Yeni cihazları hemen almak iyi bir fikir mi?

CHIP Online
26-10-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Eğer siz de "imkanım olsa iPhone 5S'i kuyrukta beklerdim" diyorsanız, önce bu yazımızı okuyun!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/yen ... fikir-mi_43271.html

Resimlerle: Satılmadığı için yok olan 12 harika cihaz

Yeni telefonları, tabletleri ve elektronik cihazları çıkar çıkmaz alanlardansanız, "erken benimseyen" tüketici sınıfına giriyorsunuz. iPhone 5S'teki parmak izi tarayıcısını, 42 megapiksellik Nokia Lumia ve diğer yenilikçi fikirler başınızı döndürmeye yetiyor.


Ancak durun, acele etmeniz, bir cihaza herkesten önce sahip olmanız o kadar da iyi bir fikir olmayabilir. Bir sonraki büyük yeniliğe herkesten önce sahip olma konusunda inatçıysanız, aşağıdaki 5 maddeyi göz önünde bulundurmanızda fayda var.


Yüksek fiyatlar


Teknoloji durmaksızın gelişiyor ve yeni, daha iyi cihazlar durmaksızın piyasaya sürülüyor. Bu ise bugün 1.000 TL'ye piyasaya sürülen bir cihazın fiyatının seneye 1.500 TL'ye yükselmesinin neredeyse imkansız olduğu anlamına geliyor. Aksine birkaç ay sonra bugün 2.000 TL'ye satılan telefonun fiyatı birkaç 100 TL düşebilir.


Bunun anlamı, erken satın aldığınız ürün için en yüksek fiyatı ödediğiniz. Yani aslında ödediğiniz paranın bir bölümü, ona herkesten önce sahip olmanın maliyeti. Ürünü bir iki ay sonra daha ucuza almanız, onu değiştirmeyecek.


Değer kaybı garanti


Elektronik cihazlar çok hızlı değer kaybettiklerinden, sadece maksimum ücreti ödemekle kalmıyorsunuz. Cihazınızı satmak isterseniz, ona verdiğiniz aynı paraya satma imkanınız yok gibi.


Tüm Konu: Yeni cihazları hemen almak iyi bir fikir mi?

Resimlerle: Satılmadığı için yok olan 12 harika cihaz

Kaynak: www.chip.com.tr