Yeni çağın hastalığı:Uyurinternettegezer

qazx
15-12-2008, 13:30   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
560 mesaj

TIP tarihinde belki de ilk kez uyurken ayağa kalkıp bilgisayardan e-mail atan uyurgezerlik türü tespit edildi.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, Toledo Üniversitesi doktorları, 44 yaşında bir kadın hastanın gece uyuduktan 2 saat sonra ayağa kalkıp bilgisayarını açtığını, internete bağlandığını, kullanıcı adı ve şifresini yazarak e-mail’ine girdiğini kaydettiler. Kadının büyük ve küçük harfler karışık olarak kullanılmış toplam üç e-mail gönderdiği, ancak e-mail’lerinde garip bir dil kullandığı ve yazdıklarının anlamlı olmadığı belirtildi. Kadının ertesi gün bu e-mail’leri gördükten sonra şoke olduğu ve hiçbirini hatırlamadığı kaydedildi. Daha önce uyurken otomobil kullanan, cinsel tacizde bulunan, cinayet işleyen uyurgezerlere rastlandığı, ancak bu vakanın muhtemelen “ilk” olduğu belirtildi.

Kaynak::

Alparslananadolu
15-12-2008, 14:14   |  #2  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
642 mesaj

Hadi hayırlısı.. Bu da başımıza gelecekti.

sah1n
15-12-2008, 14:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Bu olay benim başımada geldi.Gece bir kalktımki bilgisayarı açmışım msn e bağlanmışım.Sonra birden kendime geldim.Pc yi kapatıp uyudum olayıda hiç kimseye anlatma gereksinimi duymadım gereksiz diye.