Youtube Video Açmıyor

Awdiks
02-08-2013, 21:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Selam 

Benim sorun şu=Normalde internetimde hiç bir sorun yok istediğim her siteye girip çıkıyorum.Fakat ne zaman Youtube'dan bir video açayım ,ki videonun başka sitede olması da fark etmiyor yeter ki yotube videosu olsun,ondan sonra hiçbir siteye giremiyorum internetimi felç ediyor youtube ve videoları.bu sorun sadece youtube da oluyor.Ayrıca tek bir modeme 4 ayrı laptop bağlanıyor aynı sorun onlarda da var.Acaba modeme virüs mü bulaştı ne oldu bilmiyorum bilen varsa yardımcı olursanız çok makbule geçer şimdiden teşekkür ederim.

quiescence
02-08-2013, 22:21   |  #2  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
588 mesaj

modeme virüs bulaşmazda, internet hızın nedir ttnetin sitesinden bakıp yazarmısın?

Awdiks
02-08-2013, 22:41   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

internet hızı 3 mbps zaten uyarı geldi "adil kullanımı aştınız diye " ....ama diğer video sitelerinde sıkıntı yaşamıyoruz video izleyebiliyoruz.Youtube videoları sanki virüs gibi yaa videoyu açtıktan sonra hiçbir siteye giremiyorun ne chromedan ne de mozilladan.

Son Düzenleme: Awdiks ~ 02 Ağustos 2013 22:56
murat5038
03-08-2013, 02:32   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Modeme virüs bulaşır. Ancak sorun virüsden değildir. Modeme Reset düğmesindne iğne deliği girecek yerden reset atıp. bilgileri tekrar girip kontrol edin. Eğer yine olur ise ADOBE flash player ve güvendiğiniz bir antivirüs ile virüs taraması yaptırın sistemi. Ccleaner ile tüm tarayıcıların geçmiş kaıtlarını temizleyin. plugin veya herhangi bir oynatıcı kullanıyorsan kaldır.

quiescence
03-08-2013, 13:20   |  #5  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj

virüs modeme bulaşmaz,harddiske bulaşır, diğer parçaları etkiler...adil kullanımı geçtiysen internet hızın düşer, videoların çözünürlüğünü düşür yani 720p veya 1080p falan izersen donmalar olur. modemi kapat 1-2 dakika sonra tekrar aç eğer değişen bir şey olmazsa modeme reset at yine değişen bir şey olmazsa ay başını bekle yine bir şey olmazsa donanımsal olabilir... sistemin nedir? Ayrıca 4 tane bilgisayar bağlanıyorsa buda internet hızını düşürür...

Son Düzenleme: quiescence ~ 03 Ağustos 2013 13:21
Awdiks
03-08-2013, 14:54   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...internet yavaşlıyor 4 bilgisayar bağlanınca.cleaner ve advanced system care ile zaten sistemi temizliyorum ayrıca avg ile taratıyorum.ayrıca deneme maksatlı başka modemden bağlandım youtube'a girdim hiç bir sıkıntı yok her yere girip çıkıyorum youtube'dan video izliyorum.bizim modemden bağlandımmı dediğim gibi youtube videosunu açtığım zaman net felç geçiriyor yeniden başalttığım zaman düzeliyor bu sefer korkudan youtube'a girmiyorum.Ayrıca dediğim gibi hadi benim harddiskte virüs var diğer bilgisayarlarda niye aynı sıkıntı var bu da beni modemde bir virüs olma ihtimali var diyor.her ne kadar modeme virüs bulaşmaz deniyor ama modemin de kendine ait yazılımı yok mu?modem komşunun.arkadaş fazla anlamadığı için ben burdan araştırmak zorunda kaldım.resetliyeyim size bilgi vereceğim

Acer Aspire 5920 ,

32 bit ,2 gb ram ,

windows 7 pro sp1 ...çift çekirdek 1.83 ghz

quiescence
03-08-2013, 18:08   |  #7  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj

Modemin firmwaresini güncelleyebilirsin ama fark edeceğini zannetmiyorum... modemi kapat aç olmazsa reset at. Ayrıca sistemin özellikleri çok iyi sayılmaz kusura bakma...

murat5038
03-08-2013, 21:22   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

modeme virüs bulaşır bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmayın. Virüs bulaşmazın en başda aksini ıspatlayan kendi ağzınla dediğin firmware güncellemesi ile mantık yürütebilirsin firmware nereye yüklenir?

Söylediklerimi yapıp kullandığınız gereksiz yazılımları silip kısmi rahatlama görürsünüz.Yanlış firmware attı iseniz de sorun yaşarsınız.

Resetten sonra sorun devam eder ise servis sağlayıcınız ile görüşün ve Çözüm bulunamaz ise Modemi değiştirin ömrü bitmiş olabilir.

