Yönetici ayarlarına yeniden erişebilmek...

megantra
31-03-2010, 23:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar,

Birkaç saat öncesinde bilgisayarıma, sanırım 3-4 çeşit truva atı, ve bir onun kadar da virüs bulaştı. Her ne kadar AVG 9.0 ücretsiz sürümünü kullansam da bir firewall kurmamıştım.

Bulaşan virüsleri silmeme rağmen, yerlerini kısa bir sürede aldılar. Ben de internet bağlantımı kestim ve tekrar silmeyi denedim. Virüsler silinmişti ancak, internet bağlantısını açınca virüsler yine peydahlandı bu kez yoğun bir şekilde truva atına maruz kaldı bilgisayar. 

HijackThis ile tarama ve silme şansım olabileceğini düşündüm, zira system32/etc altındaki hosts dosyasındaki piratebay' e ait hostları ne yazık ki silme şansım olmadı... Ne yazık ki her iki denemem de Yönetici ayarlarını virüse / trojana kaptırmam nedeniyle başarısızlıkla sonuçlandı.

windows 7 kullanıyorum. Bu sorunu, mümkünse format dışındaki bir yöntemle halledebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

iyi geceler

SpLasHER
01-04-2010, 00:04   |  #2  
SpLasHER avatarı
Yıllanmış Üye
114 mesaj

system32 den yardımcı kodlarla yapabilirsin.Eger yapamayacaksan
http://www.pluscep.com/webmaster ... listir-kodlari.html burdan yardım alarak yapabilrisin

Kapalı Hesap (101323)
01-04-2010, 19:21   |  #3  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

öncelikle     sistemi   cd den çalışan bir  antivirus  ile başlatın  taratın temizleyin sonrada  windowsu  onarın

megantra
02-04-2010, 14:03   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

teşekkür ederim.