yine maganda(devlet) kurşunu yine bir hayat !!!

shehsuvar
28-08-2006, 14:52   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
779 mesaj

bilyorsunuz bu maganda kurşunu haberlerine alışır  olduk
Bu eylemi eğlenmek adına yapıyorlar !

Devlet bu konuda  ne yapıyor ?
Taksitle silah satıyor .

sonuç  olarak  bu gidişle yakında bu maganda kurşunu  dediğimiz şey  devlet kurşunu  olcak

kusa
28-08-2006, 14:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
360 mesaj

silahla eğlence mi olurmuş bence bunların psikolojik yardım alması lazım

tolga2207
28-08-2006, 15:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Maalesef çok üzücü bir durum. Devlet taksitle silah satıyor, emniyet müdürü ruhsat veriyor. Başından beri devlet kurşunu...

lazrailefsanesi
29-08-2006, 21:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

"17 yaşındaki kardeşi Ahmet Şahin" simdi birincisi bu çoçuğun elinde silah ne işi var?
İki taksitle silah satısına ben karsı degilim.Çünkü bu ruhsatlı kişilere yapılan bir uygulama.Ama Devletin bu ruhsatı vermesi gereken kurumları leblebi gibi dagıtır bunu tasıyacak kisinin gerekli yeterliliklere sahip mi diye arastırmazsa olacagı budur.Araba sürmek için ehliyet alıyoruz.Bi kursa gidiyor sürekli olarak kurallar vs egitimden gecmemize ragmen ülkemizde trafik hirosimada ölen insanlardan daha cok can alıyor.Silah'ı ise onu nasıl kullanacagını,nelere sebep olabilcegini bilmeyen insanlara parasını verdi diye verirseniz bu sahneleri daha çok görürüz.Bu silahı 100 milyara satsanız bile bunu kacak vs bi sekilde bu insanlar alacaktır.Önemli olan bu silahı alan insanların akıl saglıklarının yerinde olmasını, silahı tasıyabilcek olgunluga sahip olup olmadıgına,milletvekili bile olsa kanuna aykırı bir sekilde kullanan sahıslara anında cezasını uygularsanız butür sahneler azalır.Kesilir demiyorum.
Silah insanlıgın insanlıga zarar vermek icin ürettigini unutmamak gerekiyor.Benim dogdugum yerde bir cocuk 17 yasına kadar sadece bos silahı temizletirler.Bunun sebebi silaha özenmesin lanet etsindir.Hala meraklıysa da silahın tüm mekinizmasını bilmesi ve bunun sorumlulugunu alabilcek oldugunu ispatlaması gerektigi icindir.Buna ragmen 17 yasında kurusıkı silahtan baska silahta kullandırılmaz.Sadece yanında resiti varken nisan ögretmek icin eline alabilir.Bu bir kültür meselesi.Ama bu taksitle satılıp satılmaması bu tür olayların önüne gecmesinde bir etkisi olcagına inanmıyorum.

Son olarak benim ailemde kimsenin silahı yoktur.Sende oldugu icin boyle yazıyorsun demeyin.Tek silah annanemin dedemden miras ciftelisidir.Onuda 25 yasıma gelmeme ragmen birkez elime aldırmamıstır.(yukarda yazdıgım adetten dolayı sen bunun icin yeterli oldugunu ispatlamadın demistir bana)
Saygılarımla.

shehsuvar
05-09-2006, 12:35   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
779 mesaj

http://www.hurriyet.com.tr/gunde ... =69&srid=3047&oid=5

AP, geçen yıl içinde sağa sola kutlama ateşi açan magandaların 600 can aldığını duyurdu.

ufuks
05-09-2006, 21:30   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Artık düğünde havaya ateş acan magandaya 12bin Ytlye kadar para cezası veriliyor ve  savcılık soruşturması başlıyor.

make-believe
05-09-2006, 21:55   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
ufuks
Artık düğünde havaya ateş acan magandaya 12bin Ytlye kadar para cezası veriliyor ve  savcılık soruşturması başlıyor.
Ufuks kardeşim bu haber İnşallah doğrudur. Ve umarım sadece kağıt üzerinde kalan bir kanun maddesi olmaz...

ufuks
05-09-2006, 23:07   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Abi uygulandı bi düğünde oradan biliyorum.

Raziel
06-09-2006, 00:51   |  #9  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

bir düğünde uygulandı diyorsun da, kurallar her yerde aynen uygulanmıyor işte, sorun da burada yatıyor.

Recep Baltaş
06-09-2006, 03:59   |  #10  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Türkiyede yapılan binlerce dğünü (Böyle giderse nüfus patlaması yaşnılacak uyarmadı demeyin) devletin kontrol altına alması imkansız. Dvlet daha benzin istasyonlarını yeni kontrol altına aldı Kahkaha

Kombat
06-09-2006, 21:18   |  #11  
Kombat avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Böyle adamları alacan bi odaya vericen kendi silahını eline sıktırcan ağzının içine bak bakiyim bi daha magandalar kurşun sıkabiliyorlarmı.:(