Yeşil , mavi , pembe, sarı ekran hatası

iambbatis
16-01-2021, 21:24   |  #1  
iambbatis avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar bilgisayarım valorant oynarken özellikle omen karekteriyle ulti atinca ekran bir anda yeşil,pembe veya kırmızı gibi alakasız renklerle birlikte donuyor ve hiç bir tepki vermiyor sorunun tam ekran kartından kaynıklı olduğunu kesinleştiremedim çünkü ne sıcaklık sorunu var ne fps sorunu var hatta 150 fpslerde oynuyorum oyunu fakat o ultiyi atana kadar , ultisinin animasyonunu görür görmez bilgisayar malum ekranı veriyor ve kitleniyor ben de sinirden duvarları yumrukluyorum , internetten de araştırdım bayağı ama böyle bir sorunla karşılaşanı görmedim ve ekran kartı tamircisine de sorduğumda sorunu anlamadı , son çözüm tabii ki tamire götüreceğim ama kasayı taşımak istemiyorum sorunum tam olarak ekran kartımda mı onu anlamaya çalışıyorum 

ekran kartım : Zotac Nvidia GeForce GTX 7602Gb

konuda bahsettiğim ekranı atamıyorum foruma ilk hafta link atılamadığı için yardim edebilecek varsa telegramdan video atabilirim

excel_mustafa
16-01-2021, 22:36   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

bahsettiğin renkler oyun görüntüsünün üzerine renkli pullanma ve dikey ince çizgiler ise ekran kartı arızalıdır. dikey veya yatay net renkler çıkıyor ve arkada herhangi bir görüntü yoksa monitörle alakalıdır.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 16 Ocak 2021 22:39
zombi
16-01-2021, 22:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

tam kışlara göre bi kart :D bu saçma espiriden sonra, tek bi karakterde bunuyapıyorsa kartın yaşını da göz önünde bulundurunca driverinin buglu olduğunu düşünmeden edemiyorum. başka oyunlarda deneyin makinenizi, eğer onlarda problem yoksa riot games e videolu falan bir ticket atın uygun şekilde hata düzeltme yoluna gideceklerdir.

bu arada bazı hatalar internette farkedilene kadar düzeltilebiliyor da. ben 2 sene önce pubg litede durduk yere mavi ekran alıyor ve sistemsel problem olduğunu düşünüyorken gelen bi güncellemede oyunun bu hataya sebebiyet verdiği için bu güncellemenin yapıldığı not düşülmüştü. yani oyun sistemi göçertiyordu. sizde de benzeri olabilir.

iambbatis
17-01-2021, 13:26   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

hocam görüntü bu 

iambbatis
17-01-2021, 13:29   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

bilgisayara format attim denedim olmadi o yüzden driverların buglı olduğunu düşünmüyorum ticket atmak da mantıklı ama maalesef cyberpunk oynarken de oldu :(

excel_mustafa
17-01-2021, 14:56   |  #6  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

ekran kartı arızasına benziyor emin olmak için tv ye yada başka monitöre bağlayarak dene.