Yolda yürürken telefona bakmanın bedeli

theironman
21-09-2015, 13:33   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Arkadaşlar az önce şöyle bir haber okudum: 

İstanbul Kabataş’ta cep telefonuyla konuşarak yolun karşısına geçmeye çalışan vatandaşa, yeşil ışıkta yoluna devam eden motosiklet sürücüsü çarptı. Motosiklet sürücüsü çarpmanın etkisiyle dengesini kaybederek yere savrulurken, sürücünün çarptığı yaya kazadan yara almadan kurtuldu.

Düşünün... Hepimiz yapıyoruz... Evet telefonlarımızdan kopamıyoruz falan ama yoldayken telefona bakmasak ne kaybederiz? Sİz ne düşünüyorsunuz?

raziel34
21-09-2015, 13:33   |  #2  
raziel34 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
204 mesaj

yani şimdi doğru söylüyorsun bakmamak lazım diyeceğim de kendimi biliyorum yine bakacağım konuşacağım. maalesef bazı şeylerin değişmesi çok ama çok zor.

theironman
21-09-2015, 13:34   |  #3  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj
Alıntı: raziel34  
yani şimdi doğru söylüyorsun bakmamak lazım diyeceğim de kendimi biliyorum yine bakacağım konuşacağım. maalesef bazı şeylerin değişmesi çok ama çok zor.

arkadaşım doğru söylüyorsun da bakmasak telefona ya da yaya geçidinde bunu yapsak... çok mu zor yani.

raziel34
21-09-2015, 13:34   |  #4  
raziel34 avatarı
Yıllanmış Üye
204 mesaj

zor olmasıyla ilgisi yok da üşengeçlik diyelim, yani kimse düşünmez bunu, dışarı çık mesela şimdi...

samet61
21-09-2015, 13:35   |  #5  
samet61 avatarı
Yıllanmış Üye
243 mesaj

telefonla yolda konuşurum, yani yürüyorum diye konuşmama gibi bi durumum olamaz tabii de, yolun ortasında tabii bunu yaparken biraz dikkat etmek lazım. özellikle müzik dinlemek bile telefonla yoldayken tehlikeli bence..

theironman
21-09-2015, 13:36   |  #6  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj
Alıntı: raziel34  
Alıntı: samet61  
telefonla yolda konuşurum, yani yürüyorum diye konuşmama gibi bi durumum olamaz tabii de, yolun ortasında tabii bunu yaparken biraz dikkat etmek lazım. özellikle müzik dinlemek bile telefonla yoldayken tehlikeli bence..
 aynen ya bi de telefonla müzik dinleyip yolda gidenler var ki onlar hepten tehlikede...