yeter artık microsoft ?

Graphiste
01-02-2009, 00:56   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
73 mesaj

yeter artık microsoft. şu xp yi freeware yap.windows vista cıktı ,windows 7 cıktı hala xp ile ugrasıyon bırak ücretsiz olsun ya.hiç mi Linux a çekmedin. :))

01apachi
01-02-2009, 00:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

2014 yılında..

Graphiste
01-02-2009, 00:59   |  #3  
OP Üye
73 mesaj
01apachi
2014 yılında..
pehh ,ölmez sağ kalırsak...

01apachi
01-02-2009, 01:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

neden ihtiyaç duyuyorsun ki?
zaten orjinal.. ;)

waybe
01-02-2009, 01:59   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

ewet 2014 yılında güncellemelerini kesince zaten herkez için free olcak
o zamanakadar win8 beta bile çıkar yaa

Banned
01-02-2009, 10:14   |  #6  
Banlandı
275 mesaj

Boşverin arkadaşlar ya zaten Türkiye'de kaç kişi işletim sistemine para veriyorki ;)) anladınız siz onu...

Kapalı Hesap (101323)
01-02-2009, 11:21   |  #7  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

kimse  vermiyor  kopya  cd  ile  format  atıyorlar  bende  dahil

Banned
01-02-2009, 11:48   |  #8  
Banlandı
275 mesaj

Hadi XP neyse ama VISTA gibi insanı gıcık eden bir sistemi kullanmamız için değil para vermek, üzerine para almamız lazım bence. Ya da şöyle olabilir; VISTA'nın yanında gelen 3 aylık bedava antivirüs yerine, 3 aylık bedava psikolojik tedavi hediye etmeleri lazım. İnsanın sinirlerini alt üst ediyor bazen. Şahsen ben hiç denemeden VISTA gibi bişeye 500 dolar verseydim heralde intihar ederdim. ;)

TuncaBozkurt
01-02-2009, 12:17   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

E Linux kullanın o zaman.

Banned
01-02-2009, 13:32   |  #10  
Banlandı
275 mesaj

Doğru ya neden düşünemedik ki?

sticker
01-02-2009, 16:27   |  #11  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
AMIGA500
Hadi XP neyse ama VISTA gibi insanı gıcık eden bir sistemi kullanmamız için değil para vermek, üzerine para almamız lazım bence. Ya da şöyle olabilir; VISTA'nın yanında gelen 3 aylık bedava antivirüs yerine, 3 aylık bedava psikolojik tedavi hediye etmeleri lazım. İnsanın sinirlerini alt üst ediyor bazen. Şahsen ben hiç denemeden VISTA gibi bişeye 500 dolar verseydim heralde intihar ederdim. ;)
işletim sistemleri hakkında çok şey bildiğini zannediyorsun..ama bence yanılıyorsun..çünkü microsoft babamın oğlu olmamasına karşın ben vistayı kullanıyorve beğeniyorum..sen git kendine bile hayrı olmayan linüx ü kullan..ama vista kullananları salak yerine koymaktan vazgeç...her işletim sisteminin +-si var..buda yaptığın işle orantılı....oyunoynuyorsan xp,internet takılıyosan vista okadarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrGülümseme

Recep Baltaş
01-02-2009, 16:58   |  #12  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

5 milyon satır kodu siz yazın, o işletim sistemini 1000 Dolar'dan aşağıya satmazsınız.

Banned
01-02-2009, 17:20   |  #13  
Banlandı
275 mesaj

Evet o zamanda herkes bedava olanlara yönelirdi sanırım bizde kazanamazdık emeğimizde boşa giderdi. Zaten uygun fiyata düşmese ve hiçbir rakibi olmasa microsoft 1000 değil 5000 den satardı merak etme.

Banned
01-02-2009, 17:26   |  #14  
Banlandı
275 mesaj
sticker
işletim sistemleri hakkında çok şey bildiğini zannediyorsun..ama bence yanılıyorsun..çünkü microsoft babamın oğlu olmamasına karşın ben vistayı kullanıyorve beğeniyorum..sen git kendine bile hayrı olmayan linüx ü kullan..ama vista kullananları salak yerine koymaktan vazgeç...her işletim sisteminin +-si var..buda yaptığın işle orantılı....oyunoynuyorsan xp,internet takılıyosan vista okadarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrGülümseme
arkadaş bunları MCSE+S+M sertifikalı ve microsoftun MS-DOS tan itibaren bütün sistemlerini kullanmış birine söylüyor. :)) tabi kusura bakma işletim sistemini sadece senin gibi oyun oynamak ve internete girmek için kullanmalıydım özür dilerim.

