yeni pc almak istiyorum

emineakkoyun
07-12-2008, 23:57   |  #26  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

biliyorum ahmet hep yapmak istediğim bişeydi ama cesaret edemedim bende korkuyorum:))) ama denemedende örenemem dimi kasanın içini inceledim okadarda zor görünmüyo bideniycem olmadı götürüp taktırıcam inş becerebilirim veya okadar parayı verip çöpe atarım

yelkowan
08-12-2008, 00:12   |  #27  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Ahmetin dediği gibi uyum sorunu bence de olmaz zaten yıllardır donanımlarda uyumsuzluklarla karşılaşmıyorum uyum sorunları tarihe karışıyor yavaş yavaş.
Bazen oem ramlarde ufak tefek sorunlar oluyor. onlarda bios güncellemesi, marka ram yada anakrtın ram listesindekilerden alınarak çok rahat gideriliyor.

Bilgisayarı toplamaya gelince azıcık tecrüben varsa ve ingilizcen iyiyse anakartın kitapçığından yararlanarak servistekilerden bile daha iyi ve rahat toplarsın.
Bunun dışında bende Ahmetin önerisine katılıyorum firmalar bunu senin için yapacaktır...

Son Düzenleme: yelkowan ~ 08 Aralık 2008 00:14
emineakkoyun
08-12-2008, 00:19   |  #28  
OP Yeni Üye
25 mesaj

yelkowan internetten falan baktım video falan vardı kurulum olarak zor görünmüyo ayrıca kasayıda inceledim genede yapabilirmiyim emin değilim deniycem çok zorlamadan olmadı yaptırırım. bu arada monitör için ne tacvsiye edersiniz 20-22 inc ama çok uçuk olmasın zaten bütçeyi baya zorladım.

bu arada ahmet sanada çok teşekkür ederim uğraştın benim için sağol

yelkowan
08-12-2008, 00:36   |  #29  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Aslına bakarsan ilgin varsa sistem oluşturmaya bu fırsatı kaçırma derim :)) kim bilir daha ne zaman geçicek eline böyle bir fırsat biraz zahmetli bir iştir; fakat çok zevklidir ilkdefa kurucağın için büyük ihtimalle ince eleyip sık  dokuyucaksın o yüzden biraz uzun sürer o kadar zaten kurulum kitapçıkta resimli olarak anlatılıyor.
Yanında ingilizce sözlük bulundurmayı unutma :))
her şey birkaç çentikten ibaret çentikleri doğru yönlere getirip monte ediceksin o kadar.

monitör'e gelince bütçeği zorladığımızın farkındayım bu yüzden 22" ama yine de kaliteli bir monitör tavsiye edeceğim
ASUS VW220S 22' LCD Wide Screen bir kaç ay önce 310 ytlye almıştım 2 arkadaşıma ikiside çok memnun. Film, oyun, grafik tasarımı hepsi için uygun. saece DVI girişi yok onunda sorun olacağını sanmıyorum.

Eğer daha iyi bir şey istersen kendi kullandığım HPw22207'yi önerebilirim. grafik tasarım için bire bir
sahibinden.com gibi sitelerde ikinci elide mevcut...

emineakkoyun
08-12-2008, 00:52   |  #30  
OP Yeni Üye
25 mesaj

sorma battım ben başlarken 1,200-1,300 falan düşünüyodum şimdi çıktı 1,700 :)))) daha çıkmaz inşallah oda olsun buda olsun bialsaydım hayırlısıyla bişey daha sorucam çok oldum biliyorum bu bilgisayara xp mi yoksa vistamı yüklemem lazım ikisinide desteklermi vista kullanmadım hiç pek iyi değil diyorlar

yelkowan
08-12-2008, 01:25   |  #31  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Estflah chip online olarak yardımcı olmayı çok severiz çok yardımseveriz:))
Doğrusun söylemek gerekirse vistayı neden kötülediklerini hala anlamış değilim yetrli sistemler için vista şart oldu artık.
Bu konu okadar çok tartışıldıki hala bir çıkar yol bulunamadı; fakat her şeyde olduğu gibi burada da kullanım amacı çok önemli kullanıcağın programlar vista altında sorunsuz çalışıyorsa ki artık vistaya uyumsuz program kaldımı  bilmiyorum xp ile devam etmek çok mantıksız vista her şeyden önce daha güvenli daha kararlı ve çok daha görsel.

ben vistayı 2007 temmuz ayından beri zevkle kullanıyorum :))sp1'de yoktu ozamanlar hiç bir sorunum olmadı sp1le daha mükemmel oldu şimdi ilk yüklediğimden beri xpye dönmedim.
Yani bu saatten sonra xp ile yola devam etmek çok gereksiz zaten alışınca asla vazgeçemessin vistadan(windows 7 gelene kadar tabi)

Öyle alışkanlıklarını çabuk bırakan bir toplum değiliz sorun burdan kaynaklanıyo heralde vista burada suçsuz bence :))

Yetersiz sistemler hariç yorumlarım için.

