Yeni Microsoft logosu çalıntı mı?

CHIP Online
24-08-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un yeni logosu çalıntı mı? Veya gerçekten yeni değil mi? İşte logo hakkında özel bir haber

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/yen ... linti-mi_35536.html

Resimlerle: Eskiden kalan 10 harika teknoloji şirketi logosu

<span style="text-decoration: underline;">Microsoft bugün yeni logosunu YouTube üzerinden paylaşmıştı. </span>Logoyu beğenenler de oldu, beğenmeyenler de... Zevkler ve renkler tartışılmaz diyerek bu konuda bir yorum yapmak istemiyoruz. Ancak yeni logo hakkında ortaya atılan bir iddia ve bu iddianın ardından yaptığımız araştırmalar sonunda ulaştığımız ilginç gerçek haberimize konu olmayı hak ediyor.


Microsoft'un yeni logosunu duyurmasının hemen ardından, Umutcan Alparslan isimli takipçimiz bizimle iletişime geçti ve DVDVideoSoft isimli bir yazılım şirketinin logosunun, Microsoft'un açıkladığı logo ile neredeyse aynı olduğunu belirtti. ve DVDVideoSoft'un<span style="text-decoration: underline;"> buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sitesinde</span> yer alan logo, gerçekten de açıklanan yeni Microsoft logosu ile neredeyse bire bir aynı.


Araştırmalarımız sonucunda,şirketin bu logoyu yaklaşık 6 yıldır, 2006 yılından beri kullandığını tespit ettik. Bu durumda Microsoft logosu, DVDVideoSoft logosundan çok sonra ortaya çıkmış gibi görünüyor ve "çalıntı" iddiaları gerçek gibi duruyor.


<span style="text-decoration: underline;">Ama... İlginç gerçek, haberimizin ikinci sayfasında...</span>


Tüm Konu: Yeni Microsoft logosu çalıntı mı?

Resimlerle: Eskiden kalan 10 harika teknoloji şirketi logosu

Kaynak: www.chip.com.tr