yerel disk S :)

by murat 58
21-12-2009, 22:44   |  #1  
by murat 58 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,067 mesaj

Mor Gözarkadaşlar ben wın7 formatı şimdi attım C-D ikisine attım bölümleme yaparken 100 mb lık bir bölüm çıktı. (tam C yi oluştururken çıktı. ek özelliklerin çalışabilmesi için diye bişey yazıyordu) sonra C-D-S diye bölümler oldu .

ama dikkatimi çeken bişey oldu s bölümüne girince boş gözüküyor.korunan sistem dosyalarını göster diyorum sadece boot dosyaları var.ve C de boot dosyası yok

Son Düzenleme: by murat 58 ~ 22 Aralık 2009 16:41
by murat 58
21-12-2009, 23:00   |  #2  
by murat 58 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

xp deyken fln böyle birşey yoktu ne olduysa disk bölmede oldu . bi yardım edin lütfen

by murat 58
21-12-2009, 23:16   |  #3  
by murat 58 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

heralde bu önyükleme bölümümü?yaw kafam karıştı bi yardım ????@ @????

Son Düzenleme: by murat 58 ~ 21 Aralık 2009 23:25
PcMaKeR
21-12-2009, 23:46   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

1. bu orjinal bir windows değil gibime geliyor.
2. Crackler boot parttitionunu gördüğün gibi meydana çıkartıyor. Yani büyük olasılık crack kullandın.
3. Bizde yok öyle birşey. Var ama yok. Yapman gereken En sndaki resimdeki pencerede s diskini sağ tıklayıp sürücü harfi ve yolunu değiştir menüsüne tıklayıp gelen pencereden s harfini seçip kaldır butonuna basıp onaylamak ve açık pencereleri kapatmak.

sakın ön yükleme bölümünü silme yoksa kurtarma dvd si ile uğraşırsın. sırayla 3. adımdaki anlattığımı yap çözüme kavuşursun. Eğer crack kullanıyorsan ki kullanıyorsun bu durumda(o sürücü kendi başına çıkmaz microsoft unutacak kadar akılsız değil) crack kullanma ya lisanslı kullan yada enterprise sürümünü indir(ultimate ile aynı özelliklerde 90 gün kullan) 90 gün full kullan. sonra formatla zorla satın al demiyor microsoft.

son olarak. Herkes Allahını sever. Böyle saçma başlıklar açmayınız lütfen. Kurallara uyuverin bir zahmet. Teknoloji forumu burası, Hayır kurumu değil.

Ahmet_79
22-12-2009, 00:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

Tek hdd takılı iken böyle göstermesi hakikaten ilginç  one biçim crack mış öyle sistemin başını döndürmüş:)

Ayrıca da Serdar arkadaşımın yazdıklarına aynen destek, konu başlığınız ile içeriği birbirinden alakasız olmamalı.

Banned
22-12-2009, 01:06   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Windows 7 kullana arkadaşlar disk yönetimine girdikleri taktirde aynı şekilde 100 mb lık alan olduğunu ancak harf atanmadığını göreceklerdir. Yani sende var bende yok değil vista kurulu iken  + windows 7 kurmayan tüm windows 7 kullanıcılarında  bu 100 mb lık bölüm vardır. Yalnız sistemde daha önceden xp kurulu ve hala duruyor  ise veya crack kullandıysanız vs vs. bu bölüm harf atanmış olarak konuyu açan arkadaşın anlattığı şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Sorunun çözümü oldukça basit disk yönetiminden birime sağ tıklayıp srücü harfi değiştir seçeneğinden atanmış olan harfi kaldırmalısınız.

Axes
22-12-2009, 07:34   |  #7  
Taze Üye
6 mesaj

khramn arkadaşın dediği gibi bu parça xp cdsi ile kurulumda disk bölümlendirme yapılırsa ortaya çıkıyor. Sanırım xp disk partition oluşturmada yetersiz. İşletim sisteminizi kurduktan sonra yönetimsel araçlar--> Bilgisayar yönetimi--> Depolama--> disk yönetiminden bu parçayı istediğiniz bölümle birleştirebilirsiniz. (Ben disk yönetim programlarından biriyle yapmış olabilirim. Tam hatırlayamıyorum.)

Banned
22-12-2009, 11:13   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Aman ha sakın bu birimi silip biçimlendireyim vs. demeyin aksi halde windows 7 yi bir daha açamazsınız. Sadece sürücü harfini kaldırın.

by murat 58
22-12-2009, 16:40   |  #9  
by murat 58 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

çok teşekkür ederim oldu.birde başlığıma biraz eleştiri yapmışsınız haklısınız kusura bakmayın.çok acil olduğu için dikkat çekmesini istedim.

PcMaKeR
22-12-2009, 16:54   |  #10  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: by murat 58  
çok teşekkür ederim oldu.birde başlığıma biraz eleştiri yapmışsınız haklısınız kusura bakmayın.çok acil olduğu için dikkat çekmesini istedim.

""LÜTFEN YARDIM EDİNNNN PLZZ" gibi dilenci edasında başlıklar açmak.Tabii ki CHIP Online forumları bir paylaşım alanıdır ve konu hakkındabilgisi olan her üyemiz size yardım etmeye çalışacaktır. Ama sorununuzudaha açıklayıcı başlıklarla gönderirseniz, yanıtınızı daha hızlıalabileceğinize emin olabilirsiniz."