Yeniden basltma sorunu

Uzun-80
13-01-2018, 03:13   |  #1  
Uzun-80 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaslar bende asus k61ic, hdd eski ama idare eder,benim sorunum laptopda islem yaptiktan sonra yeniden baslatmaya basiyorum kapaniyor aciliyor biossu tam gectinten sonra windows geldiginde windowsu goremeden tik sesiyle laptop kapaniyor bi kac saniye icinde yeniden pawer tusuna basarsam yine biostan sonra windowsa geciste kapaniyor 15 sn kadar bekleyip acarsam normal acilisni yapiyor,linux win7 win8 suanda win10 var isletim sistemlerini denedim,baska hdd taktim,biosu sifirlamayi denedim windowstan guc ayarlarini degistirdim,bios guncellemeleirnin hepsini denedim,cpu yu grafik kartini raamlari wifi kartlarini cikartim kontrol ettim suruculerin guncellemelerini yaptim olmadi internette okuduklarimin hepsini denedim bi turlu sorunu cozemedim,sizce normal ilk acilista yada 15 bekledikten sonra calisip yeneden sadece yeniden baslatmalari yapmiyor,ssd aldim onudan haddinden cok yavas calistiriyor yada cok kasiyor yavas calistiriyor bu ssd yi baska laptopda sorunsuzca hizlica kullandim bu ikisinin yani yeniden baslatma ile ssd yi cok yavas calistirmasinin hatasi aynimi  yardimlariniz icin simdikten cok tesekurler ederim

Bu sorunun kabul edilmiş çözümüne hemen ulaşmak için tıklayın
Sistem Bilgilerim
excel_mustafa
13-01-2018, 22:28   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

madem tüm çözümleri denemişsin geriye tek ihtimal kalıyor, anakart sorunlu.bazı donanım arızaları da bu tür sorunlara sebep olabilir.bu konuda yapabileceğin pek bişey yok.anakart değişim yada yeni pc.

Tolstoy
14-01-2018, 00:29   |  #3   ÇÖZÜM
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Aşağıda verdiğim yazılımı kullanmanı öneririm. Kullanımı ile ilgili internette bilgiler bulabilirsin.

https://www.bleepingcomputer.com ... -repair-all-in-one/

Eğer sorun devam ederse temiz önyükleme yaparak sistemi kontrol etmenizi öneririm.

Tolstoy bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Uzun-80
15-01-2018, 22:52   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bütün parçaları sokup tek tek temizdem sonunda çalışıyor hepinize çok teşekkür ederim