youtube dan bazen video kaydedilmiyor

fatpo
17-12-2009, 14:10   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
52 mesaj

ya arkadaşlar youtube dan bazen indirmeye sanki izin verilmiyor gibi internet download manager ile. bilgisi olan varsa paylaşıma davet ediyorum..

CarL CoX
17-12-2009, 15:31   |  #2  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

Nasıl Yani Bende Internet Download Manager Kullanıyorum Şugüne Kadar Indirmek İstediğim Dosyaların Hepsini İndirdim ... sorunu Biraz Daha İyi Anlatırsan Daha İyi Yardımcı Olucam ..

fatpo
18-12-2009, 13:27   |  #3  
OP Üye
52 mesaj
Alıntı: CarL CoX  
Nasıl Yani Bende Internet Download Manager Kullanıyorum Şugüne Kadar Indirmek İstediğim Dosyaların Hepsini İndirdim ... sorunu Biraz Daha İyi Anlatırsan Daha İyi Yardımcı Olucam ..
allah allah. mesela dün terminatörün divx formatlı videosunu online olarak seyrettim ama kayıt etme olayı olmadı. hani normalde video nun üzerinde " idm ile kaydet " seçeneği çıkıyorya, o çıkmadı divx li film de. bilmem anlatabildim mi :)

Mustafa@PC
18-12-2009, 13:38   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Hangi internet tarayıcıda etkin ise onunla deneyin IDM'yi.

fatpo
18-12-2009, 20:11   |  #5  
OP Üye
52 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Hangi internet tarayıcıda etkin ise onunla deneyin IDM'yi.
nasıl yani? tam anlayamadım.

fatpo
26-12-2009, 18:37   |  #6  
OP Üye
52 mesaj

çok bilgilendim doğrusu.

yalcinkurt
26-12-2009, 18:55   |  #7  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Mozilla Firefox eklentisi Download Helper'ı öneririm.

fatpo
27-12-2009, 20:17   |  #8  
OP Üye
52 mesaj
Alıntı: yalcinkurt  
Mozilla Firefox eklentisi Download Helper'ı öneririm.
ne yapmam gerek? firefox u yükleyince kendi içinde bi eklentimi yoksa ayrıyetten downloadhelper i mi yüklemem gerekir? firefox olmadan çalışmazmı? bide online izlenen divx (hd) videoları indirirmi? çünkü asıl sorunum bu. yoksa İDM ile düşük kaliteli videolar iniyor. geçen lady gaga nın lovegame videosunu youtube den indirmedi. daha doğrusu bazısını indiri bazısını da indir miii. :))

Kapalı Hesap (158332)
27-12-2009, 21:15   |  #9  
Kapalı Hesap
268 mesaj

Alıntı: fatpo  
ne yapmam gerek? firefox u yükleyince kendi içinde bi eklentimi yoksa ayrıyetten downloadhelper i mi yüklemem gerekir? firefox olmadan çalışmazmı? bide online izlenen divx (hd) videoları indirirmi? çünkü asıl sorunum bu. yoksa İDM ile düşük kaliteli videolar iniyor. geçen lady gaga nın lovegame videosunu youtube den indirmedi. daha doğrusu bazısını indiri bazısını da indir miii. :))

İlk olarak Mozilla Firefoz'u internet sitesinden indir ve kur çok hızlı ve çok güvenilir bir bir taryıcıdır.

İndirip kurduktan sonra google'ye Dowload Helper yaz ve ilk gelen siteye gir ve Ad Firefox diye bir yeşik kutu var ona tıkla ve mozilla kuruluma sayım yacak 3 saniye bekle ve kur seçeneği açılacak ve daha sonra Firefox Yeniden başlatılsınmı diye bir yazı gelecek onu okeyle ve biraz bekle kendi yeniden açılacaktır.Ve bir video aç ve giriş sayfsının yanında üç tane toplar var bu toplar dönmeye başladığında asla üstüne tıklama yanındaki kliketıkla aşağıya videonun ismi ve formatı iner onu tıkla ve ineceği yeri seç işlem tamam.Tabi bu işlem normalde 10 saniye ben detaylı bir biçimde açıkladım.

Saygılar...

fatpo
28-12-2009, 11:37   |  #10  
OP Üye
52 mesaj
Alıntı: Diktatör  
İlk olarak Mozilla Firefoz'u internet sitesinden indir ve kur çok hızlı ve çok güvenilir bir bir taryıcıdır.

İndirip kurduktan sonra google'ye Dowload Helper yaz ve ilk gelen siteye gir ve Ad Firefox diye bir yeşik kutu var ona tıkla ve mozilla kuruluma sayım yacak 3 saniye bekle ve kur seçeneği açılacak ve daha sonra Firefox Yeniden başlatılsınmı diye bir yazı gelecek onu okeyle ve biraz bekle kendi yeniden açılacaktır.Ve bir video aç ve giriş sayfsının yanında üç tane toplar var bu toplar dönmeye başladığında asla üstüne tıklama yanındaki kliketıkla aşağıya videonun ismi ve formatı iner onu tıkla ve ineceği yeri seç işlem tamam.Tabi bu işlem normalde 10 saniye ben detaylı bir biçimde açıkladım.