Awdiks
03-08-2013, 22:38   |  #9  
OP Taze Üye
6 mesaj

MURAT bence de modemde virüs var .modem daha 1 yaşında ömrü bitmesine imkan yok.dediğim gibi modem komşumun firmware atmasını bilmez huawei için firmware  indirdim resetledikten sonra mı atmalıyım yoksa sadece firmware atıp resetlemeye gerek kalmaz mı benim modemler hakkında hiç bilgim.Eklentilerden olacağını sanmıyorum diğer 3 bilgisayarda aynı sorunu yaşıyor 3'ü ne de formatı ben atıyorum kurulumlarını ben yapıyorum.

murat5038
04-08-2013, 19:37   |  #10  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Modeme ilk olarak reset atıp deneyin eğer düzelmez ise firmware güncellemesi yapın. Eğer yine olmaz ise servis sağlayıcınla görüş, eğer oda olmaz ise Modemi garantisi varsa gönder veya değiştir. Modem firmwaresi istersen modem modelini vermeden veremem.

Awdiks
04-08-2013, 22:02   |  #11  
OP Taze Üye
6 mesaj

Reset attım şimdi düzeldi artık Youtube'a giribiliyorum video açıp izleyebiliyorum.Herhalde modem zamanla çöplük gibi oluyor arada resetlemek gerekiyormuş hemde internetim acaip hızlandı.bilgiler için teşekkür ederim.

quiescence
04-08-2013, 22:10   |  #12  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj
Alıntı: murat5038  
modeme virüs bulaşır bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmayın. Virüs bulaşmazın en başda aksini ıspatlayan kendi ağzınla dediğin firmware güncellemesi ile mantık yürütebilirsin firmware nereye yüklenir?

Söylediklerimi yapıp kullandığınız gereksiz yazılımları silip kısmi rahatlama görürsünüz.Yanlış firmware attı iseniz de sorun yaşarsınız.

Resetten sonra sorun devam eder ise servis sağlayıcınız ile görüşün ve Çözüm bulunamaz ise Modemi değiştirin ömrü bitmiş olabilir.

bence sen bilmediğin konularda yorum yapıyorsun... firmware sadece cihazın yazılımını yükseltir veya iyileştirir.yani modemin içinde bellek veya herhangi bir depolama birimi yoktur...

murat5038
05-08-2013, 04:07   |  #13  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: quiescence  
bence sen bilmediğin konularda yorum yapıyorsun... firmware sadece cihazın yazılımını yükseltir veya iyileştirir.yani modemin içinde bellek veya herhangi bir depolama birimi yoktur...

Kardeşim firmware nere yüklenir, Rom diye bişey duymadın mı. Araştır bakalım modemlerde rom varmı yokmu. sen dosya atamıyorsun diye atılmaz anlamına mı geliyor.

quiescence
05-08-2013, 15:32   |  #14  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj
Alıntı: murat5038  

Kardeşim firmware nere yüklenir, Rom diye bişey duymadın mı. Araştır bakalım modemlerde rom varmı yokmu. sen dosya atamıyorsun diye atılmaz anlamına mı geliyor.

ozaman o "rom"ların içinde linux tabanlı programlar olduğunuda biliyorsundur umarım...ve linuxda virüs neredeyse yok denecek kadar azdır... o "yok denecek kadar az" olan virüsleride linuxun üreticileri yazıyor yada uzman hackerların yaptığı bir iştir... ayrıca evet dosya atamadığımız yere virüsde giremez...

Son Düzenleme: quiescence ~ 05 Ağustos 2013 16:08
murat5038
05-08-2013, 16:27   |  #15  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: quiescence  
 ozaman o "rom"ların içinde linux tabanlı programlar olduğunuda biliyorsundur umarım...ve linuxda virüs neredeyse yok denecek kadar azdır... o "yok denecek kadar az" olan virüsleride linuxun üreticileri yazıyor yada uzman hackerların yaptığı bir iştir... ayrıca evet dosya atamadığımız yere virüsde giremez...

Rom'ların içinde program bulunmaz. ayrıca herşey linux ile yazılacak değil linuxda yazılanlar windows üzerinde programlar tarafından da yazılıyor. dosya atılamaz sandığın yere dosya atılır idaalaşma ve iyice öğren.

quiescence
05-08-2013, 17:07   |  #16  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj

modemlerin çoğunda linux kullanılır araştır ve öğren,madem romlarda program veya kod yoksa ozaman neden kullanılıyorlar? romlar sadece okunabilirler ve değiştirilmezler. sadece üretici firma değiştirebilir... Ayrıca windows için yazılmış bir virüs sadece windows altında etkili olur, Linux altında çalışması mümkün değildir. benim işimi bana öğretmeye kalkma,biraz bilgi edinmeye çalışmışsın bir yerlerden ama eksik öğrenmişsin... benim bildiğim için öğrenmeme gerek yok,sen araştırıp öğrensen daha iyi olur. görünüşe göre pek bir bilgin yok bu konularda... Birde modeme dosya yüklerken videoya çekip koyda bizde izleyelim...

Son Düzenleme: quiescence ~ 05 Ağustos 2013 17:09