yetki sınırlandırma

sedatuysal52
22-12-2006, 11:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

merhaba, network te bulunan terminallerde xp pro. kullanıyorum. ancak kullanıcıların ağ bağlantı ayarlarını, masaüstü duvar kağıdını, program ekle kaldır olayı gibi vs. yetkilerini kaldırmak istiyorum. Bilgisayarda çalıştırıldığında bu tip yetkileri kısıtlayan ve bunun tersi olarak çalıştırıldığında bu yetkileri açan hazırlanmış "vbscript" gibi exe veya program varmı? yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla...

black_flood
22-12-2006, 11:48   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sana basit ama uğraştırıcı güzel bir çözüm bilgisayarımın üstünde mouse ile sağ klik yönete gir ordandanda hizmetler uygulamalara gir altında hizmetlere gir ordanda installer servisini devredışı bıraktınmı hiçbir allahın kulu normal yollarla yazılım ne kurabilir nede kaldıramaz alacakları hatada sanki sistemde bir virüs varda o engelliyor gibi gösteriyor sisteminiz güvenli modda çalıştığı için hizmet sonlandırılmıştır hata iletisi alınır servisi çalıştırmak içinde manuel yapıp start dediğin anda tekrar herşey normale döner yanlız bu tip konular neden vistaya açılıyor anlamadım bir türlü vista kurulu olan bir pc deseniz neyse!!

TuncaBozkurt
22-12-2006, 17:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

mesajını okumasaydım aynısını ben söyleyecektim.eskiden 98/2000 falan xpye açılırdı, şimdi xp vista ya açılıyor.