Yorum onaylanma süreci çok yavaş

hhdk
08-06-2010, 01:16   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Chip Online daki haberlere yorum  yaptıktan sonra, yorumunuz yöneticiler tarafından onaylanacaktır diyor biliyorsunuz. Çoğu konuda eleştirel yorumlar ve özellikle diğer yorumlara yapılan yorumlar bu onaylanma sürecinin yavaşlığı yüzünden bütün esprisini kaybediyor.
Chip online'ın konulara yapılan yorumları denetlemesi tutumu tartışılır ama neden olduğu yavaşlıktan şikayetciyim Beğenmedim

Önerim, yorumların denetlenmeden yayınlanması değil ama otomatik bir küfür/argo filtresinden geçirilmesi, yada basit bir şikayet et butonuyla sonradan müdahale edilmesi gibi yöntemler uygulanabilir. Yöneticilerin yükü de bir nebze azalmış olur

ahmet111
08-06-2010, 01:27   |  #2  
Üye
63 mesaj

katılıyorum onaylamaya gerek yok dırek yazdıklarımız cıksın admınler kontrol etsın hep.

Kapalı Hesap (135391)
08-06-2010, 10:16   |  #3  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj
Alıntı: ahmet111  
katılıyorum onaylamaya gerek yok dırek yazdıklarımız cıksın admınler kontrol etsın hep.
Mesela birisi girip küfür yazsa bu da o kadar haberin içinde kaybolsa ne olur ? CHIP suçlanır.

xxömür
08-06-2010, 11:14   |  #4  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

yok denetleme olsun sonucta orası umumi bi yer yyazılmaması gereken seylerde yazılacaktır birisi şikayet edip o kaldırılana kadar gören görür zaten denetleme olmalı ama bu denetleme sürecini düşürmek icin alısmalar yapılabilir

hhdk
10-06-2010, 04:03   |  #5  
OP Yeni Üye
24 mesaj

AdRaMiTi ye katılıyorum. Küfür olayını da otomatik bir şekilde engelleyebilirler sanırım. Küfür geçen yorum direk olarak engellenir. Ya da küfür argo ağır söz içeren yorumlar otomatik tespit edilip yayınlanmadan denetlenebilir. Diğer yorumlarda da olumsuz birşey olmasına gözden kaçmasına karşı da şu klasik "kötüye kullanım bildir" butonu eklenebilir.
Hadi herşeyi geçtim bari üyelerin yorumlarını denetlemeyin. Olumsuz bir durumda uyarı veya banlama yapabilirsiniz sonuçta değil mi? akşamüstü yazdığım yorum 1 gün sonra ancak onaylanıyor ben bile unutuyorum nereye yorum yazdığımı dönüp bakmıyorum bile.