Yönetici İzni gerekiyor uyarısı

Fatih Kara
01-01-2010, 22:08   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Windows 7 kullanıyorum ve bir resim veya not defteri ile yazılmış yazıları masaüstü veya belgelerime kaydederken aşağıdaki uyarıyı veriyor. O uyarıya tamam dedikten sonra aynı yere tekrar kaydetmeyi denediğimde kaydediyor. İlk kaydetmemde uyarı vermesine rağmen kaydetmesini istediğim bölgeye kaydetmek istediğim dosyanın adında birşey oluşturuyor ama boyutu 0kb ayrıca açmaya çalıştığımda açılmıyor. Ayrıca bazen C: ve D: sürücülerine dosya keydederkende bu uyarıyı veriyor. Ama masaüstündeki bir klasörün içine, belgelerime veya direk masaüstüne kaydetmek istediğimde bu uyarıyı devamlı alıyorum. İnternetten indirdiğim dosyalarda dahil bu olaya. Yöneticiyim ve benden başka bir kullanıcı yok (Administrator gibi) sadece guests hesabı var ancak o da kapalı.(Anlatımda biraz bozukluk olabilir özür dilerim :))

Resim:

Son Düzenleme: Fatih Kara ~ 01 Ocak 2010 22:10
Hayalet 26
01-01-2010, 22:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj
Alıntı: Hayalet 26  
Windows 7 kurup da sorun yaşayan arkadaşlara bir tavsiye vereyim...
Windows 7 den sorunsuz yararlanmak için sistemi kurduktan sonra administrator hesabı açarsanız bir daha ne driver ne oyun ne de program sorunu olmayacaktır.Bunu yapmak için başlat menüsündeki arama kutusuna cmd yazın.Çıkan yönerge üstüne sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştırı seçin.Çıkan komut satırına aşağıdaki ifadeyi yazıp komut istemciyi kapatın.Artık Win 7 ile istediğinizi yapabilirsiniz.

net user administrator /active:

Fatih Kara
01-01-2010, 22:49   |  #3  
OP Yeni Üye
39 mesaj

Hocam uzun süredir kullanıyorum bir çok program yükledim. Acaba böyle bir şeyi yapsam problem olurmu ?

Hayalet 26
01-01-2010, 23:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Hayır hiçbirşey olmaz.Bunu yapmakla windows 7 ye tam hakim olacaksın ve artık sana hiçbir engel çıkarmıyacak.Dosya kayıtları ya da değişikliklerini rahatça yapabileceksin.Zaten bunu yapmak zorundasın.Yoksa win 7 devamlı bu engelleri çıkartacaktır.(Kendim ve pekçok arkadaş bu şekilde kullanıyor zaten korkacak bişey yok rahat ol...)

Fatih Kara
02-01-2010, 13:48   |  #5  
OP Yeni Üye
39 mesaj

Teşekkürler, yaptım ve işe yaradı :)

cprog01
29-01-2014, 20:10   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

ben verdiğiniz bu komutu (net user administrator /active:yes) aynen yazdım ama olmadı.Yardım eder misiniz ?

bu ekrandan sonra kopyalamaya çalışıyorum bu çıkıyor tekrar.