Yerel Disk D 'yi açamıyorum :(

yalcinkurt
29-12-2008, 18:20   |  #1  
yalcinkurt avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,580 mesaj

Arkadaşlar;
Konunun başlığına bakıp yorum yapmayın. DeliBilgisayara geçen hafta format attırdık. Bir sorun yoktu. Fakat; dün ne olduysa oldu D ye çift tıklıyorum hangi programla açmak istiyorsunuz diyor. Çıldırıcam. Çok pis dalacam bu pcye! ZonkAyrıca C de açılmıo. AğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyor

Son Düzenleme: yalcinkurt ~ 29 Aralık 2008 18:22
Ozan Can
29-12-2008, 18:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
913 mesaj

virüs virüs virüs bizim okuldaki pclerde de vardı eğer işin varsa ie yle aç de temizlemek istiyosan eset nod 32 antivirüs veya eset ss vaya kis 09 yükle tarat geçer

Banned
29-12-2008, 19:17   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bu programı indirip çalıştır.. bunun dışında sana tek bir şey söyleyeceğim combofix,bu programı indir güvenli modda tarat(modem kapalı)ve ardından Malwarebytes' Anti-Malware ve dracula virüs temizleyici programlarıylada tarama yap.

rapperboy
29-12-2008, 19:57   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj

arkadaslaın dediklerini bilmiyorum ama ben win aso registry ile aynen bu sorunu çözdüm ins sende cözersin

canerece3
29-12-2008, 23:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
433 mesaj

yukarda adre çubuğuna D: yaz enterle gir

Crew
30-12-2008, 08:30   |  #6  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

kardeşim..Virüs oldugu Kesin.. ama taratarak ne kadarını silebilirsin, nekadar verim alalbilirsin bilemem! bence en sağlıklısı içinden çok önemli datalarını al ve biçimlendir. kolay gelsin

viking20
30-12-2008, 09:31   |  #7  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

konulan teşhis:virüs
çare:ESET Smart Security kur ve tarat;ayrıca tarattıktan sonra HijackThis 2.0.2 ile bak bakalım arka planda çalışan yabancı ne varsa devre dışı bırak.Formata gerek yok.Çok kimsenin başına gelen mutad bir olay.
Edit:Nod32 ayarlarında, "Bulduğun Virüslü dosyay Sil" seçeneği okeyli değilse,virüslü dosyaları bulur, gösterir ama silmez.Buna dikkat ediniz.
---
[Çift tıklayarak giremiyorsanız içinde gizli autorun.inf dosyası (yani bir tür virüs sayılır)vardır.Adres çubuğuna c: d: veya e: yazıp entera basarak girebilirsiniz](alıntı).
---
[bilgisayara virüs bulaşmış bilgisayarını güvenli modda başlatıp tüm bilgisayarını virüs taramasından geciriniz](alıntı)
---
[Bu virüsün adı amvo virüs ama nod32 hiçbirşey yapmıyor. Ben makineme nod32 yi silip avira antivirüs yükledim. Avira bu virüsü sorunsuzca bulup yokediyor. Avirayı internetten bulup indir. makinene yükle sanırım sorunun hallolacak](alıntı).
--------------
%100 çözüm budur,kolay gelsin.
1-

Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. işlem bitinceye kadar yaklaşık 3-5 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açılacaktır. sorun halledilmiş olması gerekir

