektende uymuyor....

yas
17-06-2005, 14:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Artı bir...

Eyüp Korkusuz
17-06-2005, 17:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Selimde yanılmıyorsam bunu anlatmaya çalışıyordu yeri olmayan başlıklarda alakasız konuların yazılması bilmem anlatabildimmi Eyüp...

yuci81
17-06-2005, 19:32   |  #9  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

google daki grup galiba tutmadı
baksana 7 üyesi var...

lazrailefsanesi
17-06-2005, 19:46   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Valla yazmayacam dedim ama dayanamiyom yaziyom.Googleda zaten cok büyük bir katılım beklemiyordum ama bu kadarını hic beklemiyordum.Tartısalım diye baslık actım,gelip yorum yazan arkadaslar sagolsun zaten uye oldular.Ama onu okuyan diger 100 kisi katılmıyorlarsada bence olmaz sacma yazmaya bile üsenmeleri zaten olayın tartısılmasını bastan kesti attı.Acıkcası artık cokda benim icin önemli degil bi hayat bolumu.Anladım ki burda zaten herkes farklı kanallardan kendi arasında sohbet ediyor fazla adam fuzuli.Chip icinde hayat bolumu acılırsada olacak sey sadece forumda gerilim yaratmak olacagına inanıyorum.Sonucta insanlar yeni üyeden üye oliyim,katılımcı üye oliyim hit arttıriyim diye trizotgen diye baslık acmaya baslayacak bu ne diyen herkesede laf yetistirecek.
Bunun bu yüzden chip dısında bi yerde toplanılmasını istedim.Mod abilerimiz acsaydı yazılanlar onaylanmadan da oraya eklenmeyecegi icinde seviye hicbir sekilde dusmezdi.Ben yakında calısmaya gidecegim icin bu kadar ugrasamıyacagım icin atıs serbest yaptım.İlk basta insanlar gelsin diye ugrastım ama sallayan olmayıncada bıraktım yakasını.Simdi insanlar yasam bolumu acılsın diyo.Madem bu kadar hevesliydiniz tartısalım dedigimde niye burda forumda acılsın diye kimse birsey yazmadı anlamıyorum artık anlamakta istemiyorum.
saygılarımla.

theironman
17-06-2005, 20:50   |  #11  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

biz bu forumun dışına çıkmadan böyle bir şey yapalım istedik, hepsi bu. Boş mesaj olayına gelince hiç merak etme onun da önüne bir şekilde geçilir, öyle kolay değil bunu yapmak. Kaliteli üyesi bol olan forumlara gir bak mutlaka bu tür başlıklar oluyor, içimizde bir şey yapalım diyorum o kadar, hem bunun için çok da destek gerekmiyor, öyle bir klasör açsın Chip adminleri, yeterli. Modlar gerektiğinde her şeyi yapacaklar zaten.

cursed
18-06-2005, 01:45   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj
alıntı:
Gönderen : lazrailefsanesi

Acıkcası artık cokda benim icin önemli degil bi hayat bolumu.Anladım ki burda zaten herkes farklı kanallardan kendi arasında sohbet ediyor fazla adam fuzuli.Chip icinde hayat bolumu acılırsada olacak sey sadece forumda gerilim yaratmak olacagına inanıyorum.Sonucta insanlar yeni üyeden üye oliyim,katılımcı üye oliyim hit arttıriyim diye trizotgen diye baslık acmaya baslayacak bu ne diyen herkesede laf yetistirecek.

