YouTube'dan çok özel bir site tasarımı

CHIP Online
18-01-2009, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

YouTube artık bazılarımıza çok farklı görünecek. Peki ama bu iş nasıl olacak?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/YouT ... tasarimi_10528.html

YouTube'un artık bilgisayar monitörlerine sığmadığını ve televizyon ekranlarına göz diktiğini size daha önce aktarmıştık. Sonunda YouTube'dan resmi açıklama geldi. Ünlü video paylaşım sitesi Sony ve Nintendo ile ortak yürüttüğü çalışma sonucunca artık salonlarımızdaki yerini alacak. Fakat önceki haberimizden farklı olarak bir DVD veya Blu-Ray cihazı yardımıyla değil, dünya çapında en az onlar kadar yaygın iki oyun konsolu sayesinde. Evet, eğer internet bağlantısına sahip bir Playstation 3 veya Wii sahibiyseniz artık YouTube'u salonunuzun rahatlığında izleyebilmek için önünüzde bir engel kalmadı.

Bunun için tek yapmanız gereken iki oyun konsolundan birini kullanarak http://www.youtube.com/tv adresine girmek. Bu adres sadece oyun konsolları ile erişilebildiği için bilgisayarınızdan girmeyi denediğinizde, doğrudan YouTube'ın ana sayfasına yönlendiriliyoruz. Bu adresteki sayfa ve videolar konsolların üzerindeki tarayıcılar için özel olarak yeniden gözden geçirildi. Böylece ortaya daha büyük metinler, otomatik sıralı oynatma özelliği ve farklı bir ön belleğe atma mantığı çıktı.

Bu resimde eksik olan şey ise tabii ki Xbox 360. İki rakip oyun konsolu YouTube ile anlaşma yaparken Xbox 360'ın bu anlaşmada yer almaması sadece Microsoft'un bütün dikkatini Netflix'e vermiş olması ile açıklanabilir.

Tüm konu: YouTube'dan çok özel bir site tasarımı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu resimdeki eksik parça olan Xbox 360, doğru bir tercih mi yaptı?

Banned
18-01-2009, 18:04   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
347 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2008
0

elalem milyarlar harcayıp video sitesi hazırlar bizim milletin ayağına kadar internetle sunar bizim devlet tutar onu kapatır..video türkiyenin neyine kaçak maçak dns değiştire değiştire saatte bir flv video neyine yetmiyor otursun cep telefonu kadar ekrandan izlesin işte teknoloji kim biz...