2-başlat çalıştır regedit yazıp enterlayın.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlamak (autorun.bat eki varsa silin. Doğru ve temiz ayar C:\WINDOWS\system32\userinit.exe, şeklinde olacak )
ve
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:1 olarak ayarlamak (00000 ise silip 1 yapın)
ayrıca
HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\ içinde bulunan
MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte silmek gerekiyor.(merak etmeyin silin birşey olmaz)
(Alıntı)
--------------
Ulasmak istediginiz c: d: yada flash bellek'e ulasamıyor iseniz winrar ı acın,
burdan direk acamadıgınız c: d: yada flash bellek'e gidin icerisinde autorun.inf
gordugunuz dosyayı silin bilgisayarı ac kapa yaptıktan sonra duzelecektir.
Bu sorun antivirus ile tarama yaptıktan sonra ortaya cıkar.Autorun.inf dosyası
gizli oldugundan normal yolla goremezsiniz.Rar ile bakma sansiniz var.(alıntı)
-----
Arkadaşlar belirttiğiniz olayları yapan Windows\system32 dosyası içindeki amvo.exe ile amvo0.dll diye 2 dosya.Bunlarda bütün sürücülere autorun.inf ve *.bat(Bu dosyanın isimleri değişik olabiliyor).Birde buna benzer kavo.exe dosyasını gördüm şu ana kadar.Bunlar birer trojan türevleri.Çoğunlukla flash belleklerden bulaşıyor.Buna çok dikkat edin.Arkadaşlar bu dosylaar kendini sildirmemek için gizli dosyaları göster seçeneğini kapatıyorlar.Bazısı görev yöneticisini hatta registiryi dahi kapatanını gördüm.Bat dosyasını ve autorun.inf dosyasını silmeniz bir işe yaramıyor.Yarım dakika içinde tekrar atıyor.
Ben bu işi şu şekilde hallettim:
1-Antivirus olarak avastı kullandım.Kurulduktan sonra sistemi yeniden başlatırken sistemi tarıyor.Böylece trojan devre dışı kalıyor.
2-Linktekileri indirin ve çalıştırın.

3-Bu işlemlerden sonra USB DISK SECURITY programını kurun.Bu program flash disklerden bulaşacak bu tür zararlıları yakalayıp temizliyor.Hatta ilk başta bu programı kurarsanız antivirus gibi bu dosyaları temizliyor.(Bu dosyaları buluyor fakat temizleme işlemi için lisans istiyor.Ne demek istediğimi anlamışsınızdır.)
4.Artık gizli dosyalara erişebildiğiniz için yerel disklerinizdeki autorun.inf ve abuk sabuk isimli bat dosyalarını silin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Probleminizin düzeldiğini göreceksiniz.(alıntı)
-----
[amvo.exe virüsü bu combofixle temizleyin gitsin...
KARDEŞ NASIL TEŞEKKUR ETSEM BİLEMİYORUM KESİNLİKLE İSE YARADI!!!!!KESİN %100!!Boyle bisey icin format atanlara ne desem bilemiyorum,ayrıca millet nod32 avast falan gerek yok combofixlle halledin bu arada sana bi teşekkuru borç bilirim ... tekrar saol](Alıntı)

Son Düzenleme: viking20 ~ 30 Aralık 2008 10:00
yalcinkurt
01-01-2009, 13:16   |  #8  
yalcinkurt avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Arkadaşlar sağolun dediğiniz programlar ile D ve C yi açtım fakat ertesi gün açtığımda (daha doğrusu açamadığımda) NTLRD Eksik! yazısı ve altında Yeniden Başlatın Ctrl+Alt+Delete yazıyordu. Format yedi. Ben de rahatladım o da. Yardımlarınız için teşekkürler yine de. :)

şimşek01
02-01-2009, 12:37   |  #9  
Taze Üye
5 mesaj

arkadaşım benimde C ve D açılmadı bu siteden birlikte aç düzeltme adında bir program indirdim programı çalıştırdığımda pc kapanıp açılıyor ve sürücüler açılıyor.Patron adında bir virüs plduğu söyleniyor..önce kaspersky veya nod32 2007 ile temizlemelisin virüsleri...

Kapalı Hesap (91855)
02-01-2009, 12:55   |  #10  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

oradan gözatı seç ve C:\windows\explorer.exe bul tamam de olmassa başka bir program mesela winrar ile sürücü seç bölümünden d yi seçersin olur