Son Düzenleme: AMIGA500 ~ 01 Şubat 2009 17:27
sticker
01-02-2009, 22:32   |  #15  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
AMIGA500
arkadaş bunları MCSE+S+M sertifikalı ve microsoftun MS-DOS tan itibaren bütün sistemlerini kullanmış birine söylüyor. :)) tabi kusura bakma işletim sistemini sadece senin gibi oyun oynamak ve internete girmek için kullanmalıydım özür dilerim.
kardeş vistayı beğenip beğenmemen veya xpyi çok beğenmen önemli değil..madem vistayı beğenmiyosun eleştiri hakkınada sahip olabilirsin..ama nedense ben xp.yi eleştirmiyorum...çünkü şunu biliyorumki eleştirilecek birşeyi yok...çünkü xp.de iyive avantajı olan bir işletim sistemi..ama ben bilgisayarı almışım,vista gelmiş,orjinal vista varken,kopya xpyimi öneriyosun bana...bence herkez elindekiyle yetinmeli....beğenmiyorsa karşımasaya laf atmamalı...

Banned
02-02-2009, 09:30   |  #16  
Banlandı
275 mesaj
sticker
kardeş vistayı beğenip beğenmemen veya xpyi çok beğenmen önemli değil..madem vistayı beğenmiyosun eleştiri hakkınada sahip olabilirsin..ama nedense ben xp.yi eleştirmiyorum...çünkü şunu biliyorumki eleştirilecek birşeyi yok...çünkü xp.de iyive avantajı olan bir işletim sistemi..ama ben bilgisayarı almışım,vista gelmiş,orjinal vista varken,kopya xpyimi öneriyosun bana...bence herkez elindekiyle yetinmeli....beğenmiyorsa karşımasaya laf atmamalı...
Canım kardeşim bak yine yanlış anlıyorsunuz. Bir işletim sistemi yaratmanın ne kadar zor olduğunu bende çok iyi biliyorum. Ama Allah aşkına söyle XP gibi bir işletim sistemi üretiyorsun bundan 5 sene sonraki teknolojiyle kalkıp daha kötüsünü üretiyorsun (sadece ticari amaçla). ve bu sistemi insanlar korkusundan yükleyemiyor hatta yeni bir laptop alan bir adam bile sistemin ağırlığından şikayet ediyor ve eski sisteme nasıl dönerim diye yana yakıla yardım istiyor. Hatta ve hatta şirketlerin tamamına yakını XP den vazgeçemiyor. Sence bu eleştirilmesi gereken bişey değilmi? En basit şekilde söylemem gerekirse ben iyi bişeyin yerine kötü olanın gelmesini eleştiriyorum.

Bu arada vista kullanıcılarını enayi yerine koyduğumu düşünmene üzüldüm. Bunu ben değil microsoft yapıyor malesef.

hasan_gul
02-02-2009, 10:23   |  #17  
Yıllanmış Üye
615 mesaj
AMIGA500
Canım kardeşim bak yine yanlış anlıyorsunuz. Bir işletim sistemi yaratmanın ne kadar zor olduğunu bende çok iyi biliyorum. Ama Allah aşkına söyle XP gibi bir işletim sistemi üretiyorsun bundan 5 sene sonraki teknolojiyle kalkıp daha kötüsünü üretiyorsun (sadece ticari amaçla). ve bu sistemi insanlar korkusundan yükleyemiyor hatta yeni bir laptop alan bir adam bile sistemin ağırlığından şikayet ediyor ve eski sisteme nasıl dönerim diye yana yakıla yardım istiyor. Hatta ve hatta şirketlerin tamamına yakını XP den vazgeçemiyor. Sence bu eleştirilmesi gereken bişey değilmi? En basit şekilde söylemem gerekirse ben iyi bişeyin yerine kötü olanın gelmesini eleştiriyorum.

Bu arada vista kullanıcılarını enayi yerine koyduğumu düşünmene üzüldüm. Bunu ben değil microsoft yapıyor malesef.

evet amiga500 arkadaşıma katılıyorum xp gibi doğru düzügün bir işletim sistemi yapsa herkes onu seçerde yani vista da çok ağır basan ve çok yavaş işletim sistemi ve teknolojinin çok gerisinde kalan bir işletim sistemi ve vatandaş vista dan yana yakıla geçmeye çalışıyor ve bnde asus m51vr240dv model dizüstü bilgisayarda vista var en fazla ben1 hafta dayandım düşünün arkadaşlar neden çnkü ekran kitlenmesi ve ses takılması oldu vistada doğru düzgün bir işletim sistemi yapamamışlar malesef microsoft bizi zor durumda bırkaıyor yapınca amiga500 'e sonuna kadar destekliyorum bu konu hakkında

Banned
02-02-2009, 10:40   |  #18  
Banlandı
275 mesaj

Sağol hasancım. Şahsen vista'yı bu kadar koruyan olduğunu görünce macintosh'un bu kadar pahalı olduğuna şaşmamalı diye düşünüyorum. En azından daha zengin olucaz diye kaliteden ödün verip müşterilerini hayal kırıklığına uğratmıyorlar.