Saygılar...

eyvallah kardeşim akşama bir denerim inşallah indiremediğim divx leri kaydeder.

mancukya
28-12-2009, 13:56   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Arkadasin önerdigi program netteki vidyolarin 100 % 90 yakinini yakalar divx, flv, flv4 hatta asiri koruma yapmaya calisan sitelerde bile calisiyor müzik sitelerinde bile sadece top renk kazandigi anda yanina tikliyorsun

_eFeKenTLi_
28-12-2009, 14:10   |  #12  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

wu programı dene ındıremıyecegı program yok . her turlu vıdepyu yakalar otomatık olarak downloads lınkını tıklaman ıcın sag alt kosede vıdeo onızleme olarakta verır altındada ındırme lınkı harıka bır yazılımdır . Sothink Web Video Downloader   bu program ıle hıc sansı yok vıdeoların

fatpo
28-12-2009, 20:00   |  #13  
OP Üye
52 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
wu programı dene ındıremıyecegı program yok . her turlu vıdepyu yakalar otomatık olarak downloads lınkını tıklaman ıcın sag alt kosede vıdeo onızleme olarakta verır altındada ındırme lınkı harıka bır yazılımdır . Sothink Web Video Downloader   bu program ıle hıc sansı yok vıdeoların

ben şu anda IDM programını kullanıyorum ve online divx filmleri kaydetmiyor. senin önerdiğin program online izlenen divx filmleri kaydediyor mu? bilgi verebilirsen sevinirim.

Son Düzenleme: fatpo ~ 30 Aralık 2009 10:27
mancukya
29-12-2009, 00:16   |  #14  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

ben şu anda IDM programını kullanıyorum ve online divx filmleri kaydetmiyor. senin önerdiğin program online izlenen divx filmleri kaydediyor mu? bilgi verebilirsen sevinirim. mesela http://www.divxfilmizle.org/b13-ultimatum-divx-izle.html  filmini kaydedebiliyor musun?
Verdigin site viruslu bir site arkadasim biraz dikkat edin.

vforvendetta
29-12-2009, 01:12   |  #15  
Taze Üye
6 mesaj

Bende idman kullanıyorum şimdiye kadar bütün videoları yakaladı ama bazı videoları hafızaya alınmış sonra o üstte çıkan idman işaretine tıklanmış ya da sağ tıklayıp idmana tıklanmış olanları indirmiyor böyle durumlarda sayfayı yeniliyorum geçiyor bilmiyorum seninki de böyle bir şey mi ama...

fatpo
29-12-2009, 11:46   |  #16  
OP Üye
52 mesaj
Alıntı: mancukya  
Verdigin site viruslu bir site arkadasim biraz dikkat edin.
ben viruse rastlamadım nod 32 kullanıyorum. denk gelmedi demekki kusura bakma
.
httpwww.youtube.comwatchv=1mB0tP1I-14      lady gaga nın love games klibi çok kaliteli çekim ama idm indirmiyor. bide buna bak istersen. örnek olsun diye belki inmeyen bir çeşit video dur. eğer birileri indirebiliyorsa bende sorun var demektir.

mancukya
29-12-2009, 14:08   |  #17  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
.
httpwww.youtube.comwatchv=1mB0tP1I-14      lady gaga nın love games klibi çok kaliteli çekim ama idm indirmiyor. bide buna bak istersen. örnek olsun diye belki inmeyen bir çeşit video dur. eğer birileri indirebiliyorsa bende sorun var demektir.
Antivir ve Kaspersky tam tersini söylüyor arkadasim nod32 zaten bulsa sasardim.

http://www.downloadhelper.net/install.php

ben bunu kullaniyorum 2 3 senedir firfox ile real codecs harici herseyi indiriyor zaten real codecsde piyasada kalmadi sana tavsiyem budur her türlü formati indirebilir istersen indirme aninda mp3 avi, mp4 vs vs cevirmede yapabilir yada direk atar.

Son Düzenleme: mancukya ~ 29 Aralık 2009 14:08
Kapalı Hesap (158332)
29-12-2009, 18:11   |  #18  
Kapalı Hesap
268 mesaj
.
Bulamaması anormal bir durum değil.Zaten nod32 bir işe yaramıyor. istersen birde G DATAYLA girmeyi dene izin vermiyor.Yüksek düzeyde vürüs bulundu diye alarm veriyor.

