yeni işlemci sonrası ram hatası

Genebhenn
27-07-2018, 21:36   |  #1  
Genebhenn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar benim sorunum bu ay yeni kasa topladım kasamın anakartı foxconn 2a8c işlemcim pentium e5800 ve 2x2 4gb ram ve gt 730 ekran kartım vardı. Bu sistemde işlemcim yetersiz kaldığı için anakartıma uyumlu işlemci aradım ve q9550 işlemci buldum anakartımla uyumlu. Soruna geçelim : ben bu işlemciyi yani q9550yi bilgisayarcıya takdırmaya götürdüm götürmeden önce kasada sıkıntı yokdu herşeyi ile sağlam çalışıyodu neyse işlemciyi takdırdık 1 kısa 1 uzun bip sesi vermeye başladı ordaki adam ram hatası dedi ramları kontrol ettik hp ve elixir markalı ramlarım vardı önce hp yi çıkardı elixiri takdı aynı ses sonra elixiri çıkardı hpyi takdı 2 slottada  sorunsuz çalışdı ama hpnin yanında gbsi ne olursa olsun başka hiçbir ram takılmıyor takılınca aynı ses veriyor başka bilgisayarcıya götürdüm ama ddr3 artık eskiymiş parçaları yokmuş diye yapmadı belki sorunumun dermanı burdadır lütfen şuana kadar 600tl harcadım semtimde başka bilgisayarcıda yok anakartada bilmeden para harcamak istemiyorum cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

kasamda hp marka belkide bundandır ?

Son Düzenleme: Genebhenn ~ 27 Temmuz 2018 21:40 Neden: sonradan aklıma gelen birşey
excel_mustafa
27-07-2018, 22:57   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

markalı kasalarda ram kabul etmeme sorunu olabiliyor. hp marka ram in aynısını internetten bulabilirsen çalışabilir.

Genebhenn
28-07-2018, 11:15   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Başka bişey olmayabilir demi ?