Yerel Ağ Bağlantısı Simgesi Kayboldu ve Net Yok!

sf_allthing
11-04-2012, 03:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Açıkçası şu windows açılışında otomatik başlatılan msn vb. programları kapatmak için çalıştır/msconfig yaparak başlagıç bölümünden istemediklerimi direk kapattım.Ama ondan sonra pcye reset atınca ağ bağlantılarına sağ tıkladığımızda karşımıza çıkan yerel ağ bağlantısı simgesi kayboldu ve internet ve diğer bilgisayarların klasörlerine bağlanamaz oldum.Geri yükleme noktasıda yok.Hayır bu işlemi yaptıktan sonra windows installer vb. hizmetler durduruldu iletisi aldım.Sanırım ağ ile ilgili bişeyi devre dışı bıraktım ve o yüzden gitti.Ama hizmetlerde hepsini aktif et dememe rağmen değişen bişey olmadı.O durdurulanları etkinleştirmem gerek ama hizmetler yazan yerdeki şeyleri çift yada sağ tık yapmama rağmen hiçbirşey olmuyor..Bunu nasıl halledebilirim..

AmbaSSadoR
11-04-2012, 06:07   |  #2  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

msconfig içinde yapmış olduğun veya oradaki seçimleri aktif edip uygula deyip yeniden başlat bir değişiklik olacak mı? bak C=

FiraT90
11-04-2012, 09:22   |  #3  
FiraT90 avatarı
Üye
98 mesaj

Neyi devre dışı bıraktığını bilmediğin için format atmak en doğrusu. Sorunu bulucam diye zaman kaybetmeye değmez.

Mertcan0725
11-04-2012, 10:13   |  #4  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,706 mesaj

simgenin kaybolması msconfig ile ilgili olacağını sanmıyorum,sorun giderme yap.başlat a sorun giderme yaz.gelen ilk yere tıkla ağ ve internet i seç.sorunları tarasın,bu şekilde olması lazım

levistrauss
26-11-2013, 01:41   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Üstünden baya geçmiş ama aynı sorun bende de olduğu ve çözümünün internette olmadığı için yazmak istedim.
Denetim Masası / Ağ ve İnternet / Ağ ve Paylaşım Merkezi / Sorunları Gider / Ağ bağdaştıcı    yaptıktan sonra İleri'ye tıklıyoruz ve çıkan bağlantı seçeneklerinden Yerel Ağ Bağlantısı'nı seçiyoruz. Bu adımlardan sonra Yerel Ağ Bağlantısı simgesi ve bağlantı tekrar çıkıyor.

Umarım yardımcı olur ihtiyacı olanlara...

Yardımedinnolur
15-06-2017, 13:41   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Kardeş Ağ bağdaştırıcısı sorun gidere tıkladım sorun belirleyemedi dedi bende simge gözükmüyo internet de yok. Hepsi bilgisayar ısınıp kapandıktan sonra oldu.

Tolga Şenses
23-06-2018, 08:43   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3 mesaj

Ben Buldum Çözümünü Banada Şimdi Oldu Yaptım Hemen Telefon Aracıgıyla Veya Tablet VB, internet olsun yeter verdigimi indiriyorsunuz tabiki Realtek Network Controller driver için Ama Değilse bile şansınızı deneyin :) olma itimahali var FlasBellek Yardımıyla indiriyorsunuz TEL-TABLET- Farketmez net olsun yeter indirdikten sorna pc attıyoruz exe dosyasını açıyoruz ve kolay kurulum next - next diyorsunuz ınstall diyornuz ve internet geliyor driver booster aracıgıyla güncelliyebilirsiniz driverinizi olduktan sorna :)

link: http://www.dosya.tc/server14/xrol6p/k4etna2us17.exe.html

Tolga Şenses bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Deastrium
14-11-2018, 00:00   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Sayende sorunum çözüldü çok teşekkürler! Gülüş