Yeni Windows krizine 450 gün var!

CHIP Online
22-04-2014, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft, Windows XP'ye desteği birkaç gün önce kesti... Şimdi ölüm sırası, işte bu Windows'ta!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/yen ... -gun-var_46699.html

Resimlerle: Windows 8'i hızlandıran 30 ince ayar ve araç!

Microsfot'un, Nisan ayı başında Windows XP'ye desteğini keserek işletim sistemini fiilen kaderine terk etmesinin ardından şimdi sıra daha yeni Windows'lara geldi. Microsoft'un açıklamasına göre, Windows Server 2003'ün son 450 günü kaldı. Windows Server 2003'e Microsoft desteğinin kesileceği gün, 14 Temmuz 2015. İşletim sisteminin Standard, Enterprise ve Datacentre sürümleri bulunuyor ve bunlar da aynı tarihte desteği kaybedecek.

Ancak Server 2003'ün ölümü, XP kadar büyük önem taşımıyor zira sunucular PC'lere göre çok daha sık güncelleniyorlar ve başlangıçta Windows Server 2003 kullanan sunucuların çoğu aslında çoktan yeni Windows sürümlerine güncellenmiş durumdalar. Dolayısıyla bu değişim çok büyük sayıda  kullanıcıyı etkilemeyecek. Ancak Microsoft'u ardı ardına destek kesme haberleri, yakında piyasada tek bir sürüm Windows bırakma isteğinin ispatı gibi görünüyor. Microsoft böylece tek bir ürüne odaklanarak daha iyi servis hizmeti vereceği gibi daha kararlı bir işletim sistemine da kavuşmuş olacak. Ancak elbette bu planın gerçekleşmesinin büyük zaman alacağını hatırlamak gerekiyor.

Tüm Konu: Yeni Windows krizine 450 gün var!

Resimlerle: Windows 8'i hızlandıran 30 ince ayar ve araç!

Kaynak: www.chip.com.tr