yeni üretim vestel notebooklar hk.

kajmer
23-03-2007, 15:03   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

vestelin manisada yeni üretime geçirdiği notebook üretim tesisinde üretilen notebookları detaylı bir inceleme yapmanız mümkün mü
özellikle;
lcd kalitesi
kasa sağlamlığı ve maddenin kalitesi
tasarım yönünden...

diğer donanım bileşenleri zaten dış üreticilerin olduğu için zaten performansı biliniyor. ama vesteldeki farkları ortaya çıkarabilirmisiniz!

nedir? nasıldır? neden tercih etmeliyiz!

çünkü vestel yerli sermaye olduğu için ayrıca vestelde bu yöne yatırım yaptığı için çok merak konusu

i965 chipsetli santa rosa platformu nasıl olacak
bu mart sayısında biraz bahsetmişsiniz ama detaylı bir biçimde ele almanızı istiyoruz. fabrikadan fotoğraf desteği ile lütfen

neden paramızı başka ülkelere kaptıralım değil mi yerli üretim varken!

kajmer
28-03-2007, 22:38   |  #2  
OP Yeni Üye
23 mesaj

yanıt bekliyorum... ayrıca https://www.chip.com.tr/forum/chip-tv_t27578.html buradaki başlığada bakabilirseniz sevinirim..

Kombat
04-04-2007, 16:55   |  #3  
Kombat avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Sakın ha vestel laptop alma. Benim bi arkadaşım 2 ay önce parasını peşin vererek aldı. Hala gelmesini bekliyor. Benden söylemesi. Özelliğini falan boş ver.

theironman
05-04-2007, 09:32   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Kombat
Sakın ha vestel laptop alma. Benim bi arkadaşım 2 ay önce parasını peşin vererek aldı. Hala gelmesini bekliyor. Benden söylemesi. Özelliğini falan boş ver.
niye acaba? ÖZel bir durumu vardır belki arkadaşının.

Ozan Ali Dönmez
05-04-2007, 17:25   |  #5  
CHIP Editör
21 mesaj
kajmer
vestelin manisada yeni üretime geçirdiği notebook üretim tesisinde üretilen notebookları detaylı bir inceleme yapmanız mümkün mü
özellikle;
lcd kalitesi
tasarım yönünden...

diğer donanım bileşenleri zaten dış üreticilerin olduğu için zaten performansı biliniyor. ama vesteldeki farkları ortaya çıkarabilirmisiniz!

çünkü vestel yerli sermaye olduğu için ayrıca vestelde bu yöne yatırım yaptığı için çok merak konusu

bu mart sayısında biraz bahsetmişsiniz ama detaylı bir biçimde ele almanızı istiyoruz. fabrikadan fotoğraf desteği ile lütfen

Üretim bantları, ürünleri ve konsept tasarımları geçtiğimiz haftalarda Manisa'da ayaküstü inceleme fırsatı bulduk. Yeni ürünler elimize ulaştığında da en kısa zamanda donanım özellikleriyle birlikte tasarım ve işçilik yönünden detaylı incelemelere dergide yer vereceğiz.
Farkları sormuşsunuz. Dergideki yazıda da belirttiğim üzere Vestel özellikle kişiselleştirme, garanti ve servis konusunda fark yaratmayı ve hedefliyor. Bu en basitinden şu demek, kullanıcı arızalı ürününün onarılması için gerekli parçaların yurtdışından gelmesini haftalarca beklemeyecek.

Bir diğer vaat de en son teknolojileri her zaman anında Türkiye'deki kullanıcılara sunmak. Sözü edilen yalnızca yeni işlemciler değil, güvenlik teknolojileri de buna dahil. Bir de Türkçe BIOS gibi yerelleştirmeler var.

Kendi adıma ardında sıkı bir Intel desteği de olunca yerli üretim konusunda çok fazla ön yargılı olmamak gerektiğini söyleyebilirim. Tabi daha fazlasını söyleyebilmek için yeni ürünlerin detaylı incelemesini yapmamız gerekecek.

Fabrikada çektiğim diğer fotoğrafları şimdilik bulamadım ama şunu ekleyeyim. http://img401.imageshack.us/img401/8662/img1264yz8.jpg

Santa Rosa platforumuna gelince. Intel bu platformu önümüzdeki ayın ilk günlerinde resmen duyuracak. Yani ilk ürünlerin piyasaya çıkması için çok az kaldı. SM3 destekli GMA X3000 grafik çözümü, a ve g'ye ek olarak n standardını destekleyen bir kablosuz ağ bağdaştırıcısı, genel sistem performansını ve açılış sürelerini kısaltmaya yönelik bellek teknolojisi Robson söz konusu platformun sunduğu birkaç yenilik. Şimdilik bu kadar detayla yetineyim:)

cumi
11-07-2007, 18:12   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj
kajmer
özellikle;
lcd kalitesi
tasarım yönünden...