yerel disk

Kapalı Hesap (302237)
02-03-2019, 15:40   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar,

bilgisayarımı kurarken 1 tane yerel disk oluşturdum.Acaba iki tane yerel disk oluşturmanın artıları ve eksileri nelerdir ?  ve bilgisayarı yeniden kurmadan 2 tane disk oluşturabilir miyim ? teşekkürler Onay

klyglsn
02-03-2019, 17:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

eskiden veri depolama imkanları kısıtlıdı idi bir diske c d gibi bölümler oluşturulur maksat bazı ayrı bölümlere yedekleme yapılırdı veya virüslerden korumak  kişisel değerli verilerimizi sistemin çökmesine karşın ayrıca muhafaza etmek içindi şimdi teknoloji gelişdi verilerimizi usb ortamlarından harici disklere oradanda istediğimiz yerlere taşıyabiliyoruz bende bir iki tanne ssdmi raid0 yaptım sadece c özel verilerimide diğer disklere aktarmışım lazım olduğunda takıyorum sistemide herzaman yük altında bırakmıyor eğer yedekleme yapman lazım kolay yollada ulaşmak istediğin verilerin varsa harici bir diskin yoksa bu verileri diskte haricen saklamak tabi daha mantıklı olur riski nedir disk tamamen ölürse hepsi uçar başka bölüm oluşturmak istiyorsan nasıl yapılacağını internette araştır birçok anlatım bulursun

excel_mustafa
04-03-2019, 22:26   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

disk yönetiminde birimi küçültü tıkla. çıkan ayrılmamış siyah alanı d: yap.