Son Düzenleme: yelkowan ~ 08 Aralık 2008 01:28
Ahmet_79
08-12-2008, 01:34   |  #32  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj
emineakkoyun
sorma battım ben başlarken 1,200-1,300 falan düşünüyodum şimdi çıktı 1,700 :)))) daha çıkmaz inşallah oda olsun buda olsun bialsaydım hayırlısıyla bişey daha sorucam çok oldum biliyorum bu bilgisayara xp mi yoksa vistamı yüklemem lazım ikisinide desteklermi vista kullanmadım hiç pek iyi değil
samsung'u öneririm çünkü asus 5 ms samsung ise 2 ms buda özellikle oyunlarda kendini belli eder ayrıca gold da kdv indirimi ile daha uygun.

işletim sistemine gelince bence ikisini birden kullanşahsen ben öyle yapıyorum hd ni 3 bölüme ayır c-d-e diye ilk önce d bölümüne xp'yi kur sonra c bölümüne vistayı kur en stabil bu şekilde oluyor bizzat defalarca kurup denedim, e bölümüne de verilerini (oyun proğram film vs) yedeklersin canın istediğinde xp yada vista istediğini kullanırsın, bu arada çekinmene gerek yok istediğini sorabilirsin ki aklında herhangi bir soru işareti kalmasın eğer arkadaşlarımıza yardımımız dokunuyorsa ne mutlu.

emineakkoyun
08-12-2008, 01:35   |  #33  
OP Yeni Üye
25 mesaj

evet çok iyisiniz chip online olarak bukadar yardımcı olan site görmedim diyosunki bide vista cd bulucaksın of of ne belalı işmiş ya

Ahmet_79
08-12-2008, 01:38   |  #34  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj

onada yardım ederiz merak etme yanlız bu sitede yasak

trinity
08-12-2008, 01:46   |  #35  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj

ahmet79 arkadaşım benimde acil ihtiyacım var bu konuda ben de yardımlarınızı bekliyorum bu siteden yasak evet amam nasıl temin edecez senden alabilir miyim

yelkowan
08-12-2008, 10:57   |  #36  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Ahmet samsung monitörün tepki süresi aslında 5ms goldda görünen griden griye tepki süresi Asusun da gtg'si 2ms tepki süreleri açısından fark yok.
Yine de senin önerdiğin monitör benim de hoşuma gitti hem daha şık hem de kontrastı asusa göre biraz daha iyi fiyatıda 22"lere göre oldukça uygun sayılır.

Bu arada iyi bayramlar her gününüz bayram güzelliğinde olsun :))

Son Düzenleme: yelkowan ~ 08 Aralık 2008 11:01
Ahmet_79
08-12-2008, 16:17   |  #37  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj
yelkowan
Ahmet samsung monitörün tepki süresi aslında 5ms goldda görünen griden griye tepki süresi Asusun da gtg'si 2ms tepki süreleri açısından fark yok.
Yine de senin önerdiğin monitör benim de hoşuma gitti hem daha şık hem de kontrastı asusa göre biraz daha iyi fiyatıda 22"lere göre oldukça uygun sayılır.

Bu arada iyi bayramlar her gününüz bayram güzelliğinde olsun :))

sanada iyi bayramlar kardeşGülümseme

emineakkoyun
08-12-2008, 22:57   |  #38  
OP Yeni Üye
25 mesaj

herkese iyi bayramlar

emineakkoyun
08-12-2008, 22:59   |  #39  
OP Yeni Üye
25 mesaj

arkadaşlar şuan kullandığım pc özelliklerini nasıl örenebilirim bununla ilgili programlar var bildiğim kadarıyla program adı verirmisiniz

Ahmet_79
09-12-2008, 01:23   |  #40  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj
emineakkoyun
arkadaşlar şuan kullandığım pc özelliklerini nasıl örenebilirim bununla ilgili programlar var bildiğim kadarıyla program adı
genel hemen hemen bütün bilgileri veren everest ama ücretlidir

işlemci için CPU-Z

Ekran kartı için GPU-Z

emineakkoyun
14-12-2008, 01:57   |  #41  
OP Yeni Üye
25 mesaj

arkadaşlar yeni pc aldım şuan ondan yazıyorum size hepinize yardımlarınızdan dolayı çok tşk özellikle ahmet ve yelkowana elimden geldiğince sizin tavsiye ettiklerinizi aldım bulamadığım parçalar oldu onlarında markası değişik ama özellikler aynı siz olmasaydınız işim biraz zordu tekrar tşk

Ahmet_79
14-12-2008, 02:39   |  #42  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj

hadi hayırlı olsun güle güle kullan arkadaşım yardımımız dokunduysa ne mutlu ihtiyaç duyduğunda biz bir pm kadar uzaktayız hiç çekinme, tekrar hayırlı olsun.