yeni işlemcimle karşınızdayım! amd çekirdek atladı

derbent_87
17-05-2010, 14:27   |  #1  
derbent_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
240 mesaj

gigabyte ma785gt-ud3h anakartımla amd athlon x3 435,amd phenom x4 b35 işlemcisine dönüştü bu işlemci hakkında bilginiz varmı ben daha önce b35 diye birşey duymadım nasıldır?
ayrıca işlemci hızı 2.9mhz ben bunu 3.1 mhz çekmek istiyorum ama bios çok karışık hangi değerleri artırıp,hangilerini düşürücez bilen arkadaşlar ayrıntılı anlatırlarsa memnun olurum
birde ben bu çekirdeği everest ile test edicem ama test etme süresi belirsiz kaç dk test etmem gerekli fazla testte bırakmak istemiyorum çok ısınıyor  işlemciyi yakarım diye korkuyorum.

Son Düzenleme: derbent_87 ~ 17 Mayıs 2010 14:31
firaristt
17-05-2010, 17:40   |  #2  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

en kolayı açabildiğin sisteme en çok yük bindiren oyunu aç 1-1.30 saat oyna ısıları kontrol et reset atmaz we kasmazsa bi sorun yoktur :D ama yüksüzken 40derece ise mesela yüke binince 60-65 i görüyorsa çekirdeği tekrar kapalı konuma getir yoksa yakabilirsin... cpu-z dan bütün çekirdeklerin aynı değerleri gösteriyorsa sorun yok ama açtığın çekirdek diğerlerinden farklı gözüküyorsa çekirdeği kapat... ama b35 işlemci nedir ne değildir bi fikrim yok... heralde çekirdek açınca x3 değilde x4 olduğu için bi hata olabilir...

derbent_87
17-05-2010, 23:26   |  #3  
derbent_87 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
240 mesaj
Alıntı: firaristt  
en kolayı açabildiğin sisteme en çok yük bindiren oyunu aç 1-1.30 saat oyna ısıları kontrol et reset atmaz we kasmazsa bi sorun yoktur :D ama yüksüzken 40derece ise mesela yüke binince 60-65 i görüyorsa çekirdeği tekrar kapalı konuma getir yoksa yakabilirsin... cpu-z dan bütün çekirdeklerin aynı değerleri gösteriyorsa sorun yok ama açtığın çekirdek diğerlerinden farklı gözüküyorsa çekirdeği kapat... ama b35 işlemci nedir ne değildir bi fikrim yok... heralde çekirdek açınca x3 değilde x4 olduğu için bi hata olabilir...
ben test sonuçlarını buldum fena bir işlemci değil  http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=AMD+Phenom+II+X4+B35  ,dediğin testleri yaptım herhangi bir sorun yok ama web resimlerinde ufak çizgilenmeler oluyor bu ilerde sorun olurmu?birde bu overlock nasıl yapılıyor kısaca bahsedersen sevinirim