Yerel ağda görüntülü chat

mamus165
01-11-2007, 15:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Benim birbirine çapraz kablo bağlantısıyla bağlanmış iki bilgisayarım var. ben bunlarla yerel ağda görüntülü chat yapabilirmiyim?Netmeeting ile yapabilirsin dediler. Voice chat ve yazışma chat yapabildim ama video webcam chat özelliğini çalıştıramadım. acaba ayarlarınımı yapamadım bilmiyorum. netmmetingle yapılabilirse yapmam gereken ayar nedir yada başka bir proram varmıdır yerel ağda chat yapabileceğim..Yada yerel ağda görünütülü chat yapılabilmesi imkansızmıdır. bana bu konuda yardımcı olursanı sevinirim.. Saygılar.   Sıtkı

theironman
02-11-2007, 07:24   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Netmeeting'le bu dediğin olayı kolayca gerçekleştirebilirsin: IP ayarlarını değiştirmen lazım önce: Ağ Bağlantılarına gir, sonra IP ayarlarını değiştireceğin sekmeye geldikten sonra diyelim A bilgisayarının IP'sini şöyle değiştir: 10.0.0.1 Sonra Subnet Mask yani hemen altındaki seçeneği de 255.255.255.0 şeklinde doldur ve Tamam'a bas. İkinci yani B bilgisayarının IP'sini de 10.0.0.2 şeklinde gir ve subnet mask aynı değerde olsun, Tamam'a bas. Netmeeting'i açtıktan sonra da arama çubuğuna 10.0.0.2 yaz Bilgisayar A için; diğer bilgisayardaki net meeting de açıksa aramayı kabul ettiğinde bağlantı kurulmuş olur. Bu saatten sonra da yapacaklarını kolaylıkla yaparsın.