yerel disk d sorunu

HPQ-User
27-06-2009, 22:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

owerride sormuş:
benim sorunum yerel disk d yı bılgısayarımda goremıyorum.Format çekerken bılgısayarı kapattım bı sure sonra devam etmek ıcın actım fakat ekran karardı bılgısayar hıc tepkı vermedıbastan format attım ama bu seferde bolumlenmemıs alanda kısmında yerel dısk d yoktu sadece c vardı orya kurdum bılgısayarı actıgımda da yerel dısk d görünmüor sorunu cozemedım

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
dula cpu 2.0ghz xp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1; .NET CLR 1.1.4322)

Süleyman.
27-06-2009, 22:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sağ fare tuşuyla Bilgisayarım > Yönet > Disk Yönetimi.

Burada D disk bölümünüzü görüyorsanız;

1. Sürücü harfi atanmamıştır. Sağ fare tuşuyla seçenekten atayabilirsiniz.
2. Biçimlendirilmemiştir. Yine sağ fare tuşuyla seçenekten biçimlendirebilirsiniz. Tabi bunun eğer var idiyse verilerinizi sileceğini biliyorsunuzdur.

International Affairs
27-06-2009, 23:07   |  #3  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

parititon magic programını kullandıysanız bundan olabilir Format atmaktan başka çare yok aksi taktirde başka işlemler bilgisayarınıza zarar verebilir...

Muharibullah
28-06-2009, 01:00   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

D diski yokmuş sende yçnettten istediğin zaman istediğin kadar bölebilirsin ayrıca disklerin harflerinide değiştirebilirsin ama ben genelde yönet değil disk bileşelerinden girerim

mgyazılım
28-06-2009, 17:08   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

eğer bilgisyarında d yoksa bölümlemen gerekecek fakat varsa hide haldedir bunu göstermen için hiren boot cd in varsa bilgisyarı çalıştır ve bu cd yi tak bolumleme araçlarında paragon part manager var ona gir ve orda zaten görürsün sürücülerini gösterir eğer sürücün yoksa oluşturabilirsin varsa sağ tıkla modify den hide yi iptal edersin ve sürücün ortaya çıkar