YENİ NESİL ANAKART VE CORE2 VE CORE QUAD

HPQ-User
04-11-2008, 18:21   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

BANUS sormuş:
YENİ NESİL ANAKART VE CORE2 VE CORE 2 QUAD İŞLEMCİLERİN İLE İLGİLİ BİR ARKADAŞIMDAN DUYDUĞUM BİR HABERİN GERÇEKLİK PAYINI SİZE SORMAK İSTEDİM YENİ NESİL NOTEBOOK VE ANAKARTLAR DA BULUNAN YONGALAR VE BAĞLI SİSTEMLER HERGEÇEN GÜN GELİŞMEKTE VE BİR ZAMANLAR 98 DEN XPYE OLAN GEÇİŞ DÖNEMİ YAŞANMAKTA FAKAT SORUM ŞU XP ARTIK YENİ NESİL ANAKARTLAR VE BUNLARA TAKTIĞIMIZ İŞLEMCİ MİMARİLERİ İÇİN KULLNADIKLARI VOLTAJ AYARLAMALARINI YAPMADIĞINI VE ZAMANLA ANAKARTA VE ÜZERİNDEKİ DONANIMA YAZILIMSAL YETERSİZLİK NEDENİYLE ARIZALARA YOL AÇACAĞINI ÜZERİNDE MUHAKKAK YENİ İŞLETİM SİSTEMİ OLAN VİSTATININ KULLANILMASI ZORUNLULUĞU ANLATTI TAMAM BAZI NOTEBOOK ÜRÜNLERİNDEKİ SES YONGASINI ARTIK XP TANIYAMIYOR VE SÜRÜCÜSÜ DE BULUNMUYOR CONEXANT HD221 GİBİ PEKİ BU ANLATILANLAR DA GERÇEKLİK PAYI VARMI YOKSA BUDA VİSTAYA VATANDAŞI GEÇİRMEK İÇİN YAPILAN BİR OYUNMUDUR
TEŞEKKÜRLER

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
VISTAYI XP YE TERCİH ETMEK ZORUNDA KALACAKMIYIZ DONANIMLARIN SAĞLIK OLRAK ÇALIŞABİLMESİ İÇİN

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Recep Baltaş
04-11-2008, 19:07   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Böyle bir şeyi ilk defa duydum. Kaynak göstermesi lazım arkadaşınızın. Bana safsata gibi geldi açıkçası. Zira Vista da sonuçta XP Karnel'inin gelişmiş bir sürümüdür. Ayrıca Sp3 var.

Bana açıkçası hiç mantıklı gelmedi. Ayrıca voltaj ayarını işletim sistemi değil BIOS yapar. Yani bu tez tamamen çürük...

Andaç Işık
04-11-2008, 19:08   |  #3  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj
Recep Baltaş
Böyle bir şeyi ilk defa duydum. Kaynak göstermesi lazım arkadaşınızın. Bana safsata gibi geldi açıkçası. Zira Vista da sonuçta XP Karnel'inin gelişmiş bir sürümüdür. Ayrıca Sp3 var.

Bana açıkçası hiç mantıklı gelmedi. Ayrıca voltaj ayarını işletim sistemi değil BIOS yapar. Yani bu tez tamamen çürük...

katılıyorum.bence bunu söyleyen kimse bilgisayar hakkında pekte bilgisi yok ya da o da birinden duydu.

Eamil
04-11-2008, 19:21   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Hadi veriyolu sorunu yaşatıyo dese belki x32 x64 sorununu anlarım tam performans için ama onunda ev kullanıcısı için peki bi anlamı olmaz.Voltaj arkadaşında dediği gibi işletim sistemine düşmez...