Yeni pc

cempasa
22-03-2007, 01:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merhaba arkadaslar,benim ilk uyeligim ve ilk sorum olcak.. yeni pc aldim 4 ay once AMD Anthlon64X2 Dual Core 3800 2.0 gb of ram..Ben pc yi aldigimdan beri hic hosnut degilim.Bir kac defa msconfig ile oynadim ama nafile bir turlu normale bindiremedim.. Sorum sunlar, birincisi: msconfig ile cok oynarsam pc ye zara verir mi? ikincisi ise : bazen karsima mavi ekran geliyor,neden? ucuncusu : msn ile ne zaman gorusmeli konusma yapsam devamli donuyor ve kaptmak zorunda kaliyorum nede? Kusura bakmayin bu kadar fazla oldu ama yeniyim ve hem cozmek istiyom sorunlari:D:D:D Ilginiz icn tesekkurler

erkanc
22-03-2007, 02:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence sorun sistem den çok işletim sisteminde ilk önce onu bir yeniden kur ardından güncel sürücüleri kur

GRaNZaT
22-03-2007, 08:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,234 mesaj

msconfig'le çok oynamak herhangi bir soruna mahal vermez, zira işletim sistemi üzerinde "oynanabilen" bile bölümdür orası ve daha çok bilgisayar açılırken çalışan programı düzenlemek (açılmasını engellemek ya da açılmasına izin vermek) için kullanılır. Bilmeyenler içinde yazalım, bu kısma ulaşmak için :
Başlat > Çalıştır > msconfig [enter]

Mavi ekranın bir çok nedeni olabilir. Sana ilk söyleyeceğim başta ekran kartın olmak üzere tüm donanımının en güncel sürücülerini yükle sistemine. Herhangi bir çakışma olup olmadığını kontrol et. chkdsk'i kullan. Eğer hiç birisi işe yaramazsa tüm sistem donanımlarını, eğer tekrar takmayı biliyorsan, söküp tak.

Hala düzelmediyse yukarıdaki arkadaşımın önerisini uygula..

egemengiga
22-03-2007, 09:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

sisteminin butun ozelliklerini (anakart, bellek(kac adet ve kaclik), ekran karti...) ayrintili sekilde yazarsan daha iyi yardimci olabiliriz.

threex
22-03-2007, 13:15   |  #5  
Yeni Üye
43 mesaj

Sisteminde çasus yazılım olması ihtimalinde dostum. İşletim sistemin den emin isen winxp kurduktan sonra ilk yapacağın iş sağlam bir virüs programı kurmak olsun.Kaspersky Panda Nod32 örnekleri....