Yıllardır süregelen bağlantı sorunum

cicizebani
29-06-2016, 22:03   |  #1  
cicizebani avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar yaklaşık internet bağlandığından beri benim bağlantı kopma sorunum var. Ne online oyun oynayabiliyorum ( en fazla kopmadan oynama sürem 23 dk evet artık o kadar paranoya oldum ki kronometre tutuyorum :/ )ne de aynı modeme 2 pc ile bağlanıp işlem yapabiliyorum
yaklaşık 2 dkda bir kopmalar yaşıyorum hele 2 pcye bağlanıp online oyun oynamak işkence çevremde hiç bu sorunu yaşayan görmedim kimse de çare bulamadı artık delircem bankadan falan işlem yapamıyorum çok aşırı sık gidiyor ve modemi açıp kapamak zorunda kalıyorum (kendi de gelmiyor) yaklaşık 1.30 dkda kendine geliyor modem 1.30 dk gunde 50 kere gittigini varsayarsak oh ya hayatım bu bağlantı sorunuyla uğraşmakla geçti neyse sizi de daha sıkmadan dertlerimle şunları belirteyim
-Modem Airties (ilk modem ttnet adsl modem idi modemi değiş diyenlere duyrulur ama bu modem de 3-4 senelik falan)
-Kablo splinter falan değişti aynı (ama 3-4 sene evvel gecen hafta da sadece temassızlık yapan bir yeri değişti aynı aynı aynı)
-olduğun yerin bağlantısındandır diyenlere ise daha gecen yaz ev değiştirdim orda da aynıydı burda da aynı delircem

UZUN LAFIN KISASI ŞU SORUNU ÇÖZÜN CİĞERİMİ YİYİN YA
ÇÜNKÜ İŞİM GEREĞİ İNTERNET ÇOK LAZIM
(BUNU YAZARKEN MODEMİN 4 KERE GİTMESİ DE MANİDARDI HANİ :( /: )

soner7979
29-10-2016, 19:59   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

merhaba,

Kopma sorunlarının büyük bir kısmı müşteri sorumluluğunda çıkar, yani iç tesisat arızası kaynaklıdır. Arıza kaydı açın ekiplere ankastre den kontrol ettirilmesini isteyin.Eğer sorun varsa zaten giderirler, sorun yoksa en sağlıklısı ankastre den daire içi modeme kadar kablolamayı ve modemi yeniletin derim.BURASI