Saygılar...

fatpo
29-12-2009, 19:34   |  #19  
OP Üye
52 mesaj
Antivir ve Kaspersky tam tersini söylüyor arkadasim nod32 zaten bulsa sasardim.

http://www.downloadhelper.net/install.php

ben bunu kullaniyorum 2 3 senedir firfox ile real codecs harici herseyi indiriyor zaten real codecsde piyasada kalmadi sana tavsiyem budur her türlü formati indirebilir istersen indirme aninda mp3 avi, mp4 vs vs cevirmede yapabilir yada direk atar.

mozilla firefox 3.5.6 yı kurdum ve verdiğin linkten downloadhelper i toolbar a ekledim. youtube deki  ladygaga nın parçasını açtığımda 3 tane top dönmeye başlıyor fakat ben üstüne gelip indir dediğimde kaydet diyorum ama maalesef parça 0 byt halinde kaydediliyor ve haliyle açılmıyor. siz benim verdiğim parçayı indirebiliyor musunuz? bana bilgi verebilirseniz sevinirim. parça çalmaya başladığında video nun sağ alt köşesinde VEVO yazıyor ve vevo yazanların hiçbirini kaydetmiyor. ya da ben kaydedemiyorum biryerde yanlış yapıyorum.

mancukya
29-12-2009, 23:48   |  #20  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

JS/BOFRA.A 1
diye zararli yazilim buluyor bugun bile antivir ve hala konu ve link burada takili bazen chipi anlamiyorum

Son Düzenleme: mancukya ~ 29 Aralık 2009 23:49
fatpo
30-12-2009, 10:29   |  #21  
OP Üye
52 mesaj
JS/BOFRA.A 1
diye zararli yazilim buluyor bugun bile antivir ve hala konu ve link burada takili bazen chipi
youtube de de mi virus var

Halil Mollaoğlu
31-12-2009, 00:36   |  #22  
CHIP Online
373 mesaj

http://www.divxfilmizle.org/b13-ultimatum-divx-izle.html

Bu adreste kesinlikle problem var. Birçok kişi virüs yaydığını bildiriyor ve ben de bunu doğrulayabilirim. Microsoft Security Essentials da zararlı uyarısı veriyor. Yalnız Google Chrome ile girmeye çalıştığımda bir uyarı almadım, siteyi IE 8'de açtığımda MSE zararlı uyarısı verdi. Bu siteyi kullanmamanızı tavsiye ediyorum.

IDM sorununuza gelince:
IDM'nin son sürümünü kullandığınıza emin olun. An itibariyle en son sürüm 5.18 Build 5'tir. Gerçi bu özelliği kullanmak için 5.18 bile yeterli olacaktır. Eğer IDM videoyu yakalayamıyorsa video yaygın formatlardan birini kullanmıyor olabilir. Örneğin video .divx uzantılı ise IDM bunu algılamaz ve indirmez. Fakat desteklenen formatları genişletme imkanınız var. Bunun için IDM seçeneklerine girin ve resimdeki kutucukları takip edin:

Ekle tuşundan yeni uzantıyı ekleyin (örn. DIVX). Bunu yaptığınızda IDM'nin videoyu yakalaması gerek.

fatpo
31-12-2009, 11:18   |  #23  
OP Üye
52 mesaj
Alıntı: Halil Mollaoğlu  
http://www.divxfilmizle.org/b13-ultimatum-divx-izle.html

Bu adreste kesinlikle problem var. Birçok kişi virüs yaydığını bildiriyor ve ben de bunu doğrulayabilirim. Microsoft Security Essentials da zararlı uyarısı veriyor. Yalnız Google Chrome ile girmeye çalıştığımda bir uyarı almadım, siteyi IE 8'de açtığımda MSE zararlı uyarısı verdi. Bu siteyi kullanmamanızı tavsiye ediyorum.

IDM sorununuza gelince:
IDM'nin son sürümünü kullandığınıza emin olun. An itibariyle en son sürüm 5.18 Build 5'tir. Gerçi bu özelliği kullanmak için 5.18 bile yeterli olacaktır. Eğer IDM videoyu yakalayamıyorsa video yaygın formatlardan birini kullanmıyor olabilir. Örneğin video .divx uzantılı ise IDM bunu algılamaz ve indirmez. Fakat desteklenen formatları genişletme imkanınız var. Bunun için IDM seçeneklerine girin ve resimdeki kutucukları takip edin:

Ekle tuşundan yeni uzantıyı ekleyin (örn. DIVX). Bunu yaptığınızda IDM'nin videoyu yakalaması gerek.

hocam öncelikle verdiğin emeğe çok teşekkür ediyorum. görsel anlatım çok güzel olmuş. 
virus e gelince o linki arkadaşlar uyarınca hemen kaldırdım zaten ama farkedilmedi zannedersem.
dediğin işlemi yaptım ama ie8 de işe yaramadı. ancak bir arkadaşın tavsiyesiyle mozilla firefox u yükledikten sonra IDM indirme işlemini yaptı. çok işe yaradı valla filmi izlemeden yükleyebiliyorum. pc yi de kasmıyor. çok teşekkürler.
ancak youtube de lady gaga nın VEVO yazan klipleri niyeyse kaydolmuyor. bunu anlayamadım.