Son Düzenleme: AMIGA500 ~ 02 Şubat 2009 10:42
hasan_gul
02-02-2009, 11:16   |  #19  
Yıllanmış Üye
615 mesaj

evte amiga500 haklısın macintosh çok iyi diyorlar valla ama ona nazaran xp de çok iyi diyorum şu an xp en fazla kullanılan diyorum amiga500 arkadaşım

balay80
02-02-2009, 11:18   |  #20  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

Windows 'un HİÇBİR SÜRÜMÜ HİÇBİR ZAMAN FREE OLMAZ !
Nedenini soracak olursanız Windowsun her bir sürümü 4 yılda yazılır
Microsoftta binlerce insan çalışıyor bunların gelirlerini düşünün
ve Lütfen birdaha böyle saçma konular açmayın

ebuzer25
02-02-2009, 13:08   |  #21  
Yıllanmış Üye
161 mesaj

hocam zaten free gerek yok ama insanlara kazık atmasınada gerek yok yok.bende pc ile birlikte orjınal vista vardı ve taktır edersinkı bu bedava degıl ama hiçbir işe yaramayan beşpara etmez bir sürüm üreten microsof degil mı?bende korsan xp kullanıısıyım artık ve en ufak bır vicdan sorununda yok .vistaya tam bir hafta bır mikrofonu tanıtmak için ugraştıgımı düşünürsen kimin haklı oldugunu anlarsın.

hasan_gul
02-02-2009, 13:15   |  #22  
Yıllanmış Üye
615 mesaj

doru vista sürümü çiktiginda en az bir kaç ay duydugum kadariya sikayetler bunlardi mesela webcam mi dersiniz yoksa mikrofon mu dersiniz artk driver sorunumu dersiniz yani hep bunlari duydum ?

Son Düzenleme: hasan_gul ~ 02 Şubat 2009 13:27
Banned
02-02-2009, 13:58   |  #23  
Banlandı
275 mesaj
ebuzer25
hocam zaten free gerek yok ama insanlara kazık atmasınada gerek yok yok.bende pc ile birlikte orjınal vista vardı ve taktır edersinkı bu bedava degıl ama hiçbir işe yaramayan beşpara etmez bir sürüm üreten microsof degil mı?bende korsan xp kullanıısıyım artık ve en ufak bır vicdan sorununda yok .vistaya tam bir hafta bır mikrofonu tanıtmak için ugraştıgımı düşünürsen kimin haklı oldugunu anlarsın.
Çok haklısın hocam. Bende bundan bahsediyorum. Zaten vistayı koruyanlar, bilgisayarın basit bir eğlence aygıtı olduğunu zannedenlerdir. Tabi vistanın eğlenirken bile sorun çıkardığını unutmamalı :)

sticker
02-02-2009, 14:04   |  #24  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
AMIGA500
Çok haklısın hocam. Bende bundan bahsediyorum. Zaten vistayı koruyanlar, bilgisayarın basit bir eğlence aygıtı olduğunu zannedenlerdir. Tabi vistanın eğlenirken bile sorun çıkardığını unutmamalı :)
eminim xp ile vista arasındaki farkı bilmiyorsunhatta bunları bir internet cafeden yazdığına bahse bile girerim...çünkü ram ve işlemci sağlamsa vista(starter)harici tüm sürümleriyle xp.ye fark atar...çünkü güvenlik farkı var...ayrıca hız...neyse...sen bilgisayar denen zamazingonun ne olduğunu çözegör,bende diğer arkadaşlara bakayım bilgisayardenenmükemmel icadtlarında sorun varmı...

sticker
02-02-2009, 14:06   |  #25  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
hasan_gul
doru vista sürümü çiktiginda en az bir kaç ay duydugum kadariya sikayetler bunlardi mesela webcam mi dersiniz yoksa mikrofon mu dersiniz artk driver sorunumu dersiniz yani hep bunlari duydum ?
herşey zaten yeni çıktığında sorun çıkarır..ama sorun değil sonu önemli...ama sende fazla bişey bilmiyorsun benimgibi be hasangül...