Eğer MOdlar ztn çok meşkul ve gerginlik yaratacaklar ve tartışacakar diyosan ki bi kısmını demişsin ! Dostum O zmn bu kıyağı yapmış olan chip ailesi Aklı(selim) bi dsotumuzuda sırf orayla uğraşsın diye görevlendirir bu hiç te zor değil ve kötü birşeyde değil (sen kötü dediğini ima etmedim ) Artık Bence Chip bi yanıt versin bu olaya ...

lazrailefsanesi
18-06-2005, 13:14   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

İnsallah hersey güzel olur.

tonic
21-06-2005, 20:15   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

çok zor olmasa gerek böyle bir klasör açması. iyi de olur zaten alakasız yerlere yazmaktansa...
yakında açarlar herhalde.

theironman
21-06-2005, 20:29   |  #15  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

bekliyoruz tonic, ama ses seda yok. Modlarımız bizim şu mesajımızı gereken yerlere ulaştırsalar diyorum, belki böyle görmediler hala.

tonic
23-06-2005, 15:24   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

benim şüphem yok modların ileteceğinden. cevabı da önümüzdeki günlerde alırız herhalde. azıcık sabır,ben burada baya bi öğrendim sabretmeyi Gülümseme

hasansancar
23-06-2005, 17:59   |  #17  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

bencede iyi olur ya hayata dair konu güzel olur güzel ne kelime süper olur. isteriz isteriz isteriz!Kahkaha

SeRBoY_WHiTe
27-06-2005, 14:23   |  #18  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Son yazımda belirttiğim olay suan PROGRAMLAMA/JAVA altında bir kez daha tekrarlandı. 2 saat kadar once vatandasın birisi bilenlere EVRİM baslıgı altında bir konu actı. El İnsaf yani!...
Anlamıyorum bu insanları. Neyi ispatlamaya calısıyorlar!...

theironman
28-06-2005, 00:24   |  #19  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

bilmem! kendilerince bir şeyler yazıyorlar işte, onlara verilecek cevap sadece cevap vermemektir arkadaşlar, modlarımız gerekeni yapacaktır. Bu arada bu konuda yakında gelişmeler bekliyorum, umarım bu isteğimiz de boş çıkmaz.

tonic
28-06-2005, 15:27   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

inşallah...

Raziel
05-07-2005, 14:08   |  #21  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

bir ay olacak neredeyse, bu kadar zor mu yeni bir başlık açmak? neden bu forumun istenilen yere getirelemediği ortada, çok yavaşız çok, belki de hiçbir şey yapılmıyor.

tonic
05-07-2005, 15:27   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

hakkaten bu kadar zor değildir bi konu açması herhalde? diğer tüm forumlarda var böyle konu başlıkları. burada da olsa iyi olur yoksa alakasız yerlere yazılıyor.

Banned
06-07-2005, 20:23   |  #23  
Banlandı
1,157 mesaj

Gerçekten ya böyle bir konu iyi olur ve üyelerin forumda daha uzun süre kalmasını sağlar ayrıca eğlenceyi de artırır.
Konunun açılacağında bişey yok ama yöneticiler galiba uğraşmıyorlar....

Raziel
06-07-2005, 21:28   |  #24  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

+1. Bu forumla yakından ilgilenilmesi gerekiyor, bence gereken yapılmıyor.

theironman
08-07-2005, 18:08   |  #25  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

ben bu konuda daha bir şey yazmayacağım, inanın istediğimiz şey zor bir şey değildi, istenilse 2 dk yapılabilir. Demek ki böyle bir şey uygun görülmüyor, ama bunu bize neden açıklamıyorlar ben buna yanıyorum işte. Gidişattan hiç haberimiz yok neden gelişmeler hakkında bilgilendirilmiyoruz? Onları yakından ilgilendiren sorular cevap bulamıyor, aylar geçiyor tık yok, biz geçenlerde forumu bundan sebep terketmemiş miydik zaten, ne farketmiş? Ben dönüp bakıyorum da koca bir hiç. Hala foruma gereken önem verilmiyor ve daha da kötüsü üyelerin görüşleri kesinlikle ciddiye alınmıyor yeteri kadar, üyelerin chip forumuyla ilgili beklentileri de cevap bulamıyor, hal böyle olunca üyelerin forumda çok da güzel vakit geçirdiğini söyleyemem. Ben bu konuyu burada kapatıyorum, yakında KAALE NEDEN ALINMIYORUZ adlı bir konu açarsam destek çıkın, sanırım en büyük sorunlarımızdan biri de hala bu, hiç değişmedi.