Yeni Oyunum PallMan

yusuf1335
30-09-2020, 17:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Güç parçalarını yiyin, hayaletleri kovalayın ve galibiyeti kazanın.
Dünyaca ünlü arcade video oyununun tadını çıkarın.
PallMan adlı oyunum Play Store'da.

İndirip yorumlarınızı bekliyorum beğenmediğiniz taktirde 1 yıldız vermeyi unutmayın.

Link : https://play.google.com/store/ap ... vintagegames.pacman

seto__
30-09-2020, 19:28   |  #2  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
868 mesaj

Yani tabii ki 'everything is a remix' mantığı oyun sektörünğn de temelinde olan bir mantık ancak olan bir oyunu tekrar yapıp playstore'a koymanın ççok bir getirisi olacağını sanmıyorum. Hele de Bandai Namco oyunun orijinalini halihazırda yapıp koymuşken oyuncu cezbedecek bir başlık değil. Herkes daha bilinen ve güvenilir olduğuna, oyunun orijinaline yönelir. Store page'dede bir de Bus Parking 2015 gördüm. Yanımıyorsam oyunları Unit'den yapıyorsun. Kalkıp var olan 2D bir oyunu tekrar yapmak bana pek mantıklı gelmedi ki o yüzden indirmedim. Üstüne herhangi bir mkanik eklenmemiş veya polish sayılabilecek bir şey içermiyor. Bir de Unity'de 2D en azından kendi adıma tam bir baş ağrısı.

Bize ilk oyun geliştirme dersinde de şu öğretilmişti: the basic element of creativity: copy, transform, combine. Benim kanaatimce PallMan copy'de kalmış. Bir şeyler değiştirip farklı mekaniklerle birleştridiğin bir tasarımın daha çok ilgi çekeceğini düşünüyorum. Bu yöntemle daha özgün ve dikkat çekici işler çıkarabilirsin bence. Benimki sadece bir yorum ve öneri tabii. Gerisi tamamen sana kalmış.  Beğendim

Son Düzenleme: seto__ ~ 30 Eylül 2020 19:29 Neden: yazım yanlışı
zombi
01-10-2020, 03:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

bu ismi daha önce bi yerde görmüştüm sanki ama :D