YETER BE

okancobra
08-05-2010, 10:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

S.A
TÜRKİYE YE VE DÜNYAYA KAZIK ATMAYA ÇALIŞAN İNTELMİ YOKSA 6 ÇEKİRDEĞİ GÖZÜNDE BÜYÜTmeyen AMD Mİ Son çıkardığı işlemciye fiyat performas yaptı 2011 DE 12ÇEKİRDEKLİ AMD NİN İLK PERFORMAS ÜSTÜ İŞLEMCİSİ GELCEK VE İNTELCİLERİN YÜZÜ KIZARICAK BAKINDA GÖRÜN AMD NİN BEYAZ BİR SOKETİ VARDİYE HERKEZ GÖRÜNÜŞE ALDANIYOR AMA GERÇEK ASLINDA ŞU BUZ DAĞININ ARKASINDA KİMSEDE FARKINDA DEĞİL.
AMD İNTEL E
İYOR DÜNYAYI KAZIKLAMASI İÇİN KESİNLİKLE DOĞRUDUR .
BİRGÜN 
İNTELDE AYNI ŞEYİ YAPACAK BUNLAR PLANLI ŞEYLER BENCE! O ZAMANDA DÜNYAYI EN UÇUK İŞLEMCİLERLE KAZIKLACAK OLAN AMD OLCAK DEĞİŞEN NE OLCAK 
4ÇEKİRDEKLE 2 saatte YAPILAN iş AMD 6X LE 1,5 SAATTE DÜŞTÜ 
AMD 12X ÇOK YAKINDIR 2011 DİYE TAMIN EDİYORUM.
ARKADAŞIMIIZN DEDİĞİ GİBİ ŞİRKETLERLE ANLAŞMALARI BİTİNCE İNTELİN
NE OLCAK AMD ATAK YAPACAK 12X LE SONRA BİRDE 1099$ OLUNCA İŞLEMCİ ULAN DİYECEKLER İNTEL İN KAZIĞINA BAK DİYECEKLER 4ÇEKİRDEKLE HERKEZİ KAZIKLADILAR AMD YE BAKIN ADAMLAR 12ÇEKİRDEKLİ İNTEL 980X 4ÇEKİRDEKLİYLE MİLLETİ DOLANDIRDILAR DİYECEKLER
HURRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

KOŞUN AMD YE NEDEN PİŞMAN OLMAYACAKLARININ FARKINDALAR ÇÜNKÜ
BİR PC SİZİN ÖMRÜNÜZ İÇİN YETERLİ OLCAK 12 ÇEKİRDEK ÇÜNKÜ.
TABİKİ OYUN PİYASASI HİLELER YAPMAZSA KASMASI İÇİN BAZI OYUN KLASMAN DEĞERLERİNİ HARTIRIRSA BİRDE BUNA GERÇEKÇİLİK ADINI KOYARLARSA TABİKİ 12DE YETMEZ 20 DE YETMEZ 100X DE YETMEZ BU HAYATTAN GÖÇENE KADAR SONRA NE ELDE SIFIR BIRAKIN BU İŞLERİ HAYATIN ZEVKİNİ ÇIKARIN ARKADAŞLAR .BYE YUIKARIDA YAZDIĞIM SORUMUN CEVABINI BİLEN KİŞİLERDEN RİCA EDİYORUM.........................YAZIM SÖZLÜĞE GEREK DUYMADAN OKUYABİLENEDİR ARKADAŞLAR  ÖZÜR DİLİYORUM YİNEDE OKUNULMAZ OLDUĞU İÇİN BAZI KİŞİLERE

Anket
Son Düzenleme: okancobra ~ 09 Mayıs 2010 00:36
xxömür
08-05-2010, 11:07   |  #2  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

Valla yazdıklarından hiçbirşey anlamadım bu konunun silinmesi lazım tamamen cöp

Hacialioğlu
08-05-2010, 12:03   |  #3  
Hacialioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj

İntel 36 çekirdek işlemcisi bile var.Amd nin onu yetişmesi zor ama amd ucuz hesaplı intel çok pahalı.

YasinC
08-05-2010, 13:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: xxömür  
Valla yazdıklarından hiçbirşey anlamadım bu konunun silinmesi lazım tamamen cö
Beğendim Bende birşey anlamadım

Atilla Sarıtaş
08-05-2010, 15:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Konu ne ? Kahkaha

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 08 Mayıs 2010 15:09
feanorking
08-05-2010, 17:15   |  #6  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

İntel 36 çekirdek işlemcisi bile var.Amd nin onu yetişmesi zor ama amd ucuz hesaplı intel çok pahalı.
-------------------------------------------------
sen bişeyden bilmiyorsun o belli. dünyadaki en süper 5 bilgisayardan ilk 4ü amd işlemcili 5. sadece intel. bir google gir süper bilgisayar ya da jaguar pc yaz. amd opteron (kod adı:istanbul) 6 çekirdekli işlemcileriyle dünyanın en iyi 20 süper bilgisayarının 9 unda. sanma geri kalan 11 i intel. amd yi "çocuklar için işte" diye yorumlayanlar herhalde ayda yaşıyor. biraz destekli atın da yenilir cinsten olsun. intelin iş ortağı IMB bile sunucusunda amd opteron işlemci kullanıyor.
AMD KULLANIN KULLANMAZSANIZ ZATEN KENDİNİZDEN KILLANIN..

feanorking
08-05-2010, 17:15   |  #7  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

ayrıca imla hataları devrik cümle ile birleşince anlaşılmaz değil ama biraz karışık bir yazı çıkmış ortaya.

ScienceNET
08-05-2010, 18:23   |  #8  
Yıllanmış Üye
787 mesaj

Gerçekten çok anlamsız AMD mi yoksa Intel mi sorusu? Yıllardır yazılıp çizilen bu konu artık yeter dedirtiyor. Hangisiyse hangisi. Parayı basan adam akıllı modeller alır. AMD de kullandım Intel de. Ben Intelciyim demiyorum ama artık Intel kullanıyorum. 4 çekirdek PC performansında abartıldığı gibi olmadığı kullanarak öğrendim. Evet HD filmlerde çok iyi ama diğer konularda beni tatmin etmiyor. Intel E6600 QuadCore kullanıyorum. Ancak, 3-4 yıl önceye kadar AMD kullanıyordum. Bin pişman oldum. Paramla rezil oldum kısacası. Hepsini çöpe attım yeni bir Intel sistemi aldım. Belki tam tersi sizlerin başına gelmiş olabilir. Parayı yerden toplamıyorum. AMDli sistemleri sevmiyorum. Bir daha kullanacağımı sanmıyorum. Tabi zaman ne gösterir bilmem AMDli sistemlerden uzak duruyorum.

Parayı basın en iyisini alın daha ucuza mı yoksa daha pahalıya mı. Size kalmış artık :D

Son Düzenleme: ScienceNET ~ 08 Mayıs 2010 19:32
Boracalin
08-05-2010, 19:20   |  #9  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Ya arkadaşım kusura bakma ama yazıda çok imla hatası , devrik cümle v.s. mevcut bu nedenle bir süre sonra (sözüm meclisten dışarı) deli saçması gibi bir yazı olmuş.
Gelelim sadede ; anladığım kadarı ile diyorsun ki - Amd şu an İntel'e piyasayı soyup kasasını doldurmak için süre ve sıra veriyor , daha sonra da İntel sırasını savacak ve Amd piyaasayı soyup soğana çevirecek değil mi ? (sanırım bahsi geçen konunun özü bu ! )Amd - İntel hangisi mi ? Bana göre kriter birtane....Fiyat - Performans hangisinde iyi ise o... (Şu an için AMD ama gelecekte ne olur bilemem; kaldı ki kimse bilemez değil mi ama ?)

firaristt
08-05-2010, 20:52   |  #10  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

bizim forumdaki konuşma diilmi bu xD xD

@Hacialioğlu bi sus kardeşim bişe bilmiosun ordan burdan sallayıp duruyon... intel taraftarı gibi konuşuon ztn.. Dünyanın en ii 25 işlemcisi intelin yok intel böle intel şöyle... ne yapalım kardeşim intel i adamlar milleti soyuyo işte anlayın bunu !!!

AMD 2-3 yıl sonra intel le külahları değişçek 128bit mimarisi x12 işlemcilerle çok güçlü gelio we bu fiyatlarla giderse bütün pazarı ele geçirir. Apple la anlaşma yaptılar ( yada yapacaklar ) AMD arkasına Ati yide aldı bastı gaza... intelin 980X işlemcisi fiyatına 1090T li sistem toplanabiliyor bunu göz önüne alın...

İntel in pazar payı büyük.. Tamam kabul büyük %70-%80 i paarın intel in ama hazır pc leri we netbook-notebook ları çıkardığınız zaman AMD sistemler kalıyor çünkü toplama pc alanların intel sistem için fazladan wericekleri paraya daha ii bi ekran kartı ram ws. alabiliyorlar... aklı olan AMD alır derim ama parası olana dicek lafım yok... Taraftar falan sanmayın beni ama benim kızdığım intelin milleti göz göre göre soyması!!.. intel casper dell apple hp gibi firmalarla anlaşma yapmasın bakalım ne oluo...

YasinC
08-05-2010, 21:02   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj

İlk 4'ü AMD tabiki canım öyledir.
IBM ve SUN firmasının işlemcileri olmasın süper bilgisayarlarda kullanılan :)

dextercan
08-05-2010, 21:04   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Paran varsa Core i7 980X al keyfine bak.Xeon işlemcilerede bakabilirsin.:)
Yazdıklarından hiçbirşey anlamadım.

uGuR.uK
08-05-2010, 21:07   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

intel mi amd mi konusu çok detaylı olur, herkesin bütçesi ve kullanacağı diğer donanımlara göre en uygunu almasına bağlı bir durum. e bide fanatikleride var, kaldıki iki firmada diğer tüm firmalardan aşağı kalır değil: hepsinin ortak özelliği kazıklayabildiği kadar kazıklamaktır.

konuya gelince, ne açan arkadaşınki nede altındaki cevaplar yakışmıyor. kilitlensin hatta silinsin bu konu direk.

firaristt
08-05-2010, 21:48   |  #14  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

@UGuR.uK ne demek 2 firmada kazıklayabildiğine kazıklıyor. AMD işlemci kaç para intel işlemci kaç para?

AMD f/p işlemci üretiyor AMD fiyatı düşünmese 1100$lık işlemci yapsa diceksiniz AMD kazık ! ama intel 980X i satarken kaç kişi kazık diyor? intel gücünü büyüklüğünü kullanıyor AMD garibim taraflı benchmarklarla yalan yanlış laflarla ezilip duruyor ama kale gibi gelio AMD... intel bu fiyatlarla giderse AMD ye karşı oynayacağı kozu olmayacak ki savaşa silahsız çıkmaktan farkı kalmıcak intel in... i3 yada giriş sewiyesi i5 fiyaına AMD x6 alınıyor 980X fiyatına 2 tane 1090T we 150$ daha koyarsan çift cpu destekli anakart alırsın :D 2 tane 1090T tozu dumana katar :D ( o sistemi kurmak için baya bi para lazım o ayrı konuda .. xD )

Son Düzenleme: firaristt ~ 08 Mayıs 2010 21:55
Erhan Tiryakioğlu
08-05-2010, 22:42   |  #15  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Ne bu böyle ? Niçin durmadan aynı şey gözümüze sokuluyor Arkadaşım ! git şu piyasayı araştır paran varsa en iyi performans'ı veren işlemciyi al ne yaparsan yap, bir tek sen mi biliyorsun AMD daha ekonomik diye ben bu foruma geldim geleli bunu biliyorum ki daha bu gün üye olan bile bilir niye aynı soru sorulup duruluyor ? "Intel mi AMD mi?" şu forumda hatta Google'da küçük bir araştırma yapsan ki hadi yapamadın diyelim Google Search'a yaz İntel mi AMD mi diye yüzlerce sonuç çıkar ! Boş boş konu açıp çöp haline getirmeyin forumu !

Mert_06
08-05-2010, 23:22   |  #16  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
1,082 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
Ne bu böyle ? Niçin durmadan aynı şey gözümüze sokuluyor Arkadaşım ! git şu piyasayı araştır paran varsa en iyi performans'ı veren işlemciyi al ne yaparsan yap, bir tek sen mi biliyorsun AMD daha ekonomik diye ben bu foruma geldim geleli bunu biliyorum ki daha bu gün üye olan bile bilir niye aynı soru sorulup duruluyor ? "Intel mi AMD mi?" şu forumda hatta Google'da küçük bir araştırma yapsan ki hadi yapamadın diyelim Google Search'a yaz İntel mi AMD mi diye yüzlerce sonuç çıkar ! Boş boş konu açıp çöp haline getirmeyin forumu !
katılıyorum, durum bu. Kullanıcıların %90 ı; İntel kullanıyorsa inteli, AMD kullanıyorsa AMD yi destekliyor, savunuyor. Bu durum işletim sistemlerinde de aynı.

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 08 Mayıs 2010 23:24
kyotoprotokolü
08-05-2010, 23:29   |  #17  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

Arkadaş böyle yazı mı olur sonuna kadar bir şey anlaşılmıyor. Amd 6 çekirdek intel kazıklıyor. Amd 12 çekirde intel kazıklıyor. amd kazıklıyor bunları anladım. O kadar Anket sorusu ne o bile belli değil. Biraz Yazılarımıza dikkat edelim. Lütfen!

Mert_06
08-05-2010, 23:50   |  #18  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
1,082 mesaj

arkadaşlar bu arada intelin 48 çekirdekli işlemcisi var! https://www.chip.com.tr/galeri/i ... ek-ordusu_1412.html

mesut_illegal
08-05-2010, 23:55   |  #19  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
810 mesaj

çok ama çok kötü bir konu olmuş yazılanlar ve cümle berbattan da beter.gereksiz bir konu

Erhan Tiryakioğlu
09-05-2010, 00:44   |  #20  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Bir daha cevap yazıp sizi önemli bir insan gibi göstermek istemezdim ama dah klavye ile Türkçe yazmasını bilmeden bu platformdakileri karşılaştırıp AMD'nin "YALAKA"lığını yapıyorsunuz, saçma, saçma, saçma. Git biraz öğren, işlemcinin çekirdeği ne demekmiş onu öğren öyle gel, "Konuyu açan Cahil"

AloneBoy
09-05-2010, 00:51   |  #21  
Üye
81 mesaj

Intel mi AMD mi
Intel mi AMD mi
Intel mi AMD mi
Yeter Be Kardeşim.Valla Yeter.
Not:Türkçe'yi Öğren de Gel.

ADEM-KAYA
09-05-2010, 01:08   |  #22  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Sanırm bazı arkadaşlar gerçekleri dile getirmeten kaçınmışlar.
Resmen fanatik olmuşlar.

1. si konu başlığı anlamsız olmuş. "YETER BE"
2. si Topiği açan şahıs resmen  hakeret etmiş.(Büyük yazı yazarak)

Hiç mi hiç anlam veremiyorum.Konuyu okumak bile can sıkıcı.Tamamını okumadım.

Yahu İntel o işlemcileri boşuna mı üretiyor dostum.
Onu alan vatandaş da işine yardığı için alıyor.

Gider yoksa sırf oyun için Phenom 2 X4 955 de alır, E7400 de alır.
Net için Pentium 4 de alır,Celeron da alır,o ona yeterli olur.Neden gitsin 2bin lira verisn ki (net,oyun için)

Hepsinin yeri ve kullanımı farklıdır.
Render,photshop,encode gibi ağır işlerde her zaman 8GB ram ve buna güzel bir işlemci (İ7 980X) alır adam..
Boşa yatırım yapmaz.

AMD ye gelelim:

Şu dönemde en iyi işlemci (F/P) diyebilirim.(Oyun için)
Çıkarmış olduğu x6 1055 T ve X6 1090 T son derece güzel işlemci.

Ayrıca AMD nin anakrtları daha uygun her zaman.
Nedeni ise Triple kanala desteği olmaması ve bu da maliyeti düşürüyor.
Çok da mühim değil oyuncular için.

Son Düzenleme: ADEM-KAYA ~ 09 Mayıs 2010 01:08
HActeX
09-05-2010, 11:19   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

AMD yada intel AMD dediğim gibi FİYAT/PERFORMANS oranı çok iyi ama oyunlarda EKRAN kartımın en son gücünü görmek isterim dersen tabiki ram ve diğer OEM ürünlerinde iyi ise İNTEL derim

okancobra
09-05-2010, 19:47   |  #24  
OP Taze Üye
14 mesaj

Bana katılan arkadaşlar beni anlamışlar. Evet diyenlerim var çünkü
Yazıma katılmayan arkadaşlarda benim Türkçeme hakaret etmişler.
Sadece anlamak istemiyorlar ama diyecek birşey yok bazı insanlar bazı şeyleri anlaması için bişeyler yapmam gerekeçek inşallah gerçeği görmek istemeyenler görmezlikten gelmezler birgün gördüklerinde.
Ama daha herken alsınlar hergün yeni çıkan bir parçayı bir gün önce aldığı parçayla değiştirme çabasında 
olcaksınız. Anlarsınız ama bişeylerden mahdur kardığınızda saygılarımla bu yazıyı okuyan tüm arkadaşlara teşekkürler.
NOT:Büyük yazı için özür diliyorum ama yazım ilk olarak küçük yayınlanmıştı.Azımdan birebir çıkarken yazıldı. Okunmamasından sonra Güncellemede Büyük geçildi.

AloneBoy
10-05-2010, 02:01   |  #25  
Üye
81 mesaj
Alıntı: okancobra  
S.A
TÜRKİYE YE VE DÜNYAYA KAZIK ATMAYA ÇALIŞAN İNTELMİ YOKSA 6 ÇEKİRDEĞİ GÖZÜNDE BÜYÜTmeyen AMD Mİ Son çıkardığı işlemciye fiyat performas yaptı 2011 DE 12ÇEKİRDEKLİ AMD NİN İLK PERFORMAS ÜSTÜ İŞLEMCİSİ GELCEK VE İNTELCİLERİN YÜZÜ KIZARICAK BAKINDA GÖRÜN AMD NİN BEYAZ BİR SOKETİ VARDİYE HERKEZ GÖRÜNÜŞE ALDANIYOR AMA GERÇEK ASLINDA ŞU BUZ DAĞININ ARKASINDA KİMSEDE FARKINDA DEĞİL.
1.)AMD İNTEL E
İYOR DÜNYAYI KAZIKLAMASI İÇİN KESİNLİKLE DOĞRUDUR .
BİRGÜN 
İNTELDE AYNI ŞEYİ YAPACAK BUNLAR PLANLI ŞEYLER BENCE! O ZAMANDA DÜNYAYI EN UÇUK İŞLEMCİLERLE KAZIKLACAK OLAN AMD OLCAK DEĞİŞEN NE OLCAK 
4ÇEKİRDEKLE 2 saatte YAPILAN iş AMD 6X LE 1,5 SAATTE DÜŞTÜ 
AMD 12X ÇOK YAKINDIR 2011 DİYE TAMIN EDİYORUM.
ARKADAŞIMIIZN DEDİĞİ GİBİ ŞİRKETLERLE ANLAŞMALARI BİTİNCE İNTELİN
NE OLCAK AMD ATAK YAPACAK 12X LE SONRA BİRDE 1099$ OLUNCA İŞLEMCİ ULAN DİYECEKLER İNTEL İN KAZIĞINA BAK DİYECEKLER 4ÇEKİRDEKLE HERKEZİ KAZIKLADILAR AMD YE BAKIN ADAMLAR 12ÇEKİRDEKLİ İNTEL 980X 4ÇEKİRDEKLİYLE MİLLETİ DOLANDIRDILAR DİYECEKLER
HURRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

KOŞUN AMD YE NEDEN PİŞMAN OLMAYACAKLARININ FARKINDALAR ÇÜNKÜ
BİR PC SİZİN ÖMRÜNÜZ İÇİN YETERLİ OLCAK 12 ÇEKİRDEK ÇÜNKÜ.
TABİKİ OYUN PİYASASI HİLELER YAPMAZSA KASMASI İÇİN BAZI OYUN KLASMAN DEĞERLERİNİ 2.)HARTIRIRSA BİRDE BUNA GERÇEKÇİLİK ADINI KOYARLARSA TABİKİ 12DE YETMEZ 20 DE YETMEZ 100X DE YETMEZ BU HAYATTAN GÖÇENE KADAR SONRA NE ELDE SIFIR BIRAKIN BU İŞLERİ HAYATIN ZEVKİNİ ÇIKARIN ARKADAŞLAR .3.)BYE YUIKARIDA YAZDIĞIM SORUMUN CEVABINI BİLEN KİŞİLERDEN RİCA EDİYORUM.........................YAZIM SÖZLÜĞE GEREK DUYMADAN OKUYABİLENEDİR ARKADAŞLAR  ÖZÜR DİLİYORUM YİNEDE OKUNULMAZ OLDUĞU İÇİN BAZI KİŞ

Bana Katılmayanlar Türkçe'me Hakaret Etmişler Demişsin.
1 Numaralı Cümleyi Bana Açıklar mısın ? (Tercüme Et Yani)
2 Numaralı Kelimedeki Gibi Performas,Hartırırsa,Atak Gibi Türkçe İle Alakası Olmayan Kelimeleri Kullandıktan Sonra Türkçe Biliyorum Diye mi Geçiniyorsun ?
3 Numaralı Cümleye Bakalım. Bye Yuıkarıda Yazdığım......
Birincisi,Bye Ne Demek ? Bilmiyorum da Anlamını ?
İkincisi Senin Yazdıklarını Millet Anlamamış,Sen Diyorsun ki Yazdığım Sorumun Cevabını Bilen Var mı.
Hangi Soru ?

Türkçe'yi Adamakıllı Kullanın.Ha Şimdi Diyeceksin ki Aceleyle Yazdım Hata Yaptım.
Acelen Ne ? Arkandan Atlı mı Koşturuyor ?
Ulu Önder'in Dediği Gibi:
''Diline Sahip Çıkmayan Bir Toplum Yok Olmaya Mahkumdur.''
Dilinize Sahip Çıkın.