Yönetici olarak oturum açın...

emre3535
03-08-2011, 00:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Şimdi konumu az açayım ben hangi programı kurmak istesemde bu hatayı veriyor resimde koyacağım az anlatayım ne zaman bir virüs programı kurmak istesem yada bir oyunda oluyor anti keyloggerde oluyor şimdi ben anti keylogger kurmak istedim,Nod 32. Avast  desen kuruyorum pc resetliyor kaldırmak zorunda kalıyorum avira antivirde ise tarama aktif olmuyor  gene bu hata hatada ise yönetici olarak oturum açın  yada sistem yöneticisine başvurun diyor pcde benden başka oturum yok ve bilgisayar yöneticisiyim yani. hiç bir prog kuramıyorum yardımcı olursanız çok sevinicem her programda bu hata diğerlerini koymama gerek yok diye düşünüyorum 1-2 resim buyrun format demeden kurtarın lütfen :)
http://a1108.hizliresim.com/11/8/3/619.bmp

Buda diğer resim
http://b1108.hizliresim.com/11/8/3/683.bmp

Cevaplarınızı bekliyorum format harici ne yapabiliriz konu yeri yanlış ise özür dilerim.

tBox
03-08-2011, 01:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Belki vürüstendir belki başka bişey sana yapman gerekne adımları yazıyım
1) Google dan kullandığın işletim sistemine göre kullanıcı ekleme kaldırma öğren
2)Kullanıcı listesinde kendini admin yap zaten adminsen 2. bölüme geç.(Aşağıda)
3)Diğer bütün kullanıcıları kaldırdıktan sonra kendine bir parola belirle (Sağlam olsun)
4)Tekrar Yüklemeyi dene olmazsa sprograma sağ tıkla yönetici olarak çalıştır de.

2.Bölüm
Eğer bilgisayaına admin olarak hiç bir şekilde ulaşamıyorsan ya virüs girmiştir yada başkası kendine kullanıcı eklemiştir. Yapman Gerekenler
1)Dosyalarının yedeklerini al ve tekrar İşletim sistemi kur.
2) Hemen  küçük bir hesap aç ve kendini normal kullanıcı onu Administor olarak belirle
3) İki hesabada ayrı ayrı güçlü parolalar belirle
4)Bundan sonra her zaman Normal kullanıcından girki eğer bilgisyara virüs girerse administora bulaşmasın.

emre3535
03-08-2011, 13:03   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

Bunlar işe yaramıyor kardeş.

McBurak
03-08-2011, 16:54   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

Keyloger tarzı bir yazılım yüklemek çoğu zaman bilgisayara zarar verir, ve sizin bilgisayarınızda zararlı yazılımın anti virüs programı ile etkileşimleri olmuş. Bunlar windowsun bazı dosyalarına kalıcı zarar vermiş olabilir. Kombofix kullanarak zarar gören windows dosyalarını düzeltebilirsin, ancak combofixi araştırmadan kullanma. Bazı sistemlerde güvenli modda çalıştırmak gerekiyor. Kolay gelsin.

emre3535
03-08-2011, 21:49   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

keylogger yüklemedim ki peki format atılsa kesin Çözüm olur değilmi yani

tBox
04-08-2011, 02:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
388 mesaj
Alıntı: emre3535  
keylogger yüklemedim ki peki format atılsa kesin Çözüm olur değilmi
Keylogger yüklenmez yükletilir. Kardeş bunlar olmadı nasıl diyebiliiyorsun format attın mı bilgisayara atmadan nasıl olmaz diyorsun

emre3535
04-08-2011, 14:53   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: tBox  
Keylogger yüklenmez yükletilir. Kardeş bunlar olmadı nasıl diyebiliiyorsun format attın mı bilgisayara atmadan nasıl olmaz
Güldürme kardeşim beni keylogger kendinde yükleyebilirsin pcne ne olup ne bitiyor diye bakabilirsin birisi daha geçiyorsa pcne 2.ben format atınca kesin çözüm olur yani deme dedim ve pcımde keylogger yok kaspersky ile tarattırdm 1 kere kullanımlık olan kuruldu malware spyware ile temizledim. Otl programlarıyla hijackthis falan o yüzden konuşuyorum. Sende anlamadan direk atlamış cevap yazmışsın laf olsun diye yazmayın

tBox
05-08-2011, 03:54   |  #8  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Keylogger herhalde kendinde yükleyebilirsin fakat burda bahsedilen olay senin isteğin olmadan yüklenen keyloggerdır. Pc de keylogger olabilir de olmayabilirde  eğer sen en son çıkan virüs programlarıyla tarattıysan dandik keyloggerlardan olmaz ama bugün Peter Norton bile gelip dünya üzerindeki bütün zararlı yazılımların girmesini engelledik diyemez