Yeni sitemiz hakkında

lastozgur
27-05-2014, 01:25   |  #1  
lastozgur avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Arkadaşlarla site kurduk bakalım hayırlısı...
Site daha kurulum aşamasında birkaç test yayını yayınladık

Geliştirme çalışmaları ve yazar alımları başlamış bulunmaktadır...

Yorumlar 
http://www.missipepper.com

sen7en
27-05-2014, 18:56   |  #2  
sen7en avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 50
593 mesaj

Gayet güzel olmuş sistem tavsiyeleri ve forum olsa chıp den daha iyi olurdu.

lastozgur
27-05-2014, 22:14   |  #3  
lastozgur avatarı
OP Taze Üye
19 mesaj

Geliştirme aşamasındayız 3 kişi başladık henüz.Yazar alımlarımız devam etmektedir. Chip le bir yarış içerisinde değiliz kesinlikle...

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

çhip10line
28-05-2014, 08:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

Blogger yerine kendi özgün tasarımınızı yapmış olsaydınız daha çok emek harcanmış kaliteli bir arayüz oluşturmanız mümkün olurdu. 

Kendinize has bir logo yada isim tasarımı sayfanın başında ki basit Missipepper yazısından daha göz alıcı olurdu. Ayrıca kendi tasarımınızı yapmış olsaydınız Google'ın hizmetlerinden biraz sıyrılabilirdiniz, örneğin sayfanın hemen sağındaki Google Çevirici aracından kurtulabilirsiniz.. Konular gelen olarak iyi ancak biraz daha basite indirgenebilir, henüz tasarım aşamasında olduğunuzu biliyorum ama bazı konu başlıkları gereksiz, bazı konu başlıkları yetersiz kalmış.. örneğin donanım sayfasında donanımların nasıl çalıştığı değilde piyasaya yeni çıkmış parçalar hakkında bilgi verip, tavsiye ürünlerde bulunabilirsiniz. Çünkü günümüz bilgisayar kullanıcısı bir hardiskin nasıl çalıştığı ile değil onun ne kadar olduğu ve performans puanlaması ile ilgileniyor. 

Yazılım denince akla direk programlama dilleri gelmiyor, farklı kategorilerde yüzlerce program var biraz daha zenginleştirilebilir.. Özellikle bir Linux konu başlığının olması umarım bir windows düşmanlığından kaynaklanmıyordur :D:D... Eğer bilişimle alakalı bir sayfa hazırlanıyorsa bütün işletim sistemlerine aynı mesafede olmanız gerekir.. Windows, Linux, Android, İOS bütün işletim sistemlerini kullanan kullanıcılara aynı kalitede bilgi akışı olmalı.. 

Konu başlıklarını Güvenlik -1, Güvenlik-2 yerine konunun içeriğini az çok belli edecek bir başlıkla süslersen daha verimli olur. Güvenlik -1 başlığını okumaya başlayan bir adam ikinci paragraftan sonra okuduğu metinin aslında kendi ilgi alanıyla alakalı olmadığını görürse, Güvenlik-2 konusunda aynı hüsrana uğramamak için hiç okumaya bile başlamayabilir, ama belki Güvenlik-2 konusu tam onun aradığı konudur...

Belki bir gün CHIP Online ile yarışacak hatta onu geçecek kalitede bir sayfaya sahip olursun..

Eleştirilere açık ol, araştır, gördüğün her şeyi fotoğrafla, not al.. kaliteli bir sayfanın yönetimi kolay unsurlardan oluşmaz, sayfanın bir gecede yapılmaya karar verilip, bir hafta sonra basit bir hevesten başka bir şey olmayan basit bir sayfa olarak kalmaması dileğiyle çalışmalarında başarılar..

Remaxxx
28-05-2014, 11:46   |  #5  
Remaxxx avatarı
Yeni Üye
37 mesaj

Ben beğendim hocam emeğinize sağlık. ama kesinlikle bloggger kullanmayın wordpressden şaşmayın.

lastozgur
28-05-2014, 13:19   |  #6  
lastozgur avatarı
OP Taze Üye
19 mesaj

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim sizler böyle  eleştiriler yapıp bize katkıda bulundukça eminim daha iyi bir noktaya ulaşırız. Bahsettiğiniz eksikler ve fazlalıklar bizimde dikkatimizden kaçmıyor fakat neticede 3 kişiyiz hem sitenin yapımında görev alıp hem yayınları hazırlamak hemde okul ile uğraşmak inanın tüm zamanımızı kaplıyor.

İleride yazar sayımız artınca zaten işler daha  profesyenel ve düzenli bir hal alıcaktır.

İşletim sistemi olarak tüm sistemler hakkında yayın yapıcağız elbette fakat dediğim gibi yazar sıkıntımız çok şuan.

Yazılım olarak ise finallerimizin bitişi ile programlama dillerini video destekli ders anlatımları şeklinde güncelleyip yayınlayacağız. 

Host kullanmayı bizde düşündük ve hala düşünüyoruz fakat malum öğrenci olduğumuzdan host ücretlerini karşılamak biraz zor olucak neticede alıcağımız host bize yetmiyecek ve düzenli olarak yeni hostlar alıp alanı büyütmemiz gerekicek.

Blogger ı wordpress e tercih etme sebebimiz ise seo açısından blogger ın daha avantajlı olması ve kullanıcı açısından kullanımı daha rahat olur diye düşündük. 

Translate gagget ı ise kalmasını istediğimiz bir özellik bu sayede az da olsa yurt dışı kullanıcılarına ulaşmamamızı sağlıyor.

Logo üzerinde şuan çalışıyoruz zaten bir kaç haftaya güzel bir logo sahibi olucağımıza inanıyorum.