yerel disk te kayolan alan ?

robinex
15-01-2009, 15:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj

arkadaşlar benim d de 78 gb alan var boş alan 10 gb gösteriyo ama gizli dosyalar dahil baktığım zaman dosyalar 55 g kaplıyo benim bu 13 g nereye gitti acaba ?

not: geri dönüşüm kutusu boş...

luqqa
15-01-2009, 15:24   |  #2  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

not bilgisayarınızda virüs mevcut :S

maalesef çok eskiden xp kullandığım zamanlarda yasamıstım hardisklerde sanal dosyalar olusturup sanki hardisk dolu gibi gösteriyorlar :S virüs taraması yapmanızı öneririrm ama hangi virüs programı işinize yarar o konuda tam emin değilim benm vstada kis kurulu gayt memnunum ama o sorun için hangisi ideal gerçekten bir bilgim yok :S sisteme format atmak geçici çözümdür sistemi formatlayıp yereldisk d uzerinde o sanal klasorlerden birisine tıklarsanız virüs aynen devam edecektir.

Kapalı Hesap (101323)
15-01-2009, 17:24   |  #3  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

gizli dosyaları açın sonra  klasör  seçeneklerinden sistem klasörlerini görüntüle yi işaretleyin korunan işletim sistemi dosyaları  gizlenin yanındaki işareti  kaldırın  uygula tamam büyük ihtimal o 13gb alan system volume dır     system volumeyi açmak ise söyle  sağ tıklayıp özellikler  deyin   ekle yazan yere tıklayıp gelişmiş tıklayın  ordan şimdi bul tıklayın kendi kullanıcı adınızı seçin hepsini izin ver işaretleyin uygula tamam  yapın sonra system volumeyi  antivirüs ile tarayın antivirüs silemesse  sistemi geri  yüklemeyi tamamen  kapatın  13 gb  alanın 10 gb  silinmiş olacaktır  sonradan  yine bu yöntemle system volumeye girip istediğiniz dosya ve klasörleri silebilirsiniz