yeni metin belgesi açamıyorum ..

HPQ-User
02-11-2008, 14:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

samet713 sormuş:
bir süre öncesine kadar masaüstüne sağ tıklayıp yeni den yeni metin belgesi açıyordum şimdi ise sağ tıklayıp yeni dediğimde yeni metin belgesi yok ne yapmalıyım ...

resim ..

[/URL][URL=http://g.imageshack.us/thpix.php]

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
3 ghz pentium d işlemci
1 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Kapalı Hesap (91855)
02-11-2008, 16:48   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

1. tuneup 2008 i yükle
2. verdiğim dosyayı indir http://rs259.rapidshare.com/files/159956149/deneme.txt
sonra açılış merkezinde

add seçeneğini seçtikten sonra linkini verdiğim dosyayı yani deneme'yi add seçeneğinden seç
en son olarak apply de bir seçenek çıkarsa da evet de bilgisayarın yeniden başlasın

Not:anlattığım şeyde sıfır risk vardır

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 02 Kasım 2008 16:49
Banned
02-11-2008, 19:00   |  #3  
alierenerdal avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj

.txt dosyasını açan başka bi program yüklediyseni,Veya Dosya ilişkilendirme ayarlarını değiştirdiyseniz bundan dolayı o sağ tuş menüsündeki YEni MEtin BElgesi gözükmeyebilir.Dosya o programla ilişkilendirildiği için bi ayar yapmalısınız...şİMDİ:
Bilgisayarım"a girin orda Görünüm menüsünden Klasör Seçenekleri Var oraya tıklayın ve Dosya türleri diye bir menü var (3.sekme) ordan .txt yi bulun ve Varsayılan program olarak NOtepad" i seçin veya bir Txt metin dosyasını açmadan önce üzerinde sağ tıklayıp Birlikte AÇ ordan Varsayılan programı seç deyin ve Notepad(Gözat"a tıklayarak C:windows/notepad.exe) i seçin Bu Dosyaları Açmak için Her Zaman seçili programı kullan" kutusunu işaretleyin Ve Uygula deyin,sorununuz çözülecektir ;
Vista İçin;bir Txt metin dosyasını açmadan önce üzerinde sağ tıklayıp Birlikte AÇ deyin ve Notepad(C:windows/notepad.exe) i seçin Bu Dosyaları Açmak için Her Zaman seçili programı kullan" kutusunu işaretleyin Ve Uygula deyindeyin,sorununuz